Vihreille täytyy hattua nostaa siitä, että kun vihreät ovat olleet hallituksessa, on saatu ydinvoimalapäätös. Tehokasta toimintaa.
Kiitos vihreille
11
436
Vastaukset
- NoinhanSeOn
Näillä näkymillä pääsevät päättämän Fennovoiman rakentamisluvasta.
- Touko.lupasi
Vihreät eivät estä lupaa jos pääsevät hallitukseen.
- hejaheh
Pysykää viherpunkit vain siellä kehä kolomosen sisäpuolella ja peittäkää betonilla kaikki paikat te muka luonnonsuojelijat
- ha..hah...hau...haukotus
mix aina tätä samaa shittiä tällä palstalla,
mixei https://keskustelu.suomi24.fi/yhteiskunta/politiikka/puolueet/vihrea-liitto
http://mem.to/t/g/85likT002 - TotuusEsille
Aivan totta. Kansanedustajat päättävät ydinvoimaloiden periaateluvista, joten asia on palstan aihe jos mikään. Hyvä kerrata tämä fakta, koska epätietoisuutta voi jollakin teoreetikolla olla käytännön asiasta. Kansanedustaja Touko Aalto on kertonut mielipiteensä ydinvoimasta ja asia on joskus täälläkin ollut. Hän kannatti keskeneräisten ydinvoimahankkeiden viemistä loppuun, mutta ei uusia periaatelupia, joita tosin ei ole esitettykään. Hänellä lienee enemmän käytännön asioiden tuntemusta ja sen myötä perehtyneisyyttä aiheeseen.
- YDINFOSSIILI
Uusimaa on Suomen ydinfossiili
https://yle.fi/uutiset/3-7284347- vihreä.valhe.etovaa
Kivihiilen suuri osuus Uudellamaalla johtuu Helsingin Runsaasta kivihiilienergiasta, kuten taulukosta näkee. Vihreillä on paljon päätäntävaltaa Helsingissä. Siksi uusiutuvaa energiaa asukasta kohden on Uudellamaalla vähiten. Puheet ja teot ristiriidassa.
- Pallo.hukssa
vihreä.valhe.etovaa kirjoitti:
Kivihiilen suuri osuus Uudellamaalla johtuu Helsingin Runsaasta kivihiilienergiasta, kuten taulukosta näkee. Vihreillä on paljon päätäntävaltaa Helsingissä. Siksi uusiutuvaa energiaa asukasta kohden on Uudellamaalla vähiten. Puheet ja teot ristiriidassa.
Siinä näkee tuloksen kun poliitikot päättää energia-asioista.
- Eivät.osaa.asioita
Pallo.hukssa kirjoitti:
Siinä näkee tuloksen kun poliitikot päättää energia-asioista.
Samanlaista söheltämistä kuin sote-soppa.
- Anonyymi
Nyt vihreillä jälleen hinku päästä ministeriauton takapenkille. Pääsyvaatimuksena tällä kertaa ettei ydinvoimaan puututa heidän taholtaan. Nykyiset ja periaatepäätöksen saaneet voimalat jatkavat ja hiilivoima poistuu jossain vaiheessa.
- Anonyymi
Vihreiden pääsyvaatimus hallitukseen:
Nykyiset ja periaatepäätöksen saaneet ydinvoimalat jatkavat ja käytöstä poistuvien ydinvoimaloiden tilalle saa rakentaa uudet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532325Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖271354Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut871106Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt551062Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me1741026Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.12941- 88914
- 68903
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22843Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10833