Päivän Sana

Päivän Sana 1. joulukuuta 2017

Jeesus vastasi ja sanoi heille: "Totisesti minä sanon teille: jos teillä olisi uskoa ettekä epäilisi, niin ette ainoastaan voisi tehdä sitä, mikä viikunapuussa tapahtui, vaan vieläpä, jos sanoisitte tälle vuorelle: 'Kohoa ja heittäydy mereen', niin se tapahtuisi. Ja kaiken, mitä te anotte rukouksessa, uskoen, te saatte."
Matt. 21:21-22 KR33/38
7282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Pitää muistaa se tosiasia, että jeesus on fiktio. Ei sen ihmeelisempi kuin Aku-Ankka ja Mikkihiiri.

Äänestä

Heh heh heh!

Kumpikahan nyt on paremmin asioista selvillä ja ketähän ihmiset enemmän uskoo:
- Jeesusta vai pikku-Mirkaa, joka paasaa täällä "Aku-Ankka-ym höpölöpö lapsellisilla nk. teorioillaan".
Otahan pikku-Mirka rauhallisesti eläkä tee itsestäsi lisää pelleä! Ei sinua kukaan usko, vaikka toitotat täällä jatkuvalla syötöllä hölmöyksiä. Pikku Mirkasemme.

Jeesus kyllä armahtaa sinutkin, ei silti, mutta eikä sun itsetunnolle tee häikkää olla noin .... (hienotunteisesti en kerro)?

Ota vaarin sinäkin tästä Päivän Sanasta!

Äänestä

Minun uskon kyllä paljon paljon enemmän Jeesusta kuin pippumirkaa. Ei hänestä taida tulla edes aikuista koskaan ja on trollaillut palstalla jo yli kymmenen vuotta.

Äänestä

Ihanko totta? 10 vuotta?
Voi vain kysyä että miksi? - Taqitaa olla vakavaa ongelmaa?
Olisi hänen aika jo selvittää asiansa että miksi näin.

On kai jonkunlainen sementoituminen kyseessä?
Toivon kuitenkin hänelle kaikkea hyvää, - ja että selvittäisi ongelmansa.
suomessa on paljon eri mahdollisuuksia.

Toivon sydämeni pohjasta hänelle rauhaa sielulleen!
Rukoilen hänen puolestaan!

Äänestä

Päivän huuli. Job.37:6 Sillä hän sanoo lumelle: Putoa maahan, samoin sadekuurolle, rankkasateittensa ryöpylle.

Äänestä

Päivän Sana 20.12.2017
= Kattila

Huomenna taaaas jännittävä Päivän Sana!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tottatotisesti kirjoitti:

Päivän Sana 1. joulukuuta 2017

Jeesus vastasi ja sanoi heille: "Totisesti minä sanon teille: jos teillä olisi uskoa ettekä epäilisi, niin ette ainoastaan voisi tehdä sitä, mikä viikunapuussa tapahtui, vaan vieläpä, jos sanoisitte tälle vuorelle: 'Kohoa ja heittäydy mereen', niin se tapahtuisi. Ja kaiken, mitä te anotte rukouksessa, uskoen, te saatte."
Matt. 21:21-22 KR33/38

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu