Tulipas teatterimaisen nopeasti estraadille Ericin pelkäämät nuoret gansterit Tracyn poistuttua puodista. Salamana olivat heti paikalla Ericin jäätyä yksin mailansa kanssa tutisemaan tiskin taakse. Kovispojat taitaa oikein kärkkyä sopivia tilaisuuksia kylän nurkissa. Olisi siinä hiukan voinut muuta tapahtua ennen, tätä poikien paikalle pöllähtämistä. Ettei kohtaus olisi näyttänyt niin tekemällätehdyltä.
Miksi nämä jäbät on yleensä jääneet kylään maleksimaan? Gabby kutsui nämä vain kerran kotiinsa juopottelemaan ja antoi toiselle neitsyytensä. Nyt kaksikko on kiusaamassa kyläläisiä tämäntästä. Käsittääkseni sällit eivät asu edes emmerdalessa, silti aina jostain tyhjästä ilmestyvät sinne pahantekoon.
Miksi nämä kaksi ei erehdy koskaan kiusaamaan Cain Dingleä, tai Cainin sukulaisia?
Tai vaikkapa Ross Bartonia. Tulisi vähän säpinää. Nössömpiä vaan kiusaavat ja pelottelevat, kuten tuollaiset yleensä tekee.
Emmerdalemaista typerää ylireagointia oli taas se Ericin raivoaminen Amelialle ja tytölle annettu porttikielto puotiin. Mihin ei nössödavidkaan mitenkään puuttunut.
Eihän se ole Amelian syy, jos hänen isänsä on vellihousu.
Samanlaista ylireagointia se oli, kuin pullaposki Adamin lapsellinen uhoaminen äidilleen, jos Victoria hänet jättää. Niin sitten Adam haluaa taas lopullisen eron äidistäänkin, kuten kerran jo aikaisemminkin kiukutteli äidilleen, siksi kun Moira oli salannut sen, että James oli Adamin isä.
Eric ja nuorisogansterit
Hölmö.episodi
0
75
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432987Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612921- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721644- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070