Saksassa todennäköisesti uudet vaalit

Hallitusneuvottelut katkesivat kun liberaalit lopettivat yrityksen muodostaa Merkelin kanssa hallitus. " parempi olla kantamatta vastuuta kuin kantaa sitä huonosti" jotensakin näin sanoi Saksan liberaalien johtaja. Asiasta uutisoi mm Spiegel lehti. Arvellaan että maahanmuutto - ja Eu kriittinen aFD puolue hyötyy uusista vaaleista. Suomi ja muutkin Euroopan kansallisvaltiot hyötyvät jos AFD pärjää edellisiäkin vaaleja paremmin.
6131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Saksaa rahan vallalla nöyryytetty vuosikymmeniä, järki voittaa lopuksi, aina.

Äänestä

Maailman kaikkien aikojen vaikutusvaltaisimmalle naiselle Angela Merkelille taitaa tulla lähtö.

Äänestä
  • On muillekin lähtö tullut, historian kirjoista voi lukea monta lähtijää, europastakin löytyy.

    Äänestä

Alkaa Eurooppa vihdoin heräämään ja huomaamaan, että arabimaiden liitolla on oma ihmisoikeusjulistus juuri siksi, että eivät voi hyväksyä lännen ihmisoikeusjulistusta nimenomaan sen länsimaisuuden vuoksi. Arabimaiden julistus perustuu sharian lakiin.
Ilmastoasioissa on jo päästy hyvään alkuun. Happosateet ovat vähentyneet, kun rikkipäästöjä on saatu aisoihin. Myös maapalloa suojaava orsonikerros on eheytymässä.

Äänestä

Ilmankos naapurin persuturilas hoilasi ponupäissään kuusikanttisen kunniamarssia.

Äänestä

Kyllä ne yrittää kaikki kivet kääntäen saada jonkinlaisen eu ja maahanmuuttomyönteisen hallituksen kokoon koska uusissa vaaleissa kriittinen AfD puolue pärjäisi todennäköisesti paljon entistä paremmin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MissäongelmaSielläEU kirjoitti:

Hallitusneuvottelut katkesivat kun liberaalit lopettivat yrityksen muodostaa Merkelin kanssa hallitus. " parempi olla kantamatta vastuuta kuin kantaa sitä huonosti" jotensakin näin sanoi Saksan liberaalien johtaja. Asiasta uutisoi mm Spiegel lehti. Arvellaan että maahanmuutto - ja Eu kriittinen aFD puolue hyötyy uusista vaaleista. Suomi ja muutkin Euroopan kansallisvaltiot hyötyvät jos AFD pärjää edellisiäkin vaaleja paremmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu