Tänään tuossa laskin, että jos tekisi hieman siivoustöitä, että voisi auton laittaa, kun olen työkyvyttömyyseläkkeellä, niin eipä se oikein kannata, kun se tienesti olisi jotain vähän päälle parisataa enemmän kuin nyt on, ja sen eteen pitäisi tehdä jopa 3-4 tuntia viitenä päivänä viikossa kovaa mopin heilutusta, niin eihän se kannata mitenkään siihen työmäärään nähden.
Lisärahan hankkimisesta
2
238
Vastaukset
- OutojaAjatuksia
Miten ne siivoustyöt liittyvät auton korjaamiseen???
Työkyvyttömyyseläkeläinenhän ei kovin paljoa saa tienatakaan. Toisaalta pienessä eläkkeessä varmaan se satanen- pari tuntuu. Miten sitten jaksamisen kanssa, mutta jos voisit siivoskella rauhallisempaan tahtiin ja suhteessa palkka sen mukaan. Kannustan harkitsemaan asiaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233071Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122169Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.702013Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001853Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761583Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401366Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111095
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076
