Mitä tekijät tekivät, jos eivät raiskanneet, mutta, joita syytettiin raiskauksesta? Oliko tyttö pesytynyt ja siksi teosta ei jäänyt jälkiä? Leviteltiinkö uhrista alastonkuvia? Olivatko tekijät suomalaisia? Kerro tietosi tekijöistä. Veronmaksajilla on oltava oikeus tietää. Tekijäthän ovat käytännössä täysi-ikäisiä, eivätkä ole raiskaajia oikeuden mukaan, mutta jotain he tekivät, siis mitä!
Suora kysymys: Ketkä raiskauksesta syytettyjä?
6
1061
Vastaukset
- Villihevosiaa
Hai sie et sit tiiä mittää? Viteoo, whatsappii. Et sie oo nähny?
- Kuka-mitä-häh
Siis mitä? "Veronmaksajilla on oltava oikeus tietää." Siis veronmaksajalla oltava oikeus märehtiä ja revitellä sillä, mitä jollekin alaikäiselle tytölle on tehty? Olet sairas tirkistelijä!
- röyhkeäraiskarimamu
EI. Vaan oikeus tietää tekijän etninen tausta.
- Äääliö
No ei ole jollain random pervolla oikeus tietää yhtään mitään epäillystä raiskaustapauksesta, joka ei koske sinua millään lailla. Turha vedota johonkin veronmaksajapaskaan, se on ihan yksiselitteistä että sinulla ei ole oikeutta urkkia muiden ihmisten asioita, varsinkaan alaikäisten nuorten ja näin vakavan rikosepäilyn ollessa kyseessä.
Pidä huoli omista asioistasi äläkä lisää uhrin kärsimystä levittelemällä täällä näitä asioita!- ahdistelijaraiskarimamu
Jep, Antakaa matujen puuhailla rauhassa, Se on rikkautta ja unelma.
- zzzzzxx
Vähän kun viittii gooletella löytyy tekijöitten nimett ja syntymäajat.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1297722Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?937254Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317172Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t106446Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736331Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465458Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195165