Kunisishävitetty

Kun Isis on pääosin joskus hävitetty, joutuvatko johtohahmot ja jäsenet tuomiolle vai heti seinää vasten, vai otetaanko heidät ns. paperittomina ammattiosaajina tänne suomeen. Toivottavasti suvakkien määrämisvalta myös loppuu isisin myötä.
252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

On joo rauhallinen ja turvallinen maa eli ei enää turvoksissa tänne

Äänestä

Taatelin typerykset päättäjät ja virkamiehet! Olette aiheuttaneet suomalaisille kymmenien miljardien eurojen lisävelat ottamalla maahamme elätettäviksi muiden maiden kansalaisia!!! Henkisiä ja ruumiillisia kärsimyksiä myös saitte aikaan paljon,tarpeettomasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivossaelettävä kirjoitti:

Kun Isis on pääosin joskus hävitetty, joutuvatko johtohahmot ja jäsenet tuomiolle vai heti seinää vasten, vai otetaanko heidät ns. paperittomina ammattiosaajina tänne suomeen. Toivottavasti suvakkien määrämisvalta myös loppuu isisin myötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu