Vihreille täytyy hattua nostaa siitä, että kun vihreät ovat olleet hallituksessa, on saatu ydinvoimalapäätös. Tehokasta toimintaa.
Vastaukset 11
- NoinhanSeOn
Näillä näkymillä pääsevät päättämän Fennovoiman rakentamisluvasta.
- Touko.lupasi
Vihreät eivät estä lupaa jos pääsevät hallitukseen.
- hejaheh
Pysykää viherpunkit vain siellä kehä kolomosen sisäpuolella ja peittäkää betonilla kaikki paikat te muka luonnonsuojelijat
- ha..hah...hau...haukotus
mix aina tätä samaa shittiä tällä palstalla,
mixei https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/vihrea-liitto
http://mem.to/t/g/85likT002 - TotuusEsille
Aivan totta. Kansanedustajat päättävät ydinvoimaloiden periaateluvista, joten asia on palstan aihe jos mikään. Hyvä kerrata tämä fakta, koska epätietoisuutta voi jollakin teoreetikolla olla käytännön asiasta. Kansanedustaja Touko Aalto on kertonut mielipiteensä ydinvoimasta ja asia on joskus täälläkin ollut. Hän kannatti keskeneräisten ydinvoimahankkeiden viemistä loppuun, mutta ei uusia periaatelupia, joita tosin ei ole esitettykään. Hänellä lienee enemmän käytännön asioiden tuntemusta ja sen myötä perehtyneisyyttä aiheeseen.
- YDINFOSSIILI
Uusimaa on Suomen ydinfossiili
https://yle.fi/uutiset/3-7284347- vihreä.valhe.etovaa
Kivihiilen suuri osuus Uudellamaalla johtuu Helsingin Runsaasta kivihiilienergiasta, kuten taulukosta näkee. Vihreillä on paljon päätäntävaltaa Helsingissä. Siksi uusiutuvaa energiaa asukasta kohden on Uudellamaalla vähiten. Puheet ja teot ristiriidassa.
- Pallo.hukssa
vihreä.valhe.etovaa kirjoitti:
Kivihiilen suuri osuus Uudellamaalla johtuu Helsingin Runsaasta kivihiilienergiasta, kuten taulukosta näkee. Vihreillä on paljon päätäntävaltaa Helsingissä. Siksi uusiutuvaa energiaa asukasta kohden on Uudellamaalla vähiten. Puheet ja teot ristiriidassa.
Siinä näkee tuloksen kun poliitikot päättää energia-asioista.
- Eivät.osaa.asioita
Pallo.hukssa kirjoitti:
Siinä näkee tuloksen kun poliitikot päättää energia-asioista.
Samanlaista söheltämistä kuin sote-soppa.
- Anonyymi
Nyt vihreillä jälleen hinku päästä ministeriauton takapenkille. Pääsyvaatimuksena tällä kertaa ettei ydinvoimaan puututa heidän taholtaan. Nykyiset ja periaatepäätöksen saaneet voimalat jatkavat ja hiilivoima poistuu jossain vaiheessa.
- Anonyymi
Vihreiden pääsyvaatimus hallitukseen:
Nykyiset ja periaatepäätöksen saaneet ydinvoimalat jatkavat ja käytöstä poistuvien ydinvoimaloiden tilalle saa rakentaa uudet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2341756
Palstamiittinkiä taas ajattelen
Niin.. oli tuossa elokuussa Randen kanssa juttua palstamiitistä ensi kesälle. Ajatuksena oli miitti Jyväskylässä, joka191859- 53853
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm61834Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s37764Työttömille tulossa pakollinen ilmaistyö sanoo kokoomusministeri
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/078a91b0-4bdf-4a7b-9c3b-f3cf2bdd3dae Kokoomus, persut ja kepu laittavat työttömät392735Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54615- 20566
- 31564
Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte19536