söin aamupalaksi jumalan

Oli aika sitkeän makuinen, en suosittele.
13161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ota palan painikkeeksi humala. Huomenna kakka lentää reippasti.

Äänestä
  • Humalaa munkki käyttää oluen mausteena, kun ei selvin päin kestä uskovaisuuttaan.

    Äänestä

Kyllä jumalastakin ihan hyvää saa kun riiputtaa sen kunnolla ja hakkaa sitten mureaksi. Hyvät mausteet päälle niin herkullista siitä tulee. Itse suosin mausteina suolaa, chiliä ja hiukan valkosipulia. Myös kookosmaitoon tehty curryjumala on taivaallista.

Äänestä
  • "Kyllä jumalastakin ihan hyvää saa kun riiputtaa sen kunnolla ja hakkaa sitten mureaksi."

    Se pitää sit riiputtaa ristillä.

    Lauantaiherkuksi suosittelen pari sataa vuotta helvetinlieskoissa paistunutta syntistä marinoituna omassa kyynelkastikkeessa.

    Äänestä

  • JahvenKeittiössä kirjoitti:

    "Kyllä jumalastakin ihan hyvää saa kun riiputtaa sen kunnolla ja hakkaa sitten mureaksi."

    Se pitää sit riiputtaa ristillä.

    Lauantaiherkuksi suosittelen pari sataa vuotta helvetinlieskoissa paistunutta syntistä marinoituna omassa kyynelkastikkeessa.

    Ristillä riiputtaminen on tarpeen ainoastaan jos halutaan valmistaa uskonnollisesti oikeaoppista gosher- tai halaljumalaa. Tavallisille kuolevaisille kelpaa kyllä ihan normaalisti lihakoukussa riiputettu jumala. Säilytystilojen viileyteen ja työvälineiden puhtauteen on syytä kiinnittää aina huomiota. Taivaallisen salmonellan tai trikiinin aiheuttama ruokamyrkytys ja ripuli ei ole mikään naurun asia.

    Äänestä

Käy vähän kateex ku ei voi itse maistaa.Kunnon muslimi ei syö sikaa!!!

Äänestä
  • Kunnon muslimit eivät ymmärrä hyvän päälle mitään. He luulevat saavansa neitsyttä, kun räjäyttävät itsensä. No, saattaa siinä joku neitsytkin mennä mukana.

    Äänestä

Neh.8:10 Biblia. Ja hän sanoi heille: menkäät ja syötäät lihavaa, ja juokaat makeaa.....

Äänestä

Minkä jumalan? Jonkun uskonnon pyhän vasikan?

Äänestä
  • Ihan oikean Jumalan, et usko vai.

    Äänestä

Meikä syö aamupalaksi graavisuolattua kirjolohikäärmettä. Tosin se on aika kallista, mutta tekee hyvää omegaöljytasapainolle. Pöntöllä istuessa kun pieraisee niin takapuolesta lentää lieskat.

Äänestä
  • Jumalan syönti synnyttää vain pyhää henkeä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


karvasta kirjoitti:

Oli aika sitkeän makuinen, en suosittele.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu