Paljastaa hesarin pressanvaalikone. Huhtasaaren vastauksen edustavat selvästi vasemmistoa, tosin konservatiivista sellaista:
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005466933.html
Kuinkahan pahasti persut tästä ahdistuvat?
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000005466933.html
Kuinkahan pahasti persut tästä ahdistuvat?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Älä turhaan lausu persukuningattaren nimeä.😂
Huhtasaaren yksityisajattelusta saa kuvaa tässä haastattelussa Alfa TV:ssä nouseva suomalainen kanava haastaa hesarin nelosen http://www.permanto.fi/fi/web/alfatv/player/vod?assetId=7798998
SINÄNSÄ ON TÄRKEÄ HUOMATA vasemmisto-oikeisto -akselilta, että se on muuttunut koska sossurahat menevät köyhille matuille eli , ETTÄ AVOIMET RAJAT JA RANSKAJOHTOINEN (imperialsitinen) EU TUOVAT PAINET POISTAA SOSIAALITURVA KOSKA esim. Ranska haluaa pohjois-Afrikan arabivaltiot EU:hun syömään sosiaaliturvaa ja luomaan markkinoita Ranskalle
vaalikoneet ovat aivan pimeitä yksityisen ehdokkaan kohdalla MUTTA NIITÄ VOI KÄYTTÄÄ ENNUSTAMISEEN
vihje:
minulla oli/on tapana testata politiikkaa siten, että
kirjoitan jonkin poliitikon, jonka OLETAN miettineen vastauksia ja joka ehkä uskaltaa esittää mielipiteitään sellaisena kun ne ovat, niin sen vastaukset ja katson ketkä ovat lähellä
esim. vanhaan aikaan Esko Seppäsen
etelän vasliittolaiset olivat LÄHINNÄ VIHREITÄ esimerkiksi JA SIITÄ päättelin jo vuosia ennen että vihreät on muuttunut kokoomuksesta (Heidi Hautala upseerin tytär, Soininvaara munkkalaisen jontajan poika) kommunismiin, Sinnemäki, Hassi, Honkasalo, Aalto ...
kuten sitten kävikin
Vasureilta eivät vitsit lopu:
Huhtasaari on heidän mukaan oikeistolainen Trumpin ystävä, putinin ystävä, sionisti, kepulainen ja nyt vielä vasemmistolainen. oliko vielä vasuriNatsikin?
Vasurien hölötykset vain naurattavat, vasurilapset uskovat kaikkiin höpötyksiin ja sitten tulevat tänne naamat kirkkaina kuin pikku lapset kertoilemaan "totuuksiaan".
Hesen valeuutisia ken uskoo, paljastui tv lähetyksessä valehtelu (totuuden vastainen).
Vaalikoneesta tuli vastaus, että pitää äänestää Huhtasaarta. Joten siltä pohjalta sitten. :-)
Pannaanpas tähän sitten ikuisen kokoomuslaisen mielipide.
Huhtasaari edustaa höpön höpön populismia, millä ei ole käyttöä muualla, kuin oppositiossa, villitsemässä suomen pölhöjä ja niitä jotka on pudonneet kelkasta, eli katkeria syrjäytyneitä.
Huhtasaari höpöttelee niitä omia "totuuksia" joiden taakse ei edes kaikki persut ole valmiita menemään. On nyt kuitenkin ehdokas niille pölhöimmille.
OK,
hyvä että Laura ei puolusta pelkkää suurkapitalistiluokkaa. Soinihan nyt taipuu siihenkin. Toivottavasti ei saa mitään julkisen sektorin virkaa, ei Suomesta, eikä kansainvälistä.
Vaalikoneesta tuli vastaus, älä äänestä ainakaan Huhtasaarta, Vanhasta tai Väyrystä - kaikki muut ovat kelvollisia ehdokkaita.
Aina kannattaa uskoa vaalikonetta, onhan se YLE kommarien säätämä!!
Sama porukka kyselee Huhtasaarelta, saako hän rahoitusta kuuNatseilta, hheh ....
Maapallo on vain 6000 vuotta vanha ja muuta tuubaa levittävä ihminen ei ole sopiva pressaksi - valitettavasti.
Kommunistien mukaan maailma syntyi 1917.
Hekö ovat sopivia ?
Liberaalit ovat aina ennemmän tai vähemmän suvakkeja, joten kyllä Laura on ihan oikeassa paikassa tuossa kartassa. Väyrystä ei ollut vielä sijoitettu lainkaan. Ennemmän vasemmalla on parempi, kuin oikealla. Oikeistolainen on aina rahan voimalla liikkuva, ja ajattelee vain voittoja.
Väyrynen on aina edustanut pääomaa ja suurtilallisia - eli reilusti oikealle mennään. Väyrynen ei edes tunnista duunaria sellaisen nähdessään.
suurtilallisia tukevat ja ei tunnista duunaria
sehän on Urpilainen ja Rinne jotka eivät tunnista
ja tukevat eu-suurtilallisia kuten melkoinen osa SDP
superköyhien matujen ja sellaisten varastelu poikki
https://www.suomenuutiset.fi/kauppiaat-yrittajat-sakko-voitava-taas-muuttaa-vankeudeksi/
Kaupan liitto ja Suomen Yrittäjät jättivät oikeusministeri Antti Häkkäselle kannanoton sakon muuntorangaistuksen palauttamiseksi. Kauppiaat ja yrittäjät ovat perussuomalaisten linjoilla.
Suomen Yrittäjien ja Kaupan liiton mukaan myymälävarkaudet ja näpistykset ovat viime vuosina lisääntyneet. Varkaushävikin kokonaiskustannukset kaupoille ovat noin 550 miljoonaa euroa vuodessa