Anarkistit siirtyneet jo terroristeiksi?

Kollimatorio

Polttoiskut eivät ole enää anarkismia.

Toivon kivuliasta kiinnijäämistä näille itseään anarkisteina itseään pitäville punavihreille terroristeille.

Sisäministeriö on hiljaa vaikka terroritekoja on viimeaikona tapahtunut paljon.

Kehottaisin KRP:tä tutkimaan kuka tai ketkä henkilöt sisäministeriöissä peittelee tätä kotimaista terrorismia?

10

1126

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raunhanomaiset

      anarkistit ovat valmiit tappamaan sotaiset fasistit viimeiseen mieheen.

      • Kollimatorio

        Tämä on oikeasti vakava asia, kun vihervasemmistolainen yhteiskuntaviha saa lähes vapaasti aiheuttaa yleisvaaraa näillä "kapitalisteja" vastaan tarkoitettuilla tihutöillään.

        Kun esim. Yleisradio peittelee näitä vaarallisia tihutöitä ja suojelee niiden tekijöitä, käsittääkseni Yleisradio syyllistyy vakavaan rikokseen ja ovat jopa mukana valmistelemassa vakavaa rikosta ja jopa tiedottamassa näiden terroristien haluamia julkisuuslausumia.

        Joku voi kokea että nämä antifaterroristien iskut olisivat vain vastavoima fasisteille mutta kysehän ei ole siitä, kun yhteiskunnan tavallisten ihmisten arvojen kimppuun isketään raukkamaisella terrorismilla.

        Ilmaiseksihan näitä tihutöitä ei tehdä. Jostain tulee rahoitusta. Uuden tiedustelulain myötä vasemmistoliiton ja vihreiden rahan kulkuja päästään seuraamaan ja syylliset saadaan telkien taakse. Kuinka korkealla poliittisessa vihervasemmistolaisessa eliitissä sitten ovatkaan.


      • Ääpakhan

        Annarkisteja on katsottu läpi sormien jo pitkää. Mielestäni vasemmisto johtaja Li Andersson kannustaa näitä " vapaus taistelijoita" anarkismiin. Toivottavasti poliisi herää ajoissa eikä vasta silloin kuin jotain sattuu. Takku:net "anarkistit" varastivat ja polttivat 26 lippua, mikä jo lipun symbolista arvoa kohtaan on törkeä rikos.
        Mielestäni on väärin että nämä punavihreät teroristit saavat mellastaa kenenkään puuttumatta. Valitettavasti viimeiset sotiemme veteraanit, úrheat miehet ja naiset joutuvat vielä todistamaan tätä.


      • Kollimatorio
        Ääpakhan kirjoitti:

        Annarkisteja on katsottu läpi sormien jo pitkää. Mielestäni vasemmisto johtaja Li Andersson kannustaa näitä " vapaus taistelijoita" anarkismiin. Toivottavasti poliisi herää ajoissa eikä vasta silloin kuin jotain sattuu. Takku:net "anarkistit" varastivat ja polttivat 26 lippua, mikä jo lipun symbolista arvoa kohtaan on törkeä rikos.
        Mielestäni on väärin että nämä punavihreät teroristit saavat mellastaa kenenkään puuttumatta. Valitettavasti viimeiset sotiemme veteraanit, úrheat miehet ja naiset joutuvat vielä todistamaan tätä.

        Pitää varmistaa, että ne liput ovat varastettuja eikä vain sopivasti "omia".
        Nämä terroristit eivät ole tyhmiä, sillä maksamme heidän elättämisestä opinto- ja työttömyystukia sekä harkinnanvaraisia ja nämä SUUNNITTELEVAT päivät pääksytysten tihutöitä ja kuinka voisivat vahingoittaa yhteiskuntaa. 100% terroristeja.

        Ei näille pitäisi mitään maksaa. Menisivät töihin niin pää selviäisi ja vastuu ympärille muita ihmisiä kohtaan kasvaisi.


    • muutokset-tulee

      Nyt kun tulee uusi tiedusteluklaki niin kohtaon Takkulaiset kiinni sillä oikeus avata kaikki e-postit ja muut. Samoin kaikki iskut jotka tehdään poliittisista tarkoitusperistä joko yksityistä tai yhteiskuntaa vastaan muuttuu terroriismi rikokseksi eli enään ei sitten päätä silitetä. Myös suunnittelu on rikos ja jos tuollaisen tuomion saa voi hettää hyvästit kaikelle työlle sen jälkeen sillä kukaan ei ota enään töihin ja karenssia pukkaa jatkumona.

      • LiAmbersson

        Olisi hyvä jos siirtymävaiheessa tähän rankkaan kyyläykseen annettaisiin antifoille ja takuille mahdollisuus tulla takaisin yhteiskuntaan nettoveronmaksajiksi.

        Luotan ihmiseen. Nämä harhaantuneet lampaat voivat oikeasti olla hyviä ihmisiä kunhan menevät töihin ja lopettavat kannabisnuppujen ihannoimisen ja tormistautuvat.

        Ihan oikeasti. Katsokaa peiliin ja jos sieltä katsoo yhteiskuntaa vihaava nuori mies tai nainen niin kanavoikaa tuo viha vaikka yrittämiseksi.

        Ja sittenpähän saatte ihan oikeita ongelmia mistä maailma koostuu kun sun työn tulokset kupataan Helsinkiin joutoväen elättämiseen.


    • anarkistit ovat terroristeja mitkä saavat tukea suomen päättäjiltä. jokaiselta anarkistilta pitäisi ottaa suomen kansalaisuus pois ja karkoittaa ugandaan!

      • Skibadiskabadi

        Mielestäni heidät pitäisi kuntouttaa takaisin yhteiskuntaan niillä varoilla joita käytämme ungabungamunga-afrikkalaisten ja hiekka-afrikkalaisten "kotouttamiseen".

        Näissä sentään olisi potentiaalia verrattuna näihin muslimeihin.


      • Skibadiskabadi kirjoitti:

        Mielestäni heidät pitäisi kuntouttaa takaisin yhteiskuntaan niillä varoilla joita käytämme ungabungamunga-afrikkalaisten ja hiekka-afrikkalaisten "kotouttamiseen".

        Näissä sentään olisi potentiaalia verrattuna näihin muslimeihin.

        kuntouttaa? he ovat maanpettureita, he eivät ansaitse elää suomessa. maanpetturuus on rikoksista pahin


      • Bror-Erik1974odin-1Ac

        Äläs nyt toveri kiihdy äärimmillesi sillä anarkistinen ajattelu jos mikä on ihmistä kehittävää toimintaa joka juuri pyrkii pois edustamaltasi seisottuneelta ärräpurri-
        tasolta. ;) Pisteen jälkeen muuten aloitetaan lause isolla alkukirjaimella ja Suomi eri
        taivutuksineen valtiona samalla tavalla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      84
      6759
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      32
      3139
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1777
    4. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      27
      845
    5. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      45
      723
    6. Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa

      1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄
      Ikävä
      59
      689
    7. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      27
      647
    8. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      29
      646
    9. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      20
      635
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      25
      605
    Aihe