Minkä helvetin takia Suomessa on näin lapsivihamielinen oikeuslaitos. Kun ajattelee, että mitähän tämän raiskatun 10 vuotiaan tytön vanhemmatkin ajattelevat tämmöisestä termeillä kikkailusta, jotta saataisiin raiskaajalle mahdollisimman pieni tuomio. Ei helvetti kyllä hävettää asua tämmöisessä maassa. Ja se saattohoidossa olleen lapsen kipulääkkeet varastanut hoitajakin on pääsemässä aivan minimaallisella tuomiolla olikohan ehdotettu ehdollista tuomiota ja yhdyskuntapalvelua. Ei perkele kyllä tämän täytyy olla pahaa unta.
Lapsivihamielinen oikeuslaitos
häpeäsuomi
9125
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Suomen oikeuslaitos on kaikkineen härski pornovitsi, ei tasan mitään muuta.
Suomen oikeuslaitos uhraa jopa lasten ,siis alakoululaistenkin turvallisuuden maahantulijoiden vuoksi. Kyseessä mielestäni on pelottava ennakkotapaus. Ehkä seuraava islamilaisen pedofiilian uhri on viisivuotias , joka ei ole ilmaissut selkeästi vastustavansa sukupuoliyhteyttä aikuisen miehen kanssa. hyi helvett että hävettää kyseisten tuomion antaneiden puolesta.
Suomihan on oikea oikeusvaltion irvikuva. Kun maahantunkeutujat rikollisin keinoin tulevat maahan , ja täällä syyllistyttyään uudelleen rikoksiin , oikeuslaitos yrittää saada heille mahdollisimman minimaalisen tuomion.
Syyttäjät taas tarttuvat suomalaisten pienimpiinkin sanomisiin , niin että on jopa ollut varaa palkata lauma nettipoliiseja ihmisten mielipiteitä valvomaan mm. maahanmuuttoasioista .
Vastapuoli saa taas syyttäjiltä rauhassa natsitella ihmisiä vapaasti ilman perusteita, ei tule syytteitä niinkuin Hakkaraiselle ja Kiemungille.
Että älkää ajatelko toisin , ajatelkaa vaan niinkuin nomenklatuura määrää.
https://yle.fi/uutiset/3-5503682
Suomessa saa muuta Eurooppaa matalammat tuomiot raiskauksista?
https://yle.fi/uutiset/3-7433550
”Ruotsissa lapsen hyväksikäyttörikoksissa suojaikäraja on 15-vuotta ja rikokset jakautuvat viiteen tekomuotoon, joista tapauksesta riippuen voidaan tuomita vähintään 14 päivää ja enintään 10 vuotta vankeutta.
Myös Tanskassa suojaikäraja on 15 vuotta. Vähimmäisrangaistus on seitsemän päivää vankeutta. Enimmäisrangaistus tapauksesta riippuen on 8 tai 12 vuotta vankeutta.
Norjassa sovellettavat rangaistussäännökset riippuvat siitä, onko uhri ollut tekohetkellä alle 14-vuotias vai alle 16-vuotias. Ensiksi mainitussa tilanteessa tapauksesta riippuen voidaan tuomita enintään 21 vuoden vankeusrangaistukseen ja jälkimmäisessä tilanteessa enintään 15 vuoden vankeusrangaistukseen.”
Oikeuslaitoksen tuomarit ovat vieraantuneet todellisesta elämästä kuten lain laatijatkin (eduskunta ja kansanedustajat). Meillä tuntuu tällaisissa tuomioissa päällimmäisenä olevan se, että uhrin pitäisi todistaa, että henki on ollut uhattuna ja että on vastustellut.
https://www.ilkka.fi/uutiset/maakunta/vankeusrangaistusten-pituuksista-muodostuu-kansalle-harhakuva-1.810694
Ja just näin...kolmen vuoden tuomio ja ensikertalainen (Suomen lain mukaan) pääsee puolentoista vuoden "ilmaiselle kielikurssille ja koulutukseen".
Viherpunaa rkp-kokkareilla..sipulixin siunauksella.
Tuomion antaneiden ihmisten nimet julkisiksi heti, kiitos. Miehet saavat tällä hetkellä potkuja ja julkista nöyryytystä osakseen jo härskeistä ehdotuksista aikuisille naisille, mutta lapsenraiskaus, kun sen on tehnyt maahan muuttaja, ei taida oikeastaan rikos ollakkaan. Hävettää olla nainen ja ennenkaikkea suomalainen.
nyt liikumme jo sellaisissa vesissä että ihan hirvittää....... pöyristyttävää pelleilyä ja suomalaisen ihmisen pelletystä...
Miksi veitolat ynnämuut sukupuolisen häirinnän vastustajat eivät sano nyt mitään!!!!!!! Mitä jos tämä lapsenraiskaaja olisikin ollut suomalainen mies? Tuomari olisi jo vähintään erotettu virastaan , näin se menee! Vai eikö suomalaisen lapsen turvallisuus enää ole minkään arvoinen?
Jos raiskaaja olisi ollut Suomalainen niin alle 10 vuoden tuomiolla olisi tuskin selvinnyt.