Naton ahkerimmat ja uskollisimmat avustajat uskovat, että vihapuhe Venäjää kohtaan auttaa alakuloista natokannatusta.
Kerro nyt reilusti mielipiteesi, onko siitä mitään hyötyäkään.
Kerro nyt reilusti mielipiteesi, onko siitä mitään hyötyäkään.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Venäjäviha traumatisoi uhrinsa.
En tiedä nouseeko Naton suosio, mutta sitä on totisesti yritetty avittaa Venäjä vihalla...joka on suorastaan hysteeristä ja pursuaa päivittäin valtamedian sivuilta?
Siis tarkoitan sitä että ei venäjää suoranaisesti vihata mutta kun se on onnistunut ryssimään kaiken siis aivan kaiken jopa oman urheilun kun siitä täällä sitten jollain tapaa mainitaan niin se aiheetta tulkitaan vihaksi,venäjän valtion johto olisi vaihdettava
https://www.is.fi/paakirjoitus/art-2000005474918.html
Näin Natomaa usa saa Suomen nurin.
Sekin on jännä todeta että aina kun venäjä rikkoo kansainvälisiä sääntöjä,ukainan miehitys,krimin valtaus,mh17 koneen pudotus ,syyrian siviilien tynnyripommitus ja kun se saa näistä rikoksista sanktioita niin venäjä uhriutuu niinkuin tiltutkin, sen jälkeen kielletään kaikki ja syytetään muita,mutta sehän on matalaotsaisten luonteen piirre eikä sille mitään voi
Nato-vastustaja puolestaan on vanha YYA-reliikki, joka tulkitsee minkä hyvänsä objektiivisen havainnon Venäjän toimista 'vihapuheeksi'?
Onko sekään järkevä asenne?