Aivopesu ahdistaa

Mua ahdistaa vallalla olevat tarkasti suunniteltu aivopesu ,natsismi,äärioikeisto,rasisti,paha Trump iänikuiset jankutukset ,Eikä ahdistusta lievitä juuri alkanut A-studio Suomi 100 teemana jossa haastateltava ensitöikseen toivoo kaikille lahjaksi Tom of Finland kuoseja.Toinen haastateltava on sitten musliminainen joka opettaa meille suomalaisille muita oikeita mielipiteitä
14174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Ihmetyttää helvetisti

Äänestä

Kai se tuo sitten on ylen mielestä se päämäärä mihin suomessa on 100v pyritty?
Vaikka en mikään yltiöisänmaallinen olekaan niin pikkasen nuo ohjelmien teemat tämmösenä juhla aikana ihmetyttää. A studiotakin pystyi vielä 5v sitten katsomaan minuuttia pidempään. Oli ihan hyviä juttja mutta nykyään ei viiti enää edes yrittää.

Äänestä
  • SE PÄÄMÄÄRÄ KAIT JONKA ETEEN ISÄMME SOTAA SOTIVAT JA TEKIVÄT VAPAAN MAAN LAPSENLAPSILLEEN. NOSTIVAT SUOMEN HYVINVOINTI VALTIOKSI.

    Äänestä

  • PERKELEKUNJOSKUSSIEPPAA kirjoitti:

    SE PÄÄMÄÄRÄ KAIT JONKA ETEEN ISÄMME SOTAA SOTIVAT JA TEKIVÄT VAPAAN MAAN LAPSENLAPSILLEEN. NOSTIVAT SUOMEN HYVINVOINTI VALTIOKSI.

    Tämmöset Hurme pellet ja Kyröt saavat tänään mitalleja, jotka ovat isiensä tekoja mitätöimällä päässeet kansan suosioon. Mielestäni tuollainen kirjoittelu on kaikkea muuta kuin isänmaallista.

    Äänestä

  • YmmärsinköVäärin kirjoitti:

    Tämmöset Hurme pellet ja Kyröt saavat tänään mitalleja, jotka ovat isiensä tekoja mitätöimällä päässeet kansan suosioon. Mielestäni tuollainen kirjoittelu on kaikkea muuta kuin isänmaallista.

    Sä et nyt oikein ymmärrä. Kaikkihan haluavat olla miljonäärejä ja miljonääriksi pääsy ei kysele konsteja.

    Äänestä

Toimittaja hymistely lopuksi, että hienosti on asiat. Ei syntynyt kunnon väittelyä tai edes keskustelua, kun kaksi samanmielistä kilvan komppasi toisiaan.Konsensus oli 100 prossaa ellei ylikin. Nykyiset nuoret ovat jotenkin hajuttomia ja mauttomia buudeleita, aitous puuttuu. Olipa puuduttavan tylsää katseltavaa, voi surkeus tuota YLEn tasoa, jota ei siis ole.

Äänestä
  • Tännekin tarvittaisiin Radio Jerevan. Muutenhan tämä yhden totuuden Neuvostoliitto onkin.

    Äänestä

Lapsiin ja nuoriin menee täydestä

Äänestä
  • ei mene. nuoret on fiksuja ja osaa kyseenalaistaa asioita. punamedian propaganda uppoaa lähinnä 50..60 vuotiaisiin. sellaisiin jotka on tottuneet että viestintävälineisiin voi luottaa. nuoret taas tietävät, että nykypäivänä ei voi.
    nuoret myös osaa kieliä, joten ne ei ole YLEnannin propagandan varassa.

    Äänestä

Annetaan homojen pitää nahkavaatteensa. Ajateleppas tarkemmin. Mikä niiden sanoma yhteiskunnallemme on? Onko sellaista?

Äänestä

Aivan, jos me kaikki oltaisiin lesboja ja homoja viiteenkymmeneen vuoteen kuoltaisiin sukupuuttoon.

Äänestä
  • Ei taida upota pressamme pirtaan kun sen tyttö on onnellisesti paksuna?

    Äänestä

Tyttö lateli periaatteita suomelle, vaan kuinhan nuo toimii hänen "valitsemassaan" uskonnossaa.

Äänestä

No niinpä. Tänä aikana antifasismi ei ole enää antifasismia vaan islamofiliaa, ajatuspoliisina toimimista ja eriasteista syrjintää tai jopa väkivaltaa toisinajattelijoita kohtaan.
Tänä aikana feminismi ei ole enää feminismiä vaan uhriutumista, nillittämistä joutavista asioista, punaviher-intersektionalismia, ajatuspoliisina toimimista ja islamofiliaa.
Sananvapaus, tasa-arvo ja maltillisuus eivät ole enää asioita joita voi yhdistää vasemmistoon, josta on tulossa uuskommunistinen ja totalitaristinen ajatuspoliisiliike, jonka kaikki argumentit ovat sokean uskon varassa - mitään tekemistä niillä ei ole enää aikoihin ollut minkäänlaisten faktojen kanssa.

Ja tämä on täyttä totta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AhdistunutSuomalainen kirjoitti:

Mua ahdistaa vallalla olevat tarkasti suunniteltu aivopesu ,natsismi,äärioikeisto,rasisti,paha Trump iänikuiset jankutukset ,Eikä ahdistusta lievitä juuri alkanut A-studio Suomi 100 teemana jossa haastateltava ensitöikseen toivoo kaikille lahjaksi Tom of Finland kuoseja.Toinen haastateltava on sitten musliminainen joka opettaa meille suomalaisille muita oikeita mielipiteitä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu