Kun molemmat ovat kohta eläkkeellä heillä olisi nyt mahdollisuus perustaa sateenkaarikirkko koska ovat koko uransa ajan ajaneet vain homojen asioita.
Kumpi olisi arkkipiispa ja kumpi piispa?
Perustaako Askola ja Mäkinen sateenaarikirkon?
15
263
Vastaukset
Sateenkaarikirkko taitaa olla jo olemassa.
- eläkeläiset.töihin
Kuka sen arkkipiispa ja piispa ovat?
- Höhööö
Miksei homot sitten ole siellä vaan vaativat koko kirkkokuntaa tanssimaan pillinsä mukaan?
Pitäskö sun ihan oikeasti etsiä nainen itsellesi, ettei tarvitse minun römpsääni mietiskellä yökaudet?
eläkeläiset.töihin kirjoitti:
Kuka sen arkkipiispa ja piispa ovat?
Tuostapa voi tutustua asiaan.
http://www.elavavesimcc.fi/- Römpötl
Eerikatässämoi kirjoitti:
Tuostapa voi tutustua asiaan.
http://www.elavavesimcc.fi/Römpsös haju vois olla vaikkamkuinka hyvämuyntiartikkeli.
Römpötl kirjoitti:
Römpsös haju vois olla vaikkamkuinka hyvämuyntiartikkeli.
Ymmärrän että yhdellä kädellä on vaikea kirjoittaa, mutta voisit keskittyä ehkä siihen toiseen hommaan ensin ja kirjoitella vasta sitten.
- tilanne.komiikkaa
Eerikatässämoi kirjoitti:
Ymmärrän että yhdellä kädellä on vaikea kirjoittaa, mutta voisit keskittyä ehkä siihen toiseen hommaan ensin ja kirjoitella vasta sitten.
Loistava kommentti 😂
Eerikatässämoi kirjoitti:
Ymmärrän että yhdellä kädellä on vaikea kirjoittaa, mutta voisit keskittyä ehkä siihen toiseen hommaan ensin ja kirjoitella vasta sitten.
Tämä oli hyvä!
- eläkeläiset.töihin
Oi, oi otsiko tuli väärin. Anteeksi.
Perustaako Askola ja Mäkinen sateenkaarikirkon?- Jejwkwkwldke
Ei senmitåän
- fjdjdjdj
Luterilainen perinne tunnustaa ajallisen Ruhtinaan ja Hänen valtansa nimenomaan avioliittoasioissa. Näin on ollut ja näin on oleva. Meidän tapauksessamme Suomen suvereeni Kansa on päättänyt, että homojen syrjintä on kielletty ja avioliitto on tasa-arvoinen seksuaalisesta suuntautumisesta riippumatta.
Luterilaisen on syytä muistaa tämä asia. - Googleta
Sateenkaarikirkon pappi: "Uskonnolliset yhteisöt antavat usein ymmärtää, ettei voi olla kristitty ja homoseksuaali." Yle uutiset 6.5.2016.
- saksia
Kyllä kai kristitty voi olla, mutta ei uskovainen ja samaan aikaan seksuaalisesti aktiivinen homo. Saa anteeksi, mutta ei saa enää syntiä tehdä. Tai saa tehdä mutta sitten ei pääse taivaaseen vaan sinne alakerran kuumaan paikkaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2082575
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo411741Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1431345Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.
Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol3211221Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis3361194Kääminsä polttanut taksi suomussalmella
Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen241111Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden
Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe571083- 55956
Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa
Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H13932Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."
Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S21863