Vain näin komea voi saada 80%:n kannatuksen!

https://im.mtv.fi/image/427600/landscape16_9/1024/576/d5768737d31f8bee6d95a6699bfe1729/xd/1318383.jpg

Kyllä tuossa on geenit kohdallaan. Suomi on onnekas, kun presidenttinä on tuollainen komistus!
25330
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Useimmiten käynti Spekseiverssillä auttaa, suosittelen!

1Äänestä
  • Hopeaselkä on tuttu näky myös gorillalauman johdossa.

    Äänestä

  • Gorillat on jotenkin inhimillisempiä.

    Äänestä

Toivottavasti tulevan toukan isä ei ole tuon näköinen!

Äänestä

Kasper-Nukke ! Ihan kamala haukka !

1Äänestä
  • Jokeri-pokeri poks ja paha silmä.

    Äänestä

  • JotainTuttua kirjoitti:

    Jokeri-pokeri poks ja paha silmä.

    On..paha silmä ! Pelottava ukko !

    Äänestä


Kuinkahan vanha kuva?

Äänestä

Pistäpäs poika itsestäsi kuva 70 vuotiaana jos oot vielä silloin elossa tai ymmärrät vielä mitä valokuvan otaminen tarkoittaa. Liitä rinnalle kuva Niinistöstä nyt. Katotaan sitten kumpi on komea ja kenen geenit on kohdallaan.

Muuten, presidentin hommassa tarvitaan ominaisuuksien lisäksi pitkää kokemusta, että voi olla kansakunan ykkösmiehenä virassa. Siinä ei sähläreitä ja hetken muotipellejä tarvita.

Äänestä
  • Joo ,seitsemänkymppiseksi ihan ok mutta ei presidentiksi enää. Ne ajat on menneet.

    Äänestä

  • AikansaKutakin3 kirjoitti:

    Joo ,seitsemänkymppiseksi ihan ok mutta ei presidentiksi enää. Ne ajat on menneet.

    Melko tyypillinen nuoren kommentti. Luulet, että kaikki on nyt aivan toisin kuin ennen. Olet väärässä. Vaikka ulkoiset olosuhteet vaihtelevat niin ihminen ei ole lajina muuttunut mitenkään. Mielipiteitään lennossa vaihtelevia ja henkisessä kasvuiässä olevia muodikkaita urapoikia ja -tyttöjä ei tarvita maan ylimpään johtoon. Tottahan he ovat hyödyllisiä rukkasia vallan liepeellä tapahtuvassa työssä, mutta nämä Merkeliä ja muuta EU:n kokenutta johtoa mielistelevät 40-kymppiset ovat niissä ympyröissä kuin lapsia. He jakavat suomalaisten rahat EU:lle ja laittavat nimensä joka papoeriin jota pyydetään. He ovat helposti vietävissä, mielyttämään pyrkiviä ja kiitosta kerjääviä reppanoita. Suomen presidentin on oltava kokenut äijä jolla on omanarvon tuntoa ja arvovaltaa mennä Kremliin neuvottelemaan. Siinä Sauli on ainoa vaihtoehto.

    Äänestä

Vanhan pillunimijän näköinen. Karsea käppänä!

Äänestä

Minulla tulee kylmänpöyristyksiä, kun näen ton lahtari olion vilaukseltakaan. ja sen paska-jennin, siis kummityttönsä.

Edeltäjänsä, samasta puolueesta, sai 10v kuritushuonetuomion sotarikoksistaan.

Äänestä

Sauli on Bilderberg kerhon juoksupoika. Kävi kerran kokoustamassa, ja sen jälkeen on pitänyt ulospäin kotimaassa matalaa profiilia, vaikka on ainaisjäsen.
https://imgur.com/a/A5TD6

Saulin rahasäiliön setelikasat todistavat, että BB-jäsenyys on voimassa, ja uskollisuus säilyy.

USA:n aseteollisuus saa paksun nipun tilauksia, ennen kuin Saulin 2-kausi päättyy.

Äänestä

Jenni näyttää hyvältä, se on pääasia koko asiassa.

Äänestä
  • Vanhat tädit kaipaa Elvistä ja nuoret tytönheitukat Michaet Monroeta. ja siinä välissä lilluvat haluavat pressaksi Jari Sillanpään!
    Muuta ei sitten tarvitakaan!

    Äänestä

Sale ei ole enää Presidentii, vaan Kuningas. Hänellä on suurempi kannatus kuin Putinilla Venäjällä.
Tosi hienoa lähettää heidät ulkomaille edustamaan, kun pikkuinen on 5 vuotias ja saa jalat alleen.
Sale lähtee salamana perään rollaattorillaan.

Äänestä

Supersexy. Suutelisin.

Äänestä

Eiköhän hallitus sorvaa eutaanaasialain ettei kenenkään tarvitse kitua enää seittämänkymppiseksi ja nähdä tätä kurjuutta joka kanta-suomalaisia odottaa.

Äänestä

kuule akka

SÄ ET ÄÄNESTÄ PERSEELLÄS ETKÄ SILMILLÄS
ONKO SELVÄ!!!!!

Nyt mieti - vielä kerran. Sä jätät äänestämättä
jos sen letti ja kuminaama on sulle tärkeimmät äänestyskriteerit!

tuo äijä ei ole juristi ja se on
jo myyny Suomen itsenäisyyden.

pelle mikä pelle

Äänestä

Kyllä jäisi seksuaalisesti häritsemättä tuon näköinen pahvi sauli, niin jää myös äänestämättä.

Äänestä

Outo+on+tuo+80%,puolueiden+kannatukset+huitelee+parhaimillaankin+25%+hujakoilla,mutta+oikeistopresidenttiä+kannattaa+nyt+gallubin+mukaan+80%+kansasta?+Miksi+eri+puolueiden+kannattajat+ei+äänestä+oman+puolueensa+ehdokasta?+Noin+suuri+luku+edellyttää+että+suurin+osa+vasemmistostakin,SDP:sta,+joka+on+ollut+suurin+vasemmistopuolue+Suomessa,+on+äänestettävä+Niinistöä?+Miksi+siis+pitävät+edes+omaa+ehdokasta,jos+sitä+ei+kukaan+äänestä?+Outoa+on+suomalaisten+poliittinen+käyttäytyminen+vaikka+vapaassa+demokratiassa+kuuluttaisiin+olla,vai+emmekö+olekaan,herää+jo+kysymys+näin+suuresta+oikeistokannatuksesta?+Miksi+ihmiset+ei+ole+lojaaleita+puolueilleen+ja+aatteelleen,valehtelijoitako+kaikki+tyyni?Suomessa+on+suuri+Naton+vastaisuus,mutta+noin+suuri+kannatusluku+oikeuttaisi+jo+liittymään+siihen+oikopäätä,eikö+ihmiset+ymmärrä+että+kaikki+suurten+johtajien+vaalit+on+myös+suuria+linjanveto+vaaleja?Tai+hälläväliä,äänestetään+sitten+mitem+sattuu,kerranhan+täällä+vain+eletään.

Äänestä

NL:n arkistosta ja Poj.Koreasta voi ostaa prosentteja, jos loppuvat kesken. Tämä tiedoksi kalluppinikkareille.'
Tosin eihän tossa ehdokas kaartissa ole yhtään varteenotettavaa haastajaa. Eli tämän ehdokasasettelun takana täytyy olla suurempi koalitio, kuin kokoomus yksin. Ja onko se edes Suomesta?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


HilikkaP kirjoitti:

https://im.mtv.fi/image/427600/landscape16_9/1024/576/d5768737d31f8bee6d95a6699bfe1729/xd/1318383.jpg

Kyllä tuossa on geenit kohdallaan. Suomi on onnekas, kun presidenttinä on tuollainen komistus!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu