Suomen itsenäisyyspäivä on raakalaisten ja sotarikollisten juhla, jonka juhliminen on sama kuin rosvojen iloinen illan istujainen onnistuneen ryöstön kunniaksi. Isoisäni kertoi vasta kuolinvuoteellaan, kuinka hän joutui teloittamaan venäläisperheitä, naisia, vanhuksia ja lapsia teloitustyyliin jatkosodan kammottavissa operaatioissa. Veteraanit olivat hänen mukaansa sisimmältään pelkkiä raakalaisia ja sotarikollisia.
Raakalaisten ja sotarikollisten juhla!
Itsenäisyys
7106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Voi sen niinkin sanoa, https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005473879.html
Suomalaiset selittävät mielellään venäläisten joukkoteurastukset itsepuolustuksena. Mitähän itsepuolustusta se on kun mennään naapurin puolelle isolla joukolla pahojaan tekemään? Siviilit tapettiin ja sillat räjäytettiin jne.
Aloittajan kannattaisi olla ylpeä isoisästään mutta isoisän harmiksi jälkikasvusta on tullut vihervassari.Kiitos isoisälle että olit osana Suomen itsenäisyyttä.
Sota on julmaa ja ratsuväki raakaa. Sodassa kun ammutaan oikein perkeleesti niin aina saattaa osua myös siviileihin. Mutta että oikein teloitustyyliin.Tuota en oikein tällä syömisellä usko. Voitko pistää aikaa ja paikkaa?
Haagissa tällaiset siviilien tappajat ja siltojen räjäyttäjät on kylläkin tuomittu elinkautiseen sotarikollisina. Totta kai sabotöörien jälkikasvu, kuten sinä, näkee asiat omalta kantiltaan. Se ei kuitenkaan muuta tosiasioita. Raakalaiset ovat raakalaisia. Aloitus oli koskettava ja silmät avaava.
Aloitus oli trolli.
Eipähän Haagin oikeuskäsittelyihin kuulu desanttien tekemät iskut "sotilaskohteisiin".Isä-aurinkoisen desantit tappoivat naisia ja lapsia suomen syrjäkylissä,mutta eihän se vihervassareita liikuta tanan sekasikiöt.