Onko joku täällä lukenut tämän kirjan?
https://onepeterfive.com/dictator-pope-must-read-book-available-now/
Kannattaako lukea? Mitä mieltä olette? Harkitsen tilaavani.
Kommentteja.
Diktaattori paavi-kirja?
6
179
Vastaukset
- pöllämystynyt
Miksi haluat tilata ja lukea tuollaisen kirjan, vaikka olet katolilainen nimimerkistäsi päätellen? Etkö kunnioita paavia ja alistu hänelle niin kuin katolilaisen tulee tehdä?
- eilaputsilmillä
Kirjaa pidetään luotettavana.
- eilaputsilmillä
Arvovaltainen Robert Royal (Robert Royal is editor-in-chief of The Catholic Thing, and president of the Faith & Reason Institute in Washington) on kirjoittanut teoksesta kirja-arvostelun:
https://www.thecatholicthing.org/2017/12/06/the-dictator-pope/
- retuperällä
Lataaminen onnistuu hyvin. Kirja on hyvin selkeästi kirjoitettu ja hyvin dokumentoitu. Se sisälsi runsaasti minulle uutta taustatietoa.
- tärkeäkirja
Suosittelen lukemaan. Antaa paavi Franciscuksen pontifikaatista aika toisenlaisen kuvan kuin sekulaari media. Jokaisen katolilaisen tulisi tietää tämä. Kirjoittajan tulisi saada jokin tiedonjulkistamispalkinto.
- JeesusPelastaa_
Otos sivun kommenteista:
"I pray for his conversion, and I do want his salvation - only a direct intervention by Our Lady can do this. Our Lady of Fatima please intercede for Francis, and take pity on us, his forgotten sheep."
Kommentti on saanut paljon tykkäyksiä muilta kommentoijilta eikä yhtään kritiikkiä.
T. Protestantti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka403589- 113548
- 1523369
Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi
pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?1032645Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv762641Hei Antti. Minähän varoitin jo 2 v sitten, ettei sinusta tule pääministeriä, vaikka kuinka
voittaisit vaalit. Vasurit ovat aina puukottaneet toisiaan selkään, eivät koskaan edestäpäin. Marinistit varsinkin IL t61638- 441445
Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.
Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli4011172Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?
Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos551115Kaikkea hyvää kaikki
Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa6920