Natsijärjestö lakkautetaan

" Pirkanmaan käräjäoikeus julistaa uusnatsistisen Pohjoismaisen Vastarintaliikkeen lakkautetuksi laittoman ja räikeästi hyvän tavan vastaisen toiminnan vuoksi. " ✌️

https://yle.fi/uutiset/3-9953919

Tuskin tuota kukaan jää kaipaamaan. Ei ainakaan Kauhavalla.
27527
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

Mites tämä liittyy Kauhava-palstalle?

Äänestä

Kauhavan koulumielenosoitukseen Härmässä osallistui muualta tulleita
ammattilaisia.

Äänestä

Eikös kauhavalla herää mitään vastakaikua helvetyttämiseen, eikös siis yhtään mitään kauhavan puollustamista ole mielessä.

Äänestä

Koskahan nuo äärivasemmiston anarkistijärjestöt,nykyiset punakaartit lakkautetaan,aika väkivaltaista sakkia.Pahoinpitelee ja tuhoaa tavallisten ihmisten omaisuutta.
Tulisi toinenkin laita siivottua.

Äänestä
  • Punakaartit ovat kommunistien (vihreät, vasemmisto) suojeluksessa, joten niillä ei ole mitään hätää.

    Äänestä

Koitas nyt hot or NOT pysyä housuussas.

Äänestä
  • Miks pitäis?? Kyntömies ei vakoansa valkkaa. Niin rumaa ei oo vielä vastaan kävellyt, ettei olis alle kaatunu.

    Äänestä

Notti+rievulle+järkeä+SUVAKKI+-jostakin+kopattunan.-----Kyse+on+Marxin+kommunismista,+jossa+valtioiden+rajat+hävitetään+ja+kaikista+tehdään+tasa-arvoisia.+Paitsi+eliitistä,+jonka+koko+Neuvostoliitossa+oli+noin+5%.Suvakit+puhuvat+kauniisti+ihmisarvoista,+hädän+alaisten+auttamisesta+ja+vastuun+kantamisesta.Totuus+on+toinen,+pakolaiset+ovat+suvakeille+sopiva+työkalu+Suomen+tuhoamisessa,+eivät+suvakit+inhimillisyyttä+tai+ihmisarvoa+ajattele.+Eivät+he+näe+millaisessa+hädässä+lähimmäiset,+vanhukset+ja+lapsiperheet+Suomessa+ovat.+Ei+heitä+kiinnosta+kilometrien+pituiset+ruokajonot.Suvakit+ovat+loppujen+lopuksi+julmia+ja+hyvin+itsekkäitä.+He+ovat+susia+lammasten+vaatteissa.

Äänestä

Pirkanmaan+käräjäoikeus+voisi+lakkauttaa+kaikki+terrosismin+tukemiseen+keskittyneet+järjestöt+laittoman+ja+räikeästi+hyvän+tavan+vastaisen+toiminnan+vuoksi.+Isis,+Boko+haram,+Refugees+welcome,+pakolaisapu,+Rasmus,+Luona+ja+tietenkin+itse+pääarkkitehdit+SPR.+Kyllä+se+on+hyvää+bisnestä,+että+valmiiksi+varastossa+olevissa+teltoista+voi+veloittaa+400+000+e+ja+päälle+8%+hallinnointipalkkion.

Äänestä
  • En+ota+kantaa+maahanmuuttoon+enkä+uusnatseihin,+mutta+SPR:ään+kyllä.+Puolustusvoimille+on+ryhdyttävä+heti+maksamaan+normaalimäärärahojen+lisäksi+ainakin+8%+hallintopalkkiota+kaiken+majoitus-+ja+muonituskaluston+vuotuisesta+varastoinnista+ja+huollosta.Sehän++soveltuu+oivallisesti+kriisitilanteiden+ratkaisuun,+ja+teltatkin+saadaan+nopeasti+paikalle+ja++pystyyn+vapaaehtoisvoimia+rasittamatta.

    Äänestä

  • Keskikylän_kulinaristi kirjoitti:

    En+ota+kantaa+maahanmuuttoon+enkä+uusnatseihin,+mutta+SPR:ään+kyllä.+Puolustusvoimille+on+ryhdyttävä+heti+maksamaan+normaalimäärärahojen+lisäksi+ainakin+8%+hallintopalkkiota+kaiken+majoitus-+ja+muonituskaluston+vuotuisesta+varastoinnista+ja+huollosta.Sehän++soveltuu+oivallisesti+kriisitilanteiden+ratkaisuun,+ja+teltatkin+saadaan+nopeasti+paikalle+ja++pystyyn+vapaaehtoisvoimia+rasittamatta.

    SPR:n tilat on ratsattava mahdollisten jihadistien piilottelu- ja suojelupaikkoina ynnä äspeeärräläiset on internoitava keskittymisleireille

    Äänestä

Kulttuuriala ärähtää ahdistelusta

Ylen saamien tietojen mukaan noin 1000 kulttuurialan naista julkaisee tänään kannanoton.
#metoo -aiheista kannanottoa on kerätty Facebookissa, mutta hankkeen puuhaajat
eivät halua, että kannanotto yksilöityy, siksi yksittäisiä ihmisiä on ohjeistettu ottamasta kantaa asiaan.
Eli ei saa erikseen ottaa kantaa, ketkä ovat kulttuuria rikastuttaneet.
Ja miksi siitä on nyt vasta tullut ajankohtainen.
Kannanoton pitää koskettaa yleisesti kaikkea, ettei mene kansanryhmän/järjestön kiihottumisen puolelle. Ne ei ymmärrä EI tai NEJ pitää sanoa نو لا تفعل ذلك

Äänestä

Onkos koraenit kauhavalaisten raamattu tätänykyä, ja R-mattoja jaossa ilmaisesti sekä mekat suunta paikallistettuna suuntimin, siitä se uuten kultin levitys tuhoaan levittääpi.

NOT- johtamana

Äänestä
  • Kiitän kaikkia korkeimpia olentoja, olivat nyt minkä nimisiä tahansa, että Sinun sallittiin valistaa ja opastaa meitä sanoilasi.

    Äänestä

  • Tyhmäähän tämä on, mutta kukas silti tyhmin on ja sallii tämän suomenkin kohtaloksi.

    Keskikylän_kulinaristi - -missä kellä piilee järki

    Äänestä

Sopii kuvaan,eikös tuolla Tampereen suunnalla heti Suomen itsänäiseksi tulon jälkeen yritetty se asevoimin tehdä tyhjäksi.Oikeaan osoitteeseen poliisijohto hakemuksensa pisti,ei taida tulla uutta hakemusta lakkautukselle punikelle tuolta osoitteesta vaikka kyseessä on samantapainen toiminta.
Suomessa on nykyään valikoiva virkamieskunta.

Äänestä

Jaha, lauantai alkaa olla illassa ja nulkit ovat jo selvästikin rauhoittuneet.

Äänestä
  • On rasismia puhua eläkkeestä. Matut saa kotoutumisrahaa hautaan asti ja ylikin, jos kukaan ei ilmoita kuolemasta.

    Äänestä

Näyttää nuo antifasistit olevan median,suvakkien,valtiovallan,poliisin ,jne...,suojeluksessa.
Näyttivät käyneen polttamassa ravintoloitsijan autot aamuyöllä kun perhe nukkui viereisessä talossa.Onni rikoksessa oli se,ettei tuli levinnyt taloon ja polttanut perhettä hengiltä.Syy polttamiseen oli konsertti itsenäisyyspäivänä ravintolassa,johon osallistu ilmeisesti antifasisteiksi itseään nimittävän porukan vastavoimia.
Julkinen sana ei ole nostanut huutokuoroa kyseisestä tapahtumast,mielenosoitusta ei okle järjestetty,jokaisella tv kanavalla ei ole tuomittu tapahtumaa,näin meillä.
Koska tämän ulkomailta rahoitetun vaarallisenja yhteiskuntarauhaa vaarantavan äärivasemmiston
teot laitetaan samalle viivalle kun äärioikeiston.
Tämä hiljainen yhteiskunnan hyväksyminen näille teoille syö yhteiskunnan oikeudenmukaisuuden uskottavuutta.

Äänestä
Aloittaja
  • Kansanedustaja Reijo Hongisto: ”Susien hyysääminen saa nyt riittää”
    Tilaisuuden otsikkona on Susien tahtiinko täällä marssitaan?
    Ilkka Julkaistu 04.12.2017 11:21 (Päivitetty 04.12.2017 17:57)

    Puhuiko Hongisto kiertoilmauksilla?
    Kansanedustajana hän kertoo saaneensa lukuisia yhteydenottoja vanhemmilta.

    – He ovat erittäin huolestuneita lastensa turvallisuudesta. Kerran minulle soitti eräs äiti, joka kertoi, että susi meinasi syödä hänen lapsensa. Äiti kertoi, että lapset olivat olleet bussipysäkillä ja ympärillä oli ollut neljä, viisi sutta, joista yksi oli tullut ihan lähelle hänen lastaan.

    Sudet on hyvä kiertoilmaisu kansaryhmästä. Onneksi nämä sudet valuvat pikkuhiljaa Helsinkiin parempien palvelujen pariin. Eipä not sen jälkeen tunne enää itseään hyödylliseksi ja syrjäytynyt kun jo on. Ainoastaan lisääntynyt vapaa-aika puretaan keskustelupalstojen trollaamiseen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:

" Pirkanmaan käräjäoikeus julistaa uusnatsistisen Pohjoismaisen Vastarintaliikkeen lakkautetuksi laittoman ja räikeästi hyvän tavan vastaisen toiminnan vuoksi. " ✌️

https://yle.fi/uutiset/3-9953919

Tuskin tuota kukaan jää kaipaamaan. Ei ainakaan Kauhavalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu