Matoja sisällä

Yökötys

Omg. 4 kertaa löytänyt madon sisätiloista eteisestä ,vessasta ja pahin 1 sängyssä! Noin 1-2cm pitkä ja vaalean ruskea. Kun sitä koskee menee todella nopeasti käärölle. Mitä ne voisi olla?

1

478

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Matomatti

      Ne on varmaan matoja kuvaukses perusteella. Heh heh...

      Näin vakavampana vastauksena, oon joskus yrittänyt ostetun viherkasvin matolajiketta selvittää vaikka minkäkielisen nettietsinnän avulla ja se menee aika hankalaksi. Paras tapa on ottaa kuva ja hakea sillä kuvalla, tai toiseks parhaana kuvailet lontooks sen olennon ja teet kuvahaun ja alat selaamaan tuloksia. Jos kyseessä on tosiaan aito mato, niiin hyvä puoli siinä on ettei se todallakaan ole haitallinen yökötysvaikutusta lukuun ottamatta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      172
      3020
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      298
      2696
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      75
      1768
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      50
      1667
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      39
      1541
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1316
    7. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1219
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      14
      1184
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      380
      1152
    10. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1073
    Aihe