OC-unelmoijat PANAMASSA

panaman.kanava

2

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei, Avotampiota ei todellakaan harmita. Kyse on aivan toisenlaisesta tunteesta. Sääli, myötähäpeä tms. olisi lähinnä.

      Vakavasti puhuen, tuossa videossa kuvataan lähinnä joukkohysterian lietsontaa. 30-luvulla Saksanmaalla huudettiin "sieg heil", täällä joukkohysteria ilmenee eri tavalla, mutta samasta asiasta on kysymys.

      Vakavasti ottaen, tarjotaanko tällä videolla jotakin varteenotettavaa sijoitustuotetta, realistista mahdollisuutta vaurastua, vai katteettomia unelmia joukkohysterian avuin välitettynä. Analogista tämäkin em. 30-luvun tapahtumien kanssa. Tosin jälkimmäinen johti katastrofaalisiin seurauksiin globaalisti. Ensinmainittu on katastrofi ainoastaan jäsenilleen.

      Mutta tosiaan, olen ihmetellyt miksi onecoin-pomot Greenwood ja kumppanit jo lyö hanskoja tiskiin. Näemmä jostain päin kuitenkin edelleen saadaan lisää varoja pyramidiin. Suomessa ja Euroopassa hommahan on jo loppuunkäsitelty. Eikä mene kauan että se kosahtaa muuallakin.

      Pitää kylläkin mainita, että ei tuossa videossa näytetyssä tilaisuudessa loppujen lopuksi ole kuin kourallinen ihmisiä. Ovat vain ahtautuneet riittävän pieneen tilaan niin näyttää hurjemmalta.

      MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAAAA

      Poijjaat!! Taasen!

    • Onseuskomatonpelle

      "Pitää kylläkin mainita, että ei tuossa videossa näytetyssä tilaisuudessa loppujen lopuksi ole kuin kourallinen ihmisiä. Ovat vain ahtautuneet riittävän pieneen tilaan niin näyttää hurjemmalta."

      Kourallinen on n. 5 ihmistä, mutta muistakaa että tämä on sitä avotampion ymmärtävää sarkasmia ja buhaat päälle ilman Caps Locia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin asia on

      Tiedän ettei hän koskaan aio lähestyä minua eikä niin ole koskaan aikonutkaan, eikä lähesty ja enkä minä enää tee sitä k
      Ikävä
      40
      6344
    2. Taas varoitusta lumesta ja jäästä

      Ai kauhea! Vakava säävaroitus Lumi-/jäävaroitus Varsinais-Suomi, Satakunta, Uusimaa, Kanta-Häme, Päijät-Häme, Pirkanmaa,
      Maailman menoa
      48
      2899
    3. Örebro kuolleet lisääntyy.

      Nyt n, 10. Mitähän vielä. Haavoittuneet?. Kuka on ampuja, salaisuus.
      Maailman menoa
      242
      2185
    4. Varo sisältöpaljastuksia! Tämän naisen bachelor-Joonas valitsi - Oliko valittu Monica vai Vivianna?

      Joonaksella on kaksi naista jäljellä. Mutta valitsiko bachelor kahdesta naisesta Monican vai Viviannan? Oliko mielestäsi
      Bachelor
      32
      1704
    5. Mistä erotat onko joku kiinnostunut vai muuten mukava?

      Voi sekaantua yleiseen ystävällisyyteen vai voiko?
      Suhteet
      163
      1657
    6. Poliisi tahtoo pääsyn 4 miljoonan suomalaisen sormenjälkiin.

      https://www.is.fi/digitoday/art-2000011009633.html Tämä sormenjälkiin poliisin pääsy on erittäin tärkeä rikollisten kiin
      Maailman menoa
      145
      1620
    7. J. Et tullut.

      Ei se mitään. Perjantaina tulee joku muu. M.
      Ikävä
      192
      1331
    8. Trump - otan Gasan haltuun nyt

      USA miehittää Gazan alueen ja rakentaa siitä uuden upean alueen aurikoiseen Israeliin. Väkivaltainen alkuperäisväestö h
      Maailman menoa
      293
      1207
    9. Kemettikö lommauttaa

      Kemettikö lommauttaa, kuulinpahan vain. Toivottavasti nyt kuitenkin murheenryynit ,tupakoivat laiskimukset poistetaan.
      Suomussalmi
      27
      1129
    10. Runebergin tortut

      Hyviä huomenia ja mukavaa päivyliä. 😊 Nyt kahvetta tippumaan. Harmi ettei ole torttua. 😊☕✨❄️❤️
      Ikävä
      250
      950
    Aihe