Siniset leijuu tulevaisuudessa

Tällee, eikä loppua näy NÄILLÄ ministereillä.

https://yle.fi/uutiset/3-9955728
7121
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Niin, ei taia siniset viel tajuta millaseks kansan INHOKIKS soini leimautti ittesä. Ei mitää mahiksii nousulle niinkauan kun roikkuu mukana. Vai oliko tuo sittenkin koko puolueen perustamisen AINOA? syy?

1Äänestä

Ei kannata sinisten riveissä lähteä eduskuntavaaleihin. Läpi ei mennä.

1Äänestä
  • Eiköhän nuo loikkaa hallituskauden jälkeen tuolta sinisistä kokoomukseen ja keskustaan.

    1Äänestä

Kyllä Soini on rotta ja ministerin irvikuva , jatkuvasti tunkee johonkin reissuun ja välttelee julkisuutta , ei kestä mitään kyselyitä . Luulee että piileskelemällä petturuus unohtuisi. Jussi Niinistön sota leikit on myös vaalien jälkeen loppu, niin kuin muiltakin varjo ministereiltä .

1Äänestä

Demokratian irvikuva nämä siniset. Ministereinä siellä heilutaan vaikka kukaan ei koskaan ole änestänyt yhtään sinistä.
Loppuu se paskanjauhanta vaalien jälkeen.
Sellaista äänipottia ei siniset saa millään kokoon että sillä kansanedustajiksi pääsisi saati ministereiksi.

2Äänestä
  • No Suomen kansa, ei noita äänestäjiensä pettäjiä mihinkään valitse. Se hillopolppa jää ainut kertaiseksi Soinille ja muille sinisille uuvateille. Että silleen.

    1Äänestä

Kommentoi aloitusta


sinertävää kirjoitti:

Tällee, eikä loppua näy NÄILLÄ ministereillä.

https://yle.fi/uutiset/3-9955728

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu