Miksi Oken juttu häipyi taas?

Melkein heti? Kerran juuri kerkesin lukea ja oli niin makea juttu että oksat pois, kun piti vastata niin sitä ei ollutkaan?Siinä ei ollut rasismia, ei kenenkään henk koht.haukkumista eikä muutakaan sopimatonta miksi pitäisi poistaa, omaperäistä kylläkin, mutta kyllä täällä saa roikkua viikkokaupalla niin kamalia alotuksia että ihmettelen ylläpidon ajatuksen juoksua jos sitä on ollenkaan. Täällä lojuu niin pahoja henkilöön meneviä solvaamisia että ihmettelen todella.
Tämänhän palstan nimi on Maailman menoa ja nuo Oken jutut mahtuu kyllä siihen sisälle ja on
kutkuttanut monen nauruhermoja ja on iloisia poikkeuksia tämä negatiivisen riitelyn, kiroilun, haukkumisten, halveeraamisten rinnalla mitä täältä saa päivittäin surulla lukea.

20

617

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jäilausekesken

      Häipyihän tästä mielenkiintoinen suurmoskeijaa koskenut aloituskin jossa oli kommentteja jo todella monta. Turhauttavaa tällainen kun puheenaiheet poistetaan kesken kaiken .Sensuuri iskee aina yhtä-äkkiä. Isoveli valvoo.

    • vaisaimiosta

      paimiosta

    • kummalistasakkia

      Eiväthän nämä yllöpidon porukka noudata omia sääntöjäänkään. Mitkä on tuossa ylhäällä suomen kielellä. Mielivaltaista poistelua fiiliksen mukaan. Jos jotain yksityishenkilöä haukutaan surutta hintiksi, kieroilijaksi, valehtelijaksi, housuun paskojaksi, runkkariksi, perseen kaivelijaksi, lasten ahdistelijaksi ym. se saa olla mutta laitappa sana nee.....ri poistuu heti. Tai Islam sitä ja tätä poistuu saman tien.
      Tuon Åken jutut nyt on pelkkää huumorispitoista jutustelua,mitä ei tarvis poistaa, ellei joku kateellinen nyt sitten aina tee ilmoitusta siitä jos ei itse osaa niin hyvin juttua vääntää kuin Åke.
      Ois mielenkiintoista ottaa selville keitä siellä on? Ei se niin kauhean vaikeaa ole, tiedän sen.

    • Åke.jatka.silti

      Ne on vain niin kateellisia Åkelle, kun hällä se huumori kukkii ja ihmiset tykkää lukea.

    • komppaaaan

      Otappa asiaksi selvittää?

    • fdsfdsgh

      Eihän ylläpidolla ole mitään ajatuksen juoksua. Täällä ohjelmoitu ropopotti poistaa.

    • Ketaleeet

      Taitaa olla robotti huollon tarpeessa kun Okenki kommellukset poistuu?

    • työkseni.vaan

      On oikein että poistuukin, itsekin aina kun huomaan niin ilmiannan asiattomat ooken aloitukset. Tosin paljon mutakin asiattomuuksia ilmiannan, ihan työkseni.

    • ilettäväi

      MIKSI HALLITUKSEN KÄSKYSTÄ ON LAITETTU SENSUURINETTIIN .
      kun sanoo totuuden jostaivääryydestä heti viestipoistetaan .

      RIKKOO SUOMENSANANVAOAUTTA VAI ONKO SE POISTETTUKOKONAAN.'
      olis joku touhukas javeis asian eu,tuomioistuimeen ilmiantaa tooimituksenmielivalta.

    • aktiivinentrolli

      Olen ollut tunnistavinani Åken muillakin nimmareilla.

      • iuhiug

        Missä? Kukaan muu ei kirjoittele tuollasia pöpilän juttuja.


    • Antijuden

      Palsta on juutalaiskontrollissa.

    • modetemppuko

      Joskus olen huomannut vanhan ketjun ilmestyvän etusivulle ja katoavan taas selittämättömästi melkein heti historian hämäriin parin kommentin jälkeen. Kuka tahansa voi nostaa ketjun esiin, mutta taustalle siirtäminen ei onnistu meiltä noin vain. Onko asialla mode?

    • kaikkitiedetään

      Ne pystyy siirteleen niitä alotuksia alusta loppupäähän ja toisinpäin.
      Ja lukeen ne ennenkuin pistävät esille, eikai muuten noita kuvaklikkauksia laiteta joskus niin paljon,että sormet väsyy, laskin kerran että jouduin liki 20 kertaa klikkaamaan autoja, kylttejä, teitä ym. Ja loppua kohti vauhti hidastui tavattomasti. Tekniikka on niin kehittynyttä myös täällä. Joten olkaa varovaisia alotuksissanne.
      Tuon Åken kohellusten poistoja en minäkään ymmärrä.

    • nokkaunet

      Jahas, suunta aina sinne mistä saa ilmaseks :)

    • tawjaaikävä

      Missä Tawja luuraa?

      • häntäkinikävä

        Entä herra vm82?


    • harminpaikkase

      Joo ei missään näy, sait poistettua.

    • Suomi24-palveluissa ei saa.
      Lainaus säännöistä:

      Rikkoa Suomen lakia
      Esittää rasistista tai muille vahingollista materiaalia
      Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
      Esittää väkivaltaa sisältävää kuvamateriaalia
      Esittää pornografista sisältöä, lukuunottamatta K18-osioita
      Tarjota tai tiedustella seksipalveluita
      Julkaista viestiä, jossa on pelkkä linkki
      Massapostittaa viestejä useille eri palstoille
      Esittää asiatonta sisältöä muista käyttäjistä tai uhkailla muita käyttäjiä
      Esiintyä toisena käyttäjänä
      Antaa vääriä tietoja käyttäjätunnuksen tietoihin
      Julkaista omia tai muiden henkilökohtaisia yhteystietoja kuten osoitetta, puhelinnumeroa tai sähköpostiosoitetta. Ei koske osto- ja myynti-ilmoituksia sekä tutkimusaineiston keruuta keskusteluista.
      Esittää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia ja kopioida suoraa tekstiä muista julkaisuista
      Markkinoida tai mainostaa tuotteita tai palveluita ilman Suomi24:n lupaa
      Käyttää palvelun sisältöä kaupallisiin tarkoituksiin ilman Suomi24:n lupaa
      Pyytää rahaa tai lahjoitusta
      Esittää haittaohjelmia tai viruksia sisältävää materiaalia.

      Mihin poistosääntöön Oken jutut sopii?
      Ei minun mielestä mihinkään. Ja mitkä ovat ilmiantajan perusteet? Pelkkä ärsyyntyminen ei riitä.
      Ehkä esiintyä toisena käyttäjänkään ei sovi koska emme voi tietää onko hän Oke tai Åke vai ei?
      Yhtä hyvin voisi tuolla säännöllä poistaa Late lapista ja monet muut jollain nimellä tai nimimerkillä esiintyvät.
      Ja kuinka yksi voi saada muka poistoon jonkun vain hänen mielestään huonon jutun? Ainahan
      jollekkin jutulle löytyy joku joka ei kyseisestä tykkää, eli ei mene nyt läpi tuo selitys, "että minä sain taas poistettua tuon"
      Johtopäätös on, että ylläpidossa on päätetty että tuon jutut poistetaan tavallaan "omavaltaisesti"tai toinen vaihtoehto on, että joku ylläpidolla töissä oleva tekee ilmiannon aina tuosta Oken jutusta vapaa-aikoinaan.

      Eikö tänne ole oikeus jokaisella kirjoitella aloituksia ja juttuja ja laissa on sananvapaus, eli nyt ylläpito toimii lainvastaisesti.
      Puolustan tuon kaverin juttuja sen takia että ne kutkuttavat nauruhermoja ja hänellä on oikeus niitä kirjoitella samoin kuin muillakin omiaan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      25
      1121
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      54
      1108
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      515
      844
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      50
      834
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      46
      745
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      37
      669
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      626
    8. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      62
      624
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      182
      619
    10. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      40
      597
    Aihe