No tulihan se totuus sieltä....

No voi on pari prosenttia kalliimpaa kuin viime vuonna, vastaavasti viime vuonna voi oli pari prosenttia halvempaa kuin tänä vuonna. No että tuollleen. ILtapäiväaamu.
2<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No hyvät hyssykät sentään. No meillä oli perunat tänä vuonna 1,47 prosenttia kalliimpia kuin viime vuonna, no viime vuonna ne vastaavasti oli 1,47 prosenttia halvempia. No että tolleen.

Äänestä
  • Minä en syö mitään vaarallista terveysuhkaa aiheuttavaa. Syön ainoastaan Pekka Puskan suosittelemia ruoka-aineita.
    Haluan juhlia Suomen 150-vuotispäivää VOIleipien ja kermakakun kera. Ja kaljat ja konjakit siihen päälle. Terveet elämäntavat pitää Suomea pystyssä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


no.höpöhöpö kirjoitti:

No voi on pari prosenttia kalliimpaa kuin viime vuonna, vastaavasti viime vuonna voi oli pari prosenttia halvempaa kuin tänä vuonna. No että tuollleen. ILtapäiväaamu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu