Jumala vapauta meidät puhumaan kieliä!

Jumala! Suomen peruskoulussa ja lukiossa sekä yliopistossa pakotetaan opiskelemaan ruotsinkieltä. Herra Jumala vapauta meidät tästä ilkeiden ihmisten meille asettamasta ikeestä. Herra Jumala tiedät, että tämä pakko on Johanneksen suorittaman lehmänkaupan seuraus.

Herra Jumala anna lastesi tulla tykösi puhuen, suomea, englantia, saksaa ranskaa tai mitä tahansa kieltä käyttäen, johon hänellä on vapaa tahto.

5

258

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Isänmaanveli

      Hyvä olisi avata Helvetin portit näille lastemme kiusaajille. Kainuussa ei ole ruotsalaista nähty vuosisataan, silti lapset itkevät ruotsin läksyjen kanssa.
      Ruotsin kielen opettaja kävi ilmaisella risteilyllä Ruotsissa.

      • Xxroo

        Lukiolaislikkoja trollaa taas?


    • drthrth

      Kyllä on sairas yhteiskunta kun kaikki on jumalan ansioa, myös sukupuolitauditkin ja islam

      • Miksi Jumala sallii lasten koulukiusaamisen ruotsinkielellä? Kuopiossa ei koulun ulkopuolella kukaan puhu ruotsia. Rukoilkaa kiusattujen lasten puolesta!


    • Jumalakin puhui Raamatussa selvää suomen kirjakieltä, muut epäusoiset hepristit - säkelsi vailla mieltä.

      Tämä onkin selvä motto, eikä tätä faktaa Raamtussakaan kielletä, siis on totta. :)))))))))))))))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      319
      1369
    2. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      327
      1307
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      104
      1077
    4. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      998
    5. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      105
      971
    6. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      930
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      792
    8. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      22
      767
    9. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      69
      631
    10. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      5
      617
    Aihe