Jumala kuivatti Trumpin kielen juuri silloin!

Trumpin puhe muuttui mongerrukseksi hänen julistaessaan rauhan kaupungin sodan näyttämöksi.

Henki toi sydämelleni sanat:
Psalmit:
137:6 Tarttukoon kieleni suuni lakeen, ellen minä sinua muista, ellen pidä Jerusalemia ylimpänä ilonani.

https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000005482140.html

Jumala on puhunut jälleen!
Mitä todisteita vielä kaipaamme Trumpin jumalattomilta teiltä?????

4

249

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olihan taas melkoinen avaus. Olet ennenkin kertonut jutelleesi itse jumalan (joku niistä) kanssa. Meillä muilla ei sellaista mahdollisuutta ole. Siksi katsot voivasi välittää profeetallisesti viestin jonkun jumalasi ajatuksista.

      Jos suuta kuivaa, niin kannattaa hörpätä vähän vettä. Näin pystyy helposti voittamaan tämän mainitsemasi jumalallisen voiman.

    • Myös presidentti Niinistö ihmettelee Trumpia! HYVÄ

      Presidentti Niinistö on tuoreeltaan ihmetellyt, mitä Trump oikein luulee voittavansa moisella Jerusalem päätöksellä varsinkin kun mitä ilmeisimmin sen kautta menetetetään asiassa paljon.

      Hyvä Sale!

      Tiedän ketä äänestän ensi kuussa!

    • Ja palestiinalainen sanoi telkkarissa, että Jerusalem kuuluu Palestiinalle.

    • ElleiSalamurhanUhri

      Ellei Trumpia ole myrkytetty. Olla hitaasti myrkyttämässä. Kannattaa tsekata esim. hammastahna ja -harja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      87
      3261
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      141
      2848
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      190
      2810
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      218
      2429
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      127
      1847
    6. Kesäaika on normaaliaika...

      ...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul
      Maailman menoa
      202
      1721
    7. Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa

      taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta
      Maailman menoa
      42
      1682
    8. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1239
    9. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      88
      1075
    10. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      196
      1056
    Aihe