RIP Charles Manson

Pahamaineinen joukkomurhaaja Charles Manson on kuollut

https://www.lapinkansa.fi/ulkomaat/pahamaineinen-joukkomurhaaja-charles-manson-on-kuollut-200545493/

Niin saapui noutaja Charlesillekkin..
4101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tuollainen lyhenne EI KUULU moiselle ihmispedolle lainkaan!! Ajattelin heti kuultuani uutisissa, että tällä kertaa ei laitetakaan mitään levätköön rauhassa -kaneettia ...- no eiköhän yksi vatipää tosiaan löytynyt !!

Äänestä

on hyvämaineinen joukkomurhaaja?

Äänestä

Suomessa elinikäinen rangaistus on keskimäärin 14 vuotta. Toki 2000 luvulla vapautunut Räty 22 vuotta ja Valjakkala 20 vuotta Istuivat kauvan.

Äänestä
  • tarpeeksi kauan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


viikatemies.kävi kirjoitti:

Pahamaineinen joukkomurhaaja Charles Manson on kuollut

https://www.lapinkansa.fi/ulkomaat/pahamaineinen-joukkomurhaaja-charles-manson-on-kuollut-200545493/

Niin saapui noutaja Charlesillekkin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu