IS:n suurmoskeija-artikkelin suuri määrä asiallisia kannanottoja suurmoskeijaa vastaan. Koska mielipiteet olivat ilmeisesti vääriä, niin IS:n toimittaja poisti kaikki, ainakin sata perusteltua kirjoitusta noin vain savuna ilmaan. Vallan tunne on varmaan mahtava? Lukijoita voi kiusata miten haluaa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005483911.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005483911.html
Vastaukset 9
Vanhimmat
No, todetaan tässä ny fakta, että suurmoskeijan tulo Helsinkiin aiheuttaisi laajalla ympäröivällä alueella kantaväestön korvaantumisen kehitysmaamuslimeilla. Asuntojen arvot romahtaisivat suurella alueella. Valtava vihanpito ja väkivalta eri muslimilahkojen välillä nousisi huippuunsa. Kantasuomalaisissa katkeruus ja viha aavikkouskontoa ja sen edustajia kohtaan kasvaisi ongelmaksi asti. Turvattomuus ja väkivalta saisivat uudet mittasuhteet.
Suomen kansan suuri enemmistö ihmettelisi päättäjien päättömyyttä ja intoa tuhota sivistys ja hyvinvointi Suomessa.
Heh mutta kun suvakki rupeaa vikisemään ja ulisemaan että rikkaus ja unelma. Eihän silloin enään mitään mahda. Mitäs suvakki tähän?
Ilta-paska on paska ja sitä kannattaa karttaa joka käänteessä,samoin kuin hesariakin.
tietääkseni sinne pitää jättää sposti toimitukseen. eli ei tartte sanoa että puskista huudellaan kommetit.
Sposti tai ei, mutta valtava määrä asiallisia ja perusteltuja kommentteja lähti taivaan tuuliin kun niissä oli Ilta-Alpakan mielestä liian selvä mielipide Bahrainin rahoittamaa shiia-keskusta vastaan.
onko lehti ottanut valtion lehdistö tukea.. milloinhan lehteä katsotaan uusin silmin mitä julkaistaa.
IS toimitus on vallattu suvakkien toimesta. Eihän kukaan normaali edes osta IS. IS yrittää kasvattaa levikkiä suvakkeja nuolemalla, mutta millä se hevonen valjaita ostelee, sonnallaanko?
Kukahan virkamies tätä on valmistellut? Olisiko joku kiintiövirkamies, kun kyse on Sinnemäen puljusta.
Saman+huomasin+ja+itsekkin+sinne+kommentoin.+Ei+pysy+kokoomuksen+ja+vihervasemmiston+trollitehtaat,+eikö+edes+mediatalot+enää+perässä.+Kirjoittelin+nimettäin+kyseiseen+lehteen+muitakin+kommentteja+muihinkin+juttuihin+ja+eikös+pitänyt+johta+todeta,+että+toimitus+oli+100%+varmuudella+ottanut+sanojani+että+toteamuksia/lauseita+käyttöönsä+kommenteistani+joita+eivät+julkaisseet.+Eikä+ollut+eka+kerta.+Ei+kovin+päteviä+kun+paljastavat+itsensä+ja+kommenteista+paistaa+IS-toimitus+läpi.++Voi,+voi!