On siinä hassu vanha ukkeli joka pukeutuu naisten vaatteisiin, mutta ei sen pitäisi enää telkkarissa mitään jääkiekkoilijaa esittää.
Juhani Tammisen on aika lähteä nukkumaan
aikansakutakinn
12169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No vähintäin yhtä kahjo on wannabe älykkö Enbuske, hulluja kirjoitteleva hullunpapereilla siunattu ihmisten herjaaja. Hulluus todettu jo kuusivuotiaana ja ikä vaan pahentaa sairautta. Onneksi ei huolittu armeijaan eikä tuosta olisi sivariksikaan ollut. No, nyt on hullu kynäilijä.
Tietysti hullu kolumnisti on sinänsä vaaraton, jos vertaa hulluihin politiikkoihin, joita tämänkin päivän maailma on täynnä. Niin muualla kuin meilläkin.
Kaksi transua riitelee keskenään???
🦍
Tuomas on toimittajien parasta A-ryhmää.Hän on opiskellutkin viestintää Laajasalon kristillisessä opistossa 1997-98,ilmeisesti vittuilulinjalla.
Naisen logiikka ei vaan minulle avaudu, että miksi naiset näkevät tuossa Enbusken löysässä ja huomosti perustellussa lässytyksessä jotakin kiinnostavaa.
Mies itse ei ole juuri minkään näköinen, aika lyhyt, pyylevä ja huonokuntoinen. Siksi en edelleenkään käsitä miten maikkarin Nina Rahkola saattoi styylata tuon rehusäkin kanssa pari vuotta??
Itseltä meni täysin maku upeannäköisen Rahkolan juontoihin, kun tajusin että sehän styylaa tuon turhake-Enbusken kanssa.
Leikki nukeilla lapsena, kertoi Päivärinta ohjelmassa, nyt leikkii ihmisten tunteilla.
Tami antoi sille henkistä tukkapöllytystä.
Tamminen ei pysty mihinkään keskusteluun ettei ala kehumaan itseään kiekkoilijana ja valmentajana , pelaajana täysin penkkimies mitä tänään on divari täynnä, ikuisesti katkera kun ei päässy maajoukkue valmentajaksi , sitten puhuu vielä jostain brändistä.
Empusken pitäisi olla nyt otettu kun joku reagoi hänen kirjoituksiin noin voimakkkaasti. Eikö se ole hänellä tarkoituskin, provosoida, mollata ihmisten yksityiselämää, palkkaa, jne.
Mitä sitä loukkaantuu pienistä.
Kaksi narstistia.
empuskessa on samaa kuin tammisessa
molemmat ovat rutaa
"Deskriptiivissävyinen ja mahdollisesti kontaminaatiosana ruta on merkinnyt hämäläismurteissa ’(suo)mutaa tai ruoppaa’. Itämurteissa sana ruta puolestaan on merkinnyt ’roskaa, törkyä, risukkoa tai murtoa’, mikä selittänee etelän miehen tokaisun rutaläjästä."
Olen samaa mieltä kanssasi :)
Tammisen työ on myydä lippalakkeja 20 eur kappale
Niitä varten hän käy maalaismarkkinoilla 100 000 kilometriä ajoa vuodessa
Järkevää 8 kuutiota bensiiniä ja 1600 tuntia istumista autossa
ei ehdi muuta
1600 tuntia on valtion ylimmän virkamiehen työaika vuodessa
Mikä on ongelmana muka? Käyttää paremmin hyödyksi isänmaalle tuon 1600 tuntia kuin valtion korkea virkamies.