Rouva on saanut Suomelta unelmaelämän ilman mittään perusteita. Harva pääsee kaupunginjohtajaksi vailla mitään pätevyyttä ilman koulutusta niinkuin hän on päässyt.
Hänellä ja hänen perheellä ei ollut mitään perusteita saada Suomesta turvapaikkaa, kun tulivat Venäjältä, mutta silti ovat Suomeen tulleet.
Hänhän on kehdannut väittää, että Suomi ei kuulu suomalaisille. Hän ja hänen esi-isänsä eivät ole tehneet mitään Suomen hyväksi, Hän perheineen on vain nauttinut suomalaisten rakentamasta hyvinvoinnista.
Sitten hän huutaa kukkona, että Suomi pitää luovuttaa kaikenmoisille laittomille huijareille ja hyväksikäyttäjille. Tulijoita kyllä riittää miljoonittain, sillä maapallo on köyhiä täynnä, mutta Suomi ei voi kaikkia auttaa. Kun se ei kykene omistaankaan huolta pitämään. Vanhuksia kuolee heitteillejätön seurauksena tapaturnaisesti. Nämä, jotka ovat rakentaneet Suomen hyvinvoinnin.
Nasima ei ole antanut Suomelle mitään, mutta on saanut kaikkea hyvää. runsain mitoin... Hän on kiittämätön ja mikään ei näytä hänelle riittäbvän. En ääänestä enää demareita. En voi, koska demarien joukossa oo tuollaisia kukkoja, jotka eivät ajattele missään Suomen etua ja suomalaisten parasta. Nasiman mielestä suomalaisille ei tarvitse kuulua ihmisarvo, vain hänelle ja hänen maamiehilleen.
Hänellä ja hänen perheellä ei ollut mitään perusteita saada Suomesta turvapaikkaa, kun tulivat Venäjältä, mutta silti ovat Suomeen tulleet.
Hänhän on kehdannut väittää, että Suomi ei kuulu suomalaisille. Hän ja hänen esi-isänsä eivät ole tehneet mitään Suomen hyväksi, Hän perheineen on vain nauttinut suomalaisten rakentamasta hyvinvoinnista.
Sitten hän huutaa kukkona, että Suomi pitää luovuttaa kaikenmoisille laittomille huijareille ja hyväksikäyttäjille. Tulijoita kyllä riittää miljoonittain, sillä maapallo on köyhiä täynnä, mutta Suomi ei voi kaikkia auttaa. Kun se ei kykene omistaankaan huolta pitämään. Vanhuksia kuolee heitteillejätön seurauksena tapaturnaisesti. Nämä, jotka ovat rakentaneet Suomen hyvinvoinnin.
Nasima ei ole antanut Suomelle mitään, mutta on saanut kaikkea hyvää. runsain mitoin... Hän on kiittämätön ja mikään ei näytä hänelle riittäbvän. En ääänestä enää demareita. En voi, koska demarien joukossa oo tuollaisia kukkoja, jotka eivät ajattele missään Suomen etua ja suomalaisten parasta. Nasiman mielestä suomalaisille ei tarvitse kuulua ihmisarvo, vain hänelle ja hänen maamiehilleen.
Vastaukset 50
Vanhimmat
Täytyy näitten olla niitä lopun aikoja. Alkaa kovapäisempikin pikkuhiljaa uskoa!
Miten demarijohto ei usko? Se ei ole enää duunaripuolue
Miksi SUOMEN SDP on siirtynyt afgaani-matujen puolueeksi ???
Iso virhe
Suomi on niin harvaan asuttu, että tänne mahtuu 50 miljoonaa tulijaa.
Eikä vieläkään tule ahdasta.
Naurettava väite, kerrassaan silkkaa idiotismia.
Suomen luonto ei kestä tuhoutumatta, mikäli tämä maa asutetaan täpötäyteen ihmisiä. Pohjoinen luonto on paljon herkempi kuin eteläisten alueiden luonto. Pohjoinen luonto uudistuu paljon hitaammin kuin tropiikin luonto.
Jokainen, joka toistaa mantraa 'kyllä tänne mahtuu kymmeniä miljoonia ihmisiä' on luonnon vihollinen ja ajaa luonnon tuhoamisen agendaa.
Suomen hyvinvointi perustuu hyvin pitkälti luonnonvarojen, lähinnä metsien, järkevään käyttöön ja hallintaan. Tähän liittyy vahvasti luonnon kunnioittaminen ja halu säilyttää puhdas ympäristö minimoimalla ihmispopulaation luontoon jättämä jälki. Tuhoamalla ympäristömme liiallisella ihmismäärällä, tuhoamme myös hyvinvointimme perustan ja edellytyksemme elämään.
Toivon, että mietit nätä asioita vakavasti, ennen kuin seuraavan kerran tuotat näppikseltäsi suvakkipropagandaa.
Häen ohn muuthanu suamee 9 vutiaan ja sä ja se ootte saenet smat edutest
Anteeksi kuinka?
Olisi jäänyt perheineen Venäjälle, kuten olisi pitänyt. Ei olisi siellä voinut määräillä ja isännöidä kuten tekee täällä Suomessa.
Nyt kun järkevästi ja Suomenkin etua ajatteleva demarien edustajisto sai äänensä kuuluviin, Nasima lyttäsi heidät... Nasima kuvittelee olevansa puolueen Pää, jota muut kunnioittavat ja Nasima näköjään pyrkii määräämään kaikesta... On isänsä hemmottelema pyrkyri, joka ajaa vain ulkomaalaisten etuja, vähät välittää Suomesta ja suomalaisista.
Mitä tuollaisen ihmisarvopuheilla on uskottavuutta, kun polkee lokaan suomalaisten oman isäinmaaan ja suomalaiset arvot. Pysyköön Nasima lestissään ja ymmärtäköön oman paikkansa muualta tulleena!
Vanhemmat ovat olleet työttöminä tänne tulonsa jälkeen.Tulleet Suomeen 1990-luvun puolivälissä.Ovat syntyneet 1946 ja 1955. Nasiman sakki on nauttinut Suomen sosiaaliturvaa enemmän kuin monet
muut. .Tällaista porukkaa ei täällä kaivata.
Yle raahasi tuota afgaanitalebaaniämmää jokaiseen ohjelmaan - sai valtavasti ilmaista mainosta - jonka suomalaiset vielä joutuivat maksamaan YlePakkoVerolla-
Tottahan se on, että muualta tullut ei voi koskaan tuntea samanlaista sidettä Suomeen kuin sellainen, jolla on juuret syvällä Suomessa jo esi-isien kautta Eikä siis muualta tullut välitä ajaa Suomen etua. Hän ottaa arvot ihan muualta.
Ikinä ei rouvan verot kata sitä mitä suomalaiset veronmaksajat ovat tällekin perheelle kustantaneet. Olisi hiljaa ja ajattelisi vähän.
Nasima on saanut koulutuksen Suomessa. Hän tietää, kuinka ihmisiä hoidetaan ja kuntoutetaan. juuri sitä tietoa ja koulutusta Afganistan tarvitsee. Nasima osaa kielen ja tietää kulttuurin, hänellä on myös sukulaisia Afganistanissa, joten miksi hän ei auta omiaan?
Unohdit mainita, että hän on kovapalkkaisessa kaupungin virassa. Sen työpaikan kustantavat helsinkiläiset veronmaksajat. Apulaiskaupunginjohtaja.
Se on demari. Demarit on turhakkeita. Rinnekin nosti jäsenmaksuista muhkeaa palkkaa kuin paraskin yrittäjäjohtaja.
Nasimallehan se olisi vain etu, että Suomeen tulisi miljoonia ulkomaalaisia. Hän tuntisi olonsa enemmän kotoisaksi, kun edustaisi sitten enemmistöä eikä vähemmistöä kuin nyt.
Nasiman tavoite on, että kaikki halukkaat ulkomaalaiset pääsisivät nauttimaan Suomen hyvinvoinnista.
Suvaitsevaiset sanovat, että Suomi on varakas maa ja sillä on vara elättää kaikki tulijat. Kun on kyse suomalaisista ja heidän kuluistaan, päättäjät valittavat, että ei ole rahaa ja valtion velka kasvaa..
Suvaitsevainen vähättelee, että nyt on laittomia vain niin vähän ja kuinka heidän kulunsa on niin vähän. Suvaitsevainen ei tajua, että tilanne muuttuu, Mitä anteiaammmat lait ovat ulkomaalaisille, sitä suurempi on tuljoiden määrä. Jossakin raja tulee vastaan. Myös hyvinvoinnin jakovarassa.
Wanhan kansan viisaus, mikä konkretisoituu nyky Suomessa julmalla tavalla:
kiittämättömyys on maailman palkka!!
Nasima kirjoittaa linkissä, jokainen voi lukea jutun ja käsittää kuinka toimitaan suomea ja sen turvallisuutta vastaan.
http://nasimarazmyar.puheenvuoro.uusisuomi.fi/246862-rohkeampaa-maahanmuuttopolitiikkaa-sdp
Täyttä paskaa ihan suomen kielellä sanottuna.
VihreidenTurkista lähtöisin oleva kansanedustaja on yhtynyt Nasiman kanssa samaan huutoon, että kaikki on päästettävä Suomeen ja jokaiselle kaikkialla Suomessa annettava täyshoito. Aikoo tehdä asiasta lakialoitteen eduskunnassa. Kuka meitä määrää? Ulkomaalaisetko?
Kun täällä on miljoona pakolaista niin siitähän ne tekee yhteisvoimin tän maan uuden naispresidentin.
Sitten täällä on meno kuin Afganistanissa. Miten tällaista voi edes katsoa!
Koko suomi ja suomen kansa haluaa tätä mitä vihreiden kansanedustaja turkkilaine ja afgaani demari nasima vaativat, kaikki pakoloiset suomeen ja ketään ei saa palauttaa ja kaiklle ilmainen terveydenhoito jota omalla kansalla ei ole, ohituskaista matuille löyttyy tätä vaativat turkkilainen ja afgaani.
Kehitysmaista tulevat haluavat Suomesta kehitysmaan, on kotoisampi olo kun on huumejengejä kuten Afganistanissa ja raiskausjengejä kuten turkissa.
No onneksi suomessa presitentillä ei ole valtaa,, PRmies on virka josta kuolueet maksaa.
Aivan ja Jan Vapaavuori 3 rikoksesta tuomittu on?? Eipä ihme et kusessa ollaan.
Käsittämätöntä, että demarit ovat päästäneet tälläisen Nassiman noin korkeaan asemaan löysin kriteerein. Nyt hän voimiensa tunnossa katsoo voivansa määritellä ja määrätä meitä, jotka olemme sukujemme kautta vuosisatojen ajan Suomea asuttaneet, sotineet ja rakentaneet. Meidän yli kävellään muina miehinä, tälläistä ei vaan voi hyväksyä.
Afganistamaan mukaista toimintaa mutta ei suomen maan joka hänet elättänyt ja poliittiseen palkintovirkaan päästänyt.
Käenpoikanen
Muistakaa Helsinkiläiset äänestää Vihreitä!!! Näin saadaan pakolaisten asiat kuntoon, suomalaisista ei niin väliä.
Myös demarijohto on seonnut
Täältäkin on sitten hyvä paeta parempiin maihin kun on käyty pistämässä suvakki logiikalla maailman parhaan maan asiat perseelleen.
Enpähän äänestä puoluetta, jonka riveistä on saanut huutaa rasistia
Kiittämätön muslimi. Niitä on maailma pullollaan.
Jos näkisin että tuo nasima olisi hengenhädässä niin en auttaisi. Allah lopulta ottaa paratiisiin, jälleentekee hänestä neitsyen ja antaa kuolleelle muslimiukolle vaimoksi muiden eukkojen rinnalle.
ennen kunta vaaleja hakaniemen torilla vaali tapahtumassa kysyin Eero Heinäluomalta tästä sdp Susanna Huovisen ajamasta paperittomien terv hoito laki aloitteesta kuinka se on mahdollista, Heinäluoma hyvin pahoitellen sanoi että se asia ei enää sdp ssä tule esille. tämmöistä tämä on ,ja nyt puolueen fatima on riemuissaan ja varmaan koko puolue yhdessä vihreitten kanssa.
Hän odottaa jo kieli pitkällä SDPn hallitukseen pääsyä...
On tullut aika laittaa Suomen rajavalvonta kuntoon ja lähettää 100 000 kehitysmaalaista takaisin Ruotsiin josta heidät on Suomeen lähetetty.
Tuosta Ruotsi saa hyvää työvoimaa paikkaamaan työvoimapulaa.
On suuri ajatusharma olettaa, että muslimit osoittaisivat jotain kiitollisuutta saatika nöyryyttä auttajiaan kohtaan. Sellainen käyttäytyminen ei vaan kuulu heidän ns. kulttuuriinsa. Kiitollisuus ja nöyryys hallitsijoita kohtaan on kristittyjen osa, josta eliitti myös jaksaa säännöllisin väliajoin meitä taviksia muistuttaa. Muslimit sen sijaan röyhkeästi vaativat ja saavat ihmeen helposti uskomattomimmatkin vaatimuksensa läpi. Otetaan siis oppia muslimeista ja vaaditaan kaikkea mahdollista, mitä mieleen pälkähtää, maksajasta viisveisaten.
Meidän suomalaisten laitettava vaikeutta tällaisten nasimoiden masimoimalle ulkomaalaisten vallankaappaukselle. Annammeko pois oman maamme näille rahankuppajille, jotka notkuvat pöydässämme kuvainnollisesti?
Kaiken he kyllä ottavat vastaan mieluusti ja haluavat myös muuttaa maatamme sekä alistaa meidät. Nazima eli natsimakin on julkisesti kertonut haluavansa muuttaa suomalaisuuden. Tällä maalla on surkea tulevaisuus, jos se on Naziman kaltaisten muokkaama toisten rahoilla rahoitettu höttösullemulle rahojen jakelutoimi.
EI Nazimalle!
Tämä viesti poistettiin kun ihmettelin suomalaisten hyväuskoisuutta.
Hyväntekijänä ja Syyrian sodan uhrien auttajana maailmanlaajuisesti tunnettu ”lelusalakuljettaja” Rami Adhamin avustusmatkat eivät Helsingin Sanomien haltuunsa saamien viestien perusteella ole sitä mitä hän on kertonut. Suomalaisten hyväuskoisuudelle mies suorastaan irvailee.
Jo vuosikymmenet Suomessa asunut Rami Adham on kerännyt kuuluisuutta avustamalla entisen kotimaansa Syyrian sodan uhreja etenkin Aleppossa.
Hyväntekijän sädekehä alkoi kuitenkin saada säröjä, kun julkisuuteen tuli tietoja, että Adhamilla on läheiset suhteet jihadisteihin.
Alkefahissa, kun annan heille leluja. Ja noin vain Suomi rakentaa minulle patsaan Helsinkiin, ja kaikki itkevät, Adham viestitti nyt jo entiselle avustajalleen.
Viestittelyssä käy ilmi, että Adham väärensi henkilöllisyystodistuksen itselleen ja tarjosi sitä mahdollisuutta myös avustajalleen.
– Suomalaiset tulevat nielemään sen. Jos eivät, työnnetään se heille peräpuikolla.
Linkki
https://www.iltalehti.fi/uutiset/a/2016102122496895
Afganistanin Vinttikoira on maailman tyhmin rotu.
Kun ei ole esikuvaa, kehitysmallia silläkään.
Ja Afgaaniämmät rupsahtavat hyvin nuorena.
Natsimalla on jo paksu kerros pakkelia ja maalia nokkansa ympärillä.
Hekla-noita tulee jo mieleen.
Ylioppilas Helsingin korkeimmassa johdossa...?
Sdp vaan ynnäilee aika suoraviivaisesti että mitä enemmän äänestäjiä sitä enemmän valtaa niin pitää sitten hankkia jostain niitä äänestäjiä.
Ihan päättömiä touhuja nuo Sdp ja kumppanien touhut muutenkin.
Sdp tulee puolueena tuhoamaan n. 20 -vuodessa itsensä ja edustamansa arvot
Ei auta mitään että täällä maristaan.
Ei tule tänne lukemaan.
Kirjoittakaa lehteen, kirjoittakaa muille puolueille, kirjoittakaa kirje itelleen ja vihreille.
Ei tartte olla "vihakirje" = kiellettyä ja rikollista.
Voi olla ihan asiallinen kirje.
Kysykää itseltään asioita, pankaa ajattelemaan.
Pankaa hänet ymmärtämään että on tullut tänne suomalaisten hyväntahtoisuuden takia ja voisi olla kiitollinen Suomelle ja NÖYRÄ.
Tietääkö muslimimaista tulevat mitä se sana oikein tarkoittaa edes?
Kertokaa miten Suomi on itse ahkeralla työllä ansainnut itse maansa, kertokaa kaikkea.
Älkää antako Suomea vallankaapattavan.
Luu kurkkuun, - asiallisesti!
Kyllä auttaa, että täällä kirjoitellaan. Jokin aika sitten kuuntelin radiosta ohjelman, jossa joku viestintäguru luennoi, kuinka valtaeliitti käyttää nimenomaan Suomi24:ää peilatakseen kansalaisten tuntemuksia. Eihän valtaeliitti sitä tietenkään itse myönnä.
Niin että terveisiä vaan kaikille tahoille!
Miten sen peilaamisen sitten käy 1.1.2019, kun tulee pakollinen rekisteröityminen. Moni jättää kirjoittelun sikseen ja siirtyy ehkä suljetuille saiteille ja silloin ei enää kuulu ns. kansan syvien rivien ääni mutta mitäpä siitä, kun on jo jyrkkä alamäki ja matut määrää sävelet ja tahdin.
Minä inhoan kehitysmaamuslimeja ja sdp:tä. Kummastakaan ei ole mitään muuta kuin haittaa Suomelle.