Outo asia tapahtui minulle äsken. Nimittäin ihan seisoessani, aivan yllättäen pyllyni puutui, melkeinpä halvaantui. Mutta onneksi vain hetkeksi. Ehdin jo luulla, että suolikaasuni on laskettu lopullisesti. Nyt kysyisinkin arvon jt, onko tuollainen äkillinen puutuminen yhteydessä jeesuksen paluun läheisyyteen. Sillä olen kuullut, että silloin tapahtuu kaikenlaista poikkeavaa. Esimerkiksi luonto hiljenee, maito happanee ja aurinko pimenee. Mitä kaikkitietävä raamattu sanoo asiasta?
kysymys todistajille !
6
186
Vastaukset
Outoja asioita on liikkeellä nimenomaan ennen Jeesuksen kahdettatuttakuudettattasataaviidettätoistatuhattakuudettakymmenettä paluuta. Pikantin chorizo a la cidran jälkeen tuli tunne olla seisoskelematta ja suunnata palvelupaikkoja myötäillen kotosuuntaan. Puutuminen ei ollut ylimmäinen tunne, vaan aivan jotain muuta, mutta lopun aika oli kyllä mielessä. Siinä kotimatkalla oli kyllä poikkeavaa kuinka Usko valoi Väinöön Toivoa ettei Toivo antaisi periksi Väinölle kun peräänantamattomuus on jonkun tutkimuksen mukaan suoja peräänantamista vastaan.
- bbbbbbbbbbbb
Olet humalassa nielaissut kaljapullon sisuksiisi!
En ole, koska en käytä alkoholia.
Mutta onko tuo pyllyni lievä halvaus merkki lopunaikojen läheisyydestä. Vai pitäisikö vain lepuuttaa peräpäätä, ja pitää esimerkiksi aina joskus viiden minuutin tauko peräilman laskemisesta? Miten asia raamatun mukaan menee?- raamatustalöytyykaikki
kookoo2 kirjoitti:
En ole, koska en käytä alkoholia.
Mutta onko tuo pyllyni lievä halvaus merkki lopunaikojen läheisyydestä. Vai pitäisikö vain lepuuttaa peräpäätä, ja pitää esimerkiksi aina joskus viiden minuutin tauko peräilman laskemisesta? Miten asia raamatun mukaan menee?Tämä on tiukka kysymys, mutta varmaankaan raamattu ei pieremistä kiellä. Jotain suoliston toimintaan liittyvää saattaa raamatusta kuitenkin löytyä:
Uppiniskaisista:
Ps. 115:6
Niillä on korvat, mutta eivät kuule, niillä on nenä, mutta eivät hajua tunne.
Itse suolen toiminnasta:
Jes. 16:11
Siksi väräjää minun sisimpäni Mooabin tähden niinkuin kannel, minun sydämeni Kiir-Hereksen tähden.
1. Moos. 8:21
Ja Herra tunsi suloisen tuoksun ja sanoi sydämessänsä: "En minä koskaan enää kiroa maata ihmisen tähden; sillä ihmisen sydämen aivoitukset ovat pahat nuoruudesta saakka. Enkä minä koskaan enää tuhoa kaikkea, mikä elää, niinkuin nyt olen tehnyt.
Ja asian tärkeydestä:
2. Kor. 2:15
Sillä me olemme Kristuksen tuoksu Jumalalle sekä pelastuvien että kadotukseen joutuvien joukossa: raamatustalöytyykaikki kirjoitti:
Tämä on tiukka kysymys, mutta varmaankaan raamattu ei pieremistä kiellä. Jotain suoliston toimintaan liittyvää saattaa raamatusta kuitenkin löytyä:
Uppiniskaisista:
Ps. 115:6
Niillä on korvat, mutta eivät kuule, niillä on nenä, mutta eivät hajua tunne.
Itse suolen toiminnasta:
Jes. 16:11
Siksi väräjää minun sisimpäni Mooabin tähden niinkuin kannel, minun sydämeni Kiir-Hereksen tähden.
1. Moos. 8:21
Ja Herra tunsi suloisen tuoksun ja sanoi sydämessänsä: "En minä koskaan enää kiroa maata ihmisen tähden; sillä ihmisen sydämen aivoitukset ovat pahat nuoruudesta saakka. Enkä minä koskaan enää tuhoa kaikkea, mikä elää, niinkuin nyt olen tehnyt.
Ja asian tärkeydestä:
2. Kor. 2:15
Sillä me olemme Kristuksen tuoksu Jumalalle sekä pelastuvien että kadotukseen joutuvien joukossa:No niin, tulihan asiallinen vastaus. Aivan selvästi kyseistä ruumiintoimintaa arvostetaan raamatussa kovasti. Aivan kuten Johanneksen Ilveilykirjassa kun aaprabam ja kaapriel laskeutuivat hallavalla hevosella maan päälle ja karvaisesta kauramoottorista pörähti peräilmaa. Ja katso: kaikilta petti pokeri aivan tyystin, eikä maailmanlopusta tullut yhtikäs mitään. Oli heidän palattava lähtöruutuun ja aloitettava maailmanloppu aivan alusta, kun saivat vihdoin itsensä vakaviksi.
Jeremia 31:20 kertoo jumalan sisukalujenkin väräjävän, se kyllä viittaisi enemmän ruikuliin kuin suhnuun.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2639895K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1935634Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1625210PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *744875- 2122439
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122269Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3391977- 211655
- 901607
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot01450
