Väitän että jos Suomi liittyy Natoon

Suuri osa palstan itätrolleista joutuu kuittaamaan palkkansa ja joutuu lähtemään "käpykaartilaisiksi" muille isännille, sillä heidän työnsä Naton haukkujina menettää merkityksensä.
12165
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Vaan ei ehi enää, kohta alkaa jytkytys.

Äänestä

Mielenkiinto armeijaan ja maanpuolustukseen nousisi jos Suomi liittyisi Natoon.

Äänestä

''Väitän että jos Suomi liittyy Natoon''
Olet muuten oikeassa, saattaapi tämä suomalainen ilmastokin muuttua epäterveelliseksi peikkojen paskasakille aika nopeasti.

1Äänestä

Joulu on tulossa, lisää vaan tätä natorakkautta.

Äänestä

pitävät kovaa melua maanpuolustusta vastaan.
Käsky on käynyt Kremlistä ja ilolla totellaan, kuten aina

1Äänestä
  • Ja sitähän tuli

    1Äänestä

Meneekö tiltulta työpaikka, jos Suomi liittyy Natoon.

1Äänestä
  • Tiedä mitä niiltä menee, jos joku 'vahingossa' vuotaa niiden oikeat henkilöllisyydet.

    1Äänestä

  • Eiköhän me tiedetä mitä menee, mahdollisen sotilasarvon ja kansalaisluottamuksen lisäksi, mutta jätetään sanomatta ... ihan häveliäisyyssyistä. ;-)

    IMHO.

    Äänestä

  • 44.Div kirjoitti:

    Eiköhän me tiedetä mitä menee, mahdollisen sotilasarvon ja kansalaisluottamuksen lisäksi, mutta jätetään sanomatta ... ihan häveliäisyyssyistä. ;-)

    IMHO.

    ''ihan häveliäisyyssyistä''
    Juurikin näin.

    1Äänestä

Naton jäsenyys olisi suuri periaatteellinen päätös. Käytännössä se tiivistäisi yhteistyötä mutta tuskin sen kummemmin vaikuttaisi suomalaiseen arkeen. Hoidetaan oma puolustus kuten ennenkin ja tutustutaan vähän paremmin muiden maiden puolustukseen puolin ja toisin. Suomen puolustuksen painoarvo nousisi tietysti aivan uudelle tasolle.

Lapsellinen Natolla pelottelu loppuisi tältäkin palstalta, kun suomalaiset huomaisivat, että Nato on maailman paras rauhanjärjestö, sen alueella kun ei ole sotia.

Äänestä

Suomi voi aivan helposti liittyä Natoon, jos haluaa. Tällöin Kremlissä vain todetaan, että jahas, Suomikin on nyt sitten lopultakin Naton jäsen.

Mitään muuta ei tapahdu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


työt.loppuu kirjoitti:

Suuri osa palstan itätrolleista joutuu kuittaamaan palkkansa ja joutuu lähtemään "käpykaartilaisiksi" muille isännille, sillä heidän työnsä Naton haukkujina menettää merkityksensä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu