Kävinpä Eastonin Cittarissa. Ostoksia noukkiessani näin miten arabi-isä kasvatti muutaman vuoden ikäistä poikaansa toisen uskonnon "kunnioitukseen". Possuhyllyn kohdalla isä osoitteli kinkkuja ja teki tetraalisia yökkäyseleitä ja poika tietysti matki isäänsä perässä.
En enää ymmärrä, kuka syrjii ja ketä. Näinkö muslimit kasvattavat lapsiaan monikulttuuriseen elämään ja toisuskoisten kunnoitukseen?
Itä-Helsingin kouluruokailusta kuuluu kummia: maahanmuuttajaoppilaista osa vaatii jo halal- teurastettua kanaa.
Monikulttuurista kasvatusta
23
371
Vastaukset
- KuningasIdeaa
Ei mitään halalia vaan just nyt ,- etenkin näin joulun-aikoina kinkkua niin että turvat tutisee! Siinä samalla voivat jopa kotiutua. Kukaties, jos ei kokeilla?
- kummallista_on
Muslimien mielestä olemme vääräuskoisia joten miksi ihmeessä tunkevat tänne. Itse en tunkeutuisi maahan jossa mua vihattaisiin tai en oli hyväksytty.
- Alkusoittoa
Tänne tunkevat ,tänne vääräuskoisten elätettäväksi ja palveltaviksi, koska tekevät tästä uuden alueen islamille ja itselleen . Tämä on jo melkein heidän.
- Anti-halal
Miksi änkeävät tänne? Koska kyseessä on valloitus. Yhden sukupolven päästä ei sikaa myydä ollenkaan ja kaikki lihat ovat halal-lihaa. Tähän täytyy vastata niin että me eurooppalaiset kieltäydymme syömästä halal-lihaa. Tämä täytyy saattaa koulujen, päiväkotien jaravintoloiden tietoon.
- Ainenkapi
Kohtahan vallankin hyökkää vuorten.kapiainen vieteriukkona öyhöttämään että voivoi pojat pojat...
- enolerobottien
Tuossa tilanteessa olisi jokainen kunnon puna-vihreä isi oikein kannustanut,,ja näyttänyt samallatavalla yököttelyä,,on ne NIIN ääliöitä..
- otemporaomores
Eivät yököttelisi jos kysymys olisi halal-lihasta.
- tässätotuus
Sauli Niinistö kannattaa suurmoskeijaa Helsinkiin arvopaikalle. Niinistö antaa koko ajan vääriä signaaleja. Se johtuu alhaisesta älystä.
- pekre
Niinistö tulee silti viemään pressanpallin tulevissa vaaleissa. Annan 1.1 kertoimet.
- xcxcvxcxcv
miten uskalsit mennä itäkeskukseen - lähi-itäkeskus - mokadishuun
itse en uskalla - alpakkapaisti
Paljonko maksoi citarissa alpakka kilo ,löytyikö halal teurastettua?
- paikan.päällä
se 2 euroo kilo, saa ite valita alpakan ja kattoo teurastusta. että varmasti oikeaoppisesti, peukalolla kiinni silmämunakuopan reunasta ja veitsen viilto sinne kurkkujänteisiin. kuolema tukehtumalla omaan vereen, se on suvaitsevaista.
- mites_on
Kuuluuko islam muka sivistysvaltioihin?
- Audh
Kalkkunafilettä se ollapitää
- gbrfrfgferger
No minkä tasoista sivistystä odotat kielitaidottomilta, maalaisilta, tiukan perinnekulttuurin, fanaattisen uskonnollisuuden sekä yhteisöllisyyden edustajilta??
- auau
Eihän muslimit halua sopeutua, ovat itse monia kertoja sanoneet tämän, myös julkisesti. He haluavat, että muut muuttuvat heidän arvojaan kannattaviksi ja jos eivät muutu, muut ovat rasisteja. Rasistikortin voi aina vetää esiin, kun ei saa mitä tahtoo ja suomalainen tottelee, ei tosin enää ihan niin hyvin kuin ennen.
Kun muslimit pääsevät valtaan, ei ole enää mitään suvaitsevaisuutta. Jos tätä ei nyt pysty kuvittelemaan, vierailu Lähi-Idässä auttaa hahmottamaan, kuinka suvaitsevaisia siellä ollaan. Pystyykö vaaleahiuksinen nainen esimerkiksi kävelemään siellä yksin ja tulematta raiskatuksi? - preikviiks
Sanoihan bahrainin herttuakin, että muslimit muuttavat suomalaista yhteiskuntaa islamin opein. se on hienoo, suomalaiset on läpikäyneet aika rankan historia kuten melkein jokainen eurooppalainen poislukien ruotsalaiset, no ruotsalaisilta puuttuu itsesuojeluvaisto sen takia. haatainen sano aamulehden haastattelussa että hän on käynyt intian slummissa. ajattelin että mene sinne tyhmä demari sinne jakikseen, sieltä ne demareiden äänestäjät tuli ei mistään bombayn slummista. jos kehitysapua haluaa tehdä menee sinne paikan päälle huhkimaan eikä tuhoa suomea samanlaiseksi.
- PAHUUSZ
Miten kukaan Intian slummeissa käynyt voi tukea geelipääprinssien elättämistä vokkien vapaaehtoispatjoilla ja kehitysavun työntämistä gebardihattuja palvelevien suomimursujen puuhastelemiin huussiprojekteihin?
- Äskennähtyä
Inhottavinta oli, että minä olin tuo osoiteltu kinkku. Vaikka painan 157 kg niin ansaitsen silti täyden ihmisarvon.
- wertygtrfdsse
Hei nostetaan me heille turistikortti, kun heilauttelevat joka käänteessä rasistikorttia. Saisivat nipottajat mennä sinne missä pippuri kasvaa ja aurinko paistaa takaraivoon.
- ihme.öyhätystä
Jos sika on halal-teurastettu, silloinhan sen pitäisi kelvata kenelle vaan.
- EiKelpaaVOKissakaan
Sikahan on musulmaaneille saastainen eläin, eikä sen lihaa syödä . Muistan , kun eräs suomalainen oli ollut villisikajahdissa eräässä metsäisessä, rehevässä arabimaassa.
Se jahti oli ollut pelkkää hupia, kun ammutut villisiat oli jatetty metsään mätänemään !- Voissapaistettavalle
Minä kävin kerran barissa, missä olit ryypännyt itsesi pöydän alle. Katsoin kysyvästi, jolloin omistaja sanoi, että annetaan sen sian mädäntyä lattialle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju524347S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä
Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam1114169Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa
Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu404082Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin
Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko653927- 853364
Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt
viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta663255IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan1523221Kun aika on oikea niin
Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �171592- 451521
Jos sulla ei olis ollut tunteita
Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?1291120