Ilman kuoleman pelkoa nämä uskonveljet kuolivat

hyvääAdventtia-

Tämä mies taas oli tuon "Outo uni "Veikko veljen, uskon veli. Kaarlo oli "jo kunnalliskodissa" kun hän pyysi hoitajia tuomaan puhtaan paitansa ja pukunsa. Kävi pesulla, ajoi parran, pukeutui, laittoi omaisten kuvat puvun povitaskuun ja raamatun rintaansa vasten, Oikaisi itsensä vuoteelle ja se oli siinä. ilman pelkoa Kaarlo veljeni siirtyi Jeesuksen luo iki-iloon. Hänen luo, joka antaa kullekin palkan omien tekojensa mukaan, niille, jotka etsivät kirkkautta, kunniaa ja katoamattomuutta, iankaikkisen elämän. Mutta niiden osaksi jotka ovat itsekkäitä eivätkä tottele totuutta, vaan tottelevat vääryyttä, tulee viha ja kiivastus. Sillä Jumala ei katso henkilöön. Sillä kaikki, jotka ilman lakia ovat syntiä tehneet, ne ilman lakia hukkuvat. Tuska ja ahdistus jokaisen osa joka pahaa tekee. Rukoilaan yhdessä: Aaprahamin ,Iisakin ja Jaakobin Jumala. Kadun ja anon anna syntini anteeksi ja ota armoihisi. Jeesuksen ihanassa nimessä. Aamen.
Aivokirurgi sanoi;”ihminen pelkää kuolemaa, koska hän ei tiedä minne sielu joutuu.” Ja pakanain apostoli Paavali huusi itsemurhaa suunnittelevalle vanginvartialle, koska hän luuli että kaikki vankinsa olivat karanneet. Älä tee itsellesi mitään pahaa sillä me kaikki olemme täällä.

6

411

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ihana-on

      Tunsin kumpaisenkin veljen koskapa itsekin kuulun juuri tuohon niin parjattuun helluntai srk:taan - muuten itse olen tuon seurakunnan heikoin lenkki. Herramme Jeesus on ihana.

      • keesustelua

        Se ihana vaaleahko ja kaunis jeesus on itseasiassa valejeesus, jota ihmiset joskus pitää jeesuksena. Mutta kivahan on ett ihmiset tykkää, eikös vain?

        Jeesuksia on niiiin monta ja valejeesukset kaikkein komeimpia.


      • entsaku
        keesustelua kirjoitti:

        Se ihana vaaleahko ja kaunis jeesus on itseasiassa valejeesus, jota ihmiset joskus pitää jeesuksena. Mutta kivahan on ett ihmiset tykkää, eikös vain?

        Jeesuksia on niiiin monta ja valejeesukset kaikkein komeimpia.

        Totta. Esim minuakin on pidetty tuonpuoleisessa Jeesuksena, mutta en ole varsinainen Jeesus. Moni varsinaisen Jeesuksen Palestiinan aikaisista oppilaista näyttää Palestiinan aikaisesta opettajaltaan tuonpuoleisessa, tässä erehtymisen syy. Pelkästään Jeesuksesta ei ole erehdytty, muista mestareista erehdytään myös. Esim mahachohan sekoitetaan varamieheensä hyvin helposti.

        Hahmolla voi huijata henkimaailmassa, sen takia positiivisten energioiden tunnistaminen tärkeintä, ei niinkään se kuka niitä energioita ilmentää.


    • ihana-on-uskovan-lähtö

      Kolmas tapaus saman seurakunnan 90 vuotias Taimi sisar, joka uskollisesti kävi seurakunnan rukous kokouksissa ja raamattu tunneilla kuin myös srk:n päivä kokouksissa. Joutui sairaalaan ja sattui vain, että häntä katsomaan meni vierastunnilla kaksi sisarta. Taimi nousi sängyssä istumaan nosti -kätensä ja --katseensa ylöspäin ja sanoi "Kylläpä sinä Jeesus olet kaunis!

    • Väkevä-Jumalan-Sana

      Hebr. 11:5
      Uskon kautta otettiin Eenok pois,
      näkemättä kuolemaa,
      "eikä häntä enää ollut,
      koska Jumala oli ottanut hänet pois."
      Sillä ennen poisottamista hän oli saanut todistuksen,
      että hän oli otollinen Jumalalle.
      1 Moos. 5:21 Kun Hanok (Eenok) oli kuudenkymmenen viiden vuoden vanha, syntyi hänelle Metusalah. (Eenok syntyi uudesti ylhäältä, tuli uskoon)
      1 Moos. 5:22 Ja Hanok vaelsi Metusalahin syntymän jälkeen Jumalan yhteydessä kolmesataa vuotta, ja hänelle syntyi poikia ja tyttäriä.
      1 Moos. 5:23 Niin oli Hanokin koko elinaika kolmesataa kuusikymmentä viisi vuotta.
      1 Moos. 5:24 Ja kun Hanok oli vaeltanut Jumalan yhteydessä, ei häntä enää ollut, sillä Jumala oli ottanut hänet pois.

    • Ylistys-Jumalan-Pojalle

      Lk 20 ->"Kenelle heistä siis tämä vaimo ylösnousemuksessa joutuu vaimoksi? Sillä kaikkien seitsemän vaimona hän oli ollut."
      Niin Jeesus sanoi heille: "Tämän maailmanajan lapset naivat ja menevät miehelle.
      Mutta ne,
      jotka on arvollisiksi nähty pääsemään toiseen maailmaan
      ja ylösnousemukseen kuolleista,
      eivät nai eivätkä mene miehelle.
      Sillä he eivät enää voi kuolla,
      kun ovat enkelien kaltaisia;
      ja he ovat Jumalan lapsia,
      koska ovat ylösnousemuksen lapsia.
      Mutta että kuolleet nousevat ylös,
      sen Mooseskin on osoittanut kertomuksessa orjantappurapensaasta,
      kun hän sanoo Herraa Aabrahamin Jumalaksi
      ja Iisakin Jumalaksi
      ja Jaakobin Jumalaksi.
      Mutta hän ei ole kuolleitten Jumala,
      vaan elävien;
      sillä kaikki hänelle elävät."
      Niin muutamat kirjanoppineista vastasivat
      ja sanoivat:
      "Opettaja, oikein sinä sanoit."

      Joten Jobin postia isisis taistelijat Kuoleman jälkeen siellä ei ole vastassa yhtään neitsyttä. Koska siellä ei enään naida.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      181
      11307
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      57
      5392
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2627
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      38
      2311
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1811
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1735
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      38
      1393
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1319
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1226
    10. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      26
      1179
    Aihe