Jeesuksen kirkkaudeksi ja kunniaksi, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" Hänen apostolisia seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentavaan Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön, yhymään haluavi. Kutsutut eivät ole olleet millään tavalla asiasta (Raamatun UT mukainen Kristillisyys) edes kiinnosuneita!
Jeesuksen nimessä...etsivä / peräänkuulutteleva.
vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen kaikille hyväksi Jumalan sanan mukaisuuteen pitäytyvästi elävä, puhuva ja toimiva. Tähän em. Raamatun UT mukaiseen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen bnäyllä armoitettu, palvelijansa ja seuraajansa.
"Löytäneekö"?
Jeesuksen nimessä...etsivä / peräänkuulutteleva.
vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen kaikille hyväksi Jumalan sanan mukaisuuteen pitäytyvästi elävä, puhuva ja toimiva. Tähän em. Raamatun UT mukaiseen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen bnäyllä armoitettu, palvelijansa ja seuraajansa.
"Löytäneekö"?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Olisi jo korkea aika alkaa krist. uskovien alkaa HERÄÄMÄÄN, siitä uskonnollisuudestaan Raamatun UT mukaiseen, Oikeaan ja Oikeasti Kristillisyyteen.
Jeesuksen nimessä... niitä muita Hänen kirkkaudeksi ja kunniaksi, "maailmalle valkeudeksi ja maalle suolaksi" riittävällä tavlla eläviä ja toimivia / vaikuttavia, apostolisia seurakuntiaan / sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentavaav Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttuja etsivä / peräänkuulutteleva.
vähäinen, Totuudessa / valkeudessa pysyvä ja siihen pitäytyvästi elävä, puhuva ja toimiva, tähän em. Raamatun UT mukaiseen ja perustuvaan Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen näyllä armoitettu, palvelijansa ja seuraajansa.
"Löytäneekö"?
aamen.
Hiljaista on!! Kuin Nooan aikana.
Jolloin kaikki muut kuin ne Nooan perhekuntalaiset yht. vain 8 vanurskasta ihmistä, koko silloisesta maailmasta pelastui!!
Muut ne nukkuvat uskonnolliset uskovaiset, jotka heräsivät ja kiinnostuivat siitä pelastukseksi Krist. vaihtoehdosta, Nooan arkista LIIAN myöhään, saivat tuomionsa siinä, silloiselle pahan valtaan, saatanaa tuomiokseen palvelemaan antautuneelle / taipuneelle ihmisunnalle mailmanlopuksi, vedenpaisumuksessa!!
Missä on muut tämän päivän vanhurskaat, sitä pelastukseksi Krist. vaihtoehtoa rakentavaan Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsutut, tai muut tähän em. Raamatunb UT mukaiseen Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön haluavat.
Jeesuksen nimessä... teitä etsivä / peräänkuulutteleva.
vähäinen, Totuudessa pysyvä ja siihen pitäytyvästi elävä, puhuva ja toimiva, tähän em. Krist. yhteyteen ja yhteistyöhön kutsuttu, siihen näyllä armoitettu, palvelijansa ja seuraajansa.
"Löytäneekö"?
niinkö
Oisko noin?!
Ok.
aamen.
Ahaa, eli "Herättelijä" = "Palstakeisari". Tämähän onkin mielenkiintoinen huomio. Jostain syystä en aiemmin tullut ajatelleeksi, vaikka nyt jälkikäteen katsoen asiahan on mitä ilmeisin. Olisi tosiaan pitänyt heti kättelyssä jo tajuta, mikä "teitä kahta" yhdistää.
Yhdistääkö hengellinen elämä rakkikoiran profetioihin?
Mihinkäs koira karvoistaan pääsee?
Ei näytä vielläkään yhtäkään löytyneen. Kaikki väki täällä, maaimalle valkeudeksi soihdut sammuneina, maalle suolattomina, edeleenkin NUKUU!! Kui ne Nooan aikaiset, jotka heräsivät ja kiinnostuivat siitä pelastukseksi vaihtoehdosta, Noon arkista LIIAN myohään. Siksi saivat maailman lopukseen tuomionsa siinä vedenpausumuksessa!!
Että; "sitä saa mitä tilaa".
aamen.
aamen.
Ei sitten täältä löydy Kristillisyyteen, = Raamatun UT, Kristuksen Jeesuksen ja / apostoliensa, kaikille hyväksi opetuksiin ja ohjeisiin USKOAKO?!!
Kaikki muutko niitä "pirun" hyväksi ja puolesta, tuomiokseen puhuvia, eläviä ja toimivia. Jossa PAHA perii!
ok.