Natsijärjestö lakkautetaan

" Pirkanmaan käräjäoikeus julistaa uusnatsistisen Pohjoismaisen Vastarintaliikkeen lakkautetuksi laittoman ja räikeästi hyvän tavan vastaisen toiminnan vuoksi. " ✌️

https://yle.fi/uutiset/3-9953919

Tuskin tuota kukaan jää kaipaamaan. Ei ainakaan Kauhavalla.

27

473

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • trollin-uutisia

      Mites tämä liittyy Kauhava-palstalle?

    • Suvakki1

      Kauhavan koulumielenosoitukseen Härmässä osallistui muualta tulleita
      ammattilaisia.

    • alamäkiä-painaen

      Eikös kauhavalla herää mitään vastakaikua helvetyttämiseen, eikös siis yhtään mitään kauhavan puollustamista ole mielessä.

    • sitäodotellessa

      Koskahan nuo äärivasemmiston anarkistijärjestöt,nykyiset punakaartit lakkautetaan,aika väkivaltaista sakkia.Pahoinpitelee ja tuhoaa tavallisten ihmisten omaisuutta.
      Tulisi toinenkin laita siivottua.

      • Ei-taida-käydä-niin

        Punakaartit ovat kommunistien (vihreät, vasemmisto) suojeluksessa, joten niillä ei ole mitään hätää.


    • pidähousutjalassa

      Koitas nyt hot or NOT pysyä housuussas.

      • Miks pitäis?? Kyntömies ei vakoansa valkkaa. Niin rumaa ei oo vielä vastaan kävellyt, ettei olis alle kaatunu.


    • susinen-kettu-herkeles

      Notti rievulle järkeä SUVAKKI -jostakin kopattunan.
      -----Kyse on Marxin kommunismista, jossa valtioiden rajat hävitetään ja kaikista tehdään tasa-arvoisia. Paitsi eliitistä, jonka koko Neuvostoliitossa oli noin 5%.
      Suvakit puhuvat kauniisti ihmisarvoista, hädän alaisten auttamisesta ja vastuun kantamisesta.
      Totuus on toinen, pakolaiset ovat suvakeille sopiva työkalu Suomen tuhoamisessa, eivät suvakit inhimillisyyttä tai ihmisarvoa ajattele. Eivät he näe millaisessa hädässä lähimmäiset, vanhukset ja lapsiperheet Suomessa ovat. Ei heitä kiinnosta kilometrien pituiset ruokajonot.
      Suvakit ovat loppujen lopuksi julmia ja hyvin itsekkäitä. He ovat susia lammasten vaatteissa.

    • synkkä-tulevaisuutemme
    • SPterroR

      Pirkanmaan käräjäoikeus voisi lakkauttaa kaikki terrosismin tukemiseen keskittyneet järjestöt laittoman ja räikeästi hyvän tavan vastaisen toiminnan vuoksi. Isis, Boko haram, Refugees welcome, pakolaisapu, Rasmus, Luona ja tietenkin itse pääarkkitehdit SPR. Kyllä se on hyvää bisnestä, että valmiiksi varastossa olevissa teltoista voi veloittaa 400 000 e ja päälle 8% hallinnointipalkkion.

      • Keskikylän_kulinaristi

        En ota kantaa maahanmuuttoon enkä uusnatseihin, mutta SPR:ään kyllä. Puolustusvoimille on ryhdyttävä heti maksamaan normaalimäärärahojen lisäksi ainakin 8% hallintopalkkiota kaiken majoitus- ja muonituskaluston vuotuisesta varastoinnista ja huollosta.

        Sehän soveltuu oivallisesti kriisitilanteiden ratkaisuun, ja teltatkin saadaan nopeasti paikalle ja pystyyn vapaaehtoisvoimia rasittamatta.


      • SPR_ratsattava---
        Keskikylän_kulinaristi kirjoitti:

        En ota kantaa maahanmuuttoon enkä uusnatseihin, mutta SPR:ään kyllä. Puolustusvoimille on ryhdyttävä heti maksamaan normaalimäärärahojen lisäksi ainakin 8% hallintopalkkiota kaiken majoitus- ja muonituskaluston vuotuisesta varastoinnista ja huollosta.

        Sehän soveltuu oivallisesti kriisitilanteiden ratkaisuun, ja teltatkin saadaan nopeasti paikalle ja pystyyn vapaaehtoisvoimia rasittamatta.

        SPR:n tilat on ratsattava mahdollisten jihadistien piilottelu- ja suojelupaikkoina ynnä äspeeärräläiset on internoitava keskittymisleireille


    • YLENasiantuntijaTutkija

      Kulttuuriala ärähtää ahdistelusta

      Ylen saamien tietojen mukaan noin 1000 kulttuurialan naista julkaisee tänään kannanoton.
      #metoo -aiheista kannanottoa on kerätty Facebookissa, mutta hankkeen puuhaajat
      eivät halua, että kannanotto yksilöityy, siksi yksittäisiä ihmisiä on ohjeistettu ottamasta kantaa asiaan.
      Eli ei saa erikseen ottaa kantaa, ketkä ovat kulttuuria rikastuttaneet.
      Ja miksi siitä on nyt vasta tullut ajankohtainen.
      Kannanoton pitää koskettaa yleisesti kaikkea, ettei mene kansanryhmän/järjestön kiihottumisen puolelle. Ne ei ymmärrä EI tai NEJ pitää sanoa نو لا تفعل ذلك

    • juurelta-putoamiset

      Onkos koraenit kauhavalaisten raamattu tätänykyä, ja R-mattoja jaossa ilmaisesti sekä mekat suunta paikallistettuna suuntimin, siitä se uuten kultin levitys tuhoaan levittääpi.

      NOT- johtamana

      • Keskikylän_kulinaristi

        Kiitän kaikkia korkeimpia olentoja, olivat nyt minkä nimisiä tahansa, että Sinun sallittiin valistaa ja opastaa meitä sanoilasi.


      • mikä-tarkoitusperä

        Tyhmäähän tämä on, mutta kukas silti tyhmin on ja sallii tämän suomenkin kohtaloksi.

        Keskikylän_kulinaristi - -missä kellä piilee järki


    • laillisesta-laiton
    • kusetusta

      Sopii kuvaan,eikös tuolla Tampereen suunnalla heti Suomen itsänäiseksi tulon jälkeen yritetty se asevoimin tehdä tyhjäksi.Oikeaan osoitteeseen poliisijohto hakemuksensa pisti,ei taida tulla uutta hakemusta lakkautukselle punikelle tuolta osoitteesta vaikka kyseessä on samantapainen toiminta.
      Suomessa on nykyään valikoiva virkamieskunta.

    • hervoton-johtomme
    • Just_joo

      Jaha, lauantai alkaa olla illassa ja nulkit ovat jo selvästikin rauhoittuneet.

    • mikäs-tässä-takana
      • hauturi

        On rasismia puhua eläkkeestä. Matut saa kotoutumisrahaa hautaan asti ja ylikin, jos kukaan ei ilmoita kuolemasta.


    • tasapuolinenyh

      Näyttää nuo antifasistit olevan median,suvakkien,valtiovallan,poliisin ,jne...,suojeluksessa.
      Näyttivät käyneen polttamassa ravintoloitsijan autot aamuyöllä kun perhe nukkui viereisessä talossa.Onni rikoksessa oli se,ettei tuli levinnyt taloon ja polttanut perhettä hengiltä.Syy polttamiseen oli konsertti itsenäisyyspäivänä ravintolassa,johon osallistu ilmeisesti antifasisteiksi itseään nimittävän porukan vastavoimia.
      Julkinen sana ei ole nostanut huutokuoroa kyseisestä tapahtumast,mielenosoitusta ei okle järjestetty,jokaisella tv kanavalla ei ole tuomittu tapahtumaa,näin meillä.
      Koska tämän ulkomailta rahoitetun vaarallisenja yhteiskuntarauhaa vaarantavan äärivasemmiston
      teot laitetaan samalle viivalle kun äärioikeiston.
      Tämä hiljainen yhteiskunnan hyväksyminen näille teoille syö yhteiskunnan oikeudenmukaisuuden uskottavuutta.

      • Kaikkisisältyyhintaan

        Kansanedustaja Reijo Hongisto: ”Susien hyysääminen saa nyt riittää”
        Tilaisuuden otsikkona on Susien tahtiinko täällä marssitaan?
        Ilkka Julkaistu 04.12.2017 11:21 (Päivitetty 04.12.2017 17:57)

        Puhuiko Hongisto kiertoilmauksilla?
        Kansanedustajana hän kertoo saaneensa lukuisia yhteydenottoja vanhemmilta.

        – He ovat erittäin huolestuneita lastensa turvallisuudesta. Kerran minulle soitti eräs äiti, joka kertoi, että susi meinasi syödä hänen lapsensa. Äiti kertoi, että lapset olivat olleet bussipysäkillä ja ympärillä oli ollut neljä, viisi sutta, joista yksi oli tullut ihan lähelle hänen lastaan.

        Sudet on hyvä kiertoilmaisu kansaryhmästä. Onneksi nämä sudet valuvat pikkuhiljaa Helsinkiin parempien palvelujen pariin. Eipä not sen jälkeen tunne enää itseään hyödylliseksi ja syrjäytynyt kun jo on. Ainoastaan lisääntynyt vapaa-aika puretaan keskustelupalstojen trollaamiseen.


    • SudetOvatLaumaeläimiä

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      120
      5699
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      29
      2080
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      177
      1912
    4. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      65
      1080
    5. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1063
    6. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      24
      977
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      73
      957
    8. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      42
      887
    9. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      24
      882
    10. Hevoset ajoteillä Karhulanvaaralla

      Minkä ihmeen takia osaamattomat ihmiset tuovat hevosia ajoteille ja pyöräteille? Eilen oli kolari lähellä tämän takia. I
      Suomussalmi
      12
      745
    Aihe