ordförande för Näringslivets delegation EVA och Näringslivets forskningsinstitut Etla.
Haglund efterträder Jorma Ollila på posten.
Carl Haglund fd. partiordförande för SFP blir ny
14
96
Vastaukset
- dkkfhlv
Det går bra för Haglund, han är vice vd för energibolaget Sunshine Kaid med ansvar för Europa och investeringsstrategin.Han är också vd för dotterbolaget Kaid Finland.
- eftersnack
DonaldTruth kirjoitti:
Tarvitseeko Calle toimissaan ruotsia? olisikohan englanti työkieli?
Säkert är engelska arbetspråk. Det hindrar inte att det också talas svenska privat när officiella delen är förbi.
- passarsåbrameddatum
Är DonaldTruth en uppstånden Lukiolaislikkoja eller tog hennes vikariat slut och ny "jobbare " istället ?
eftersnack kirjoitti:
Säkert är engelska arbetspråk. Det hindrar inte att det också talas svenska privat när officiella delen är förbi.
Voisitteko vihjata Callelle, että alkaa vapauttamaan suomalaiset ruotsin opiskelusta, jos ruotsia tarvitaan vain seurustelussa. Suomalaisten olisi hyvä keskittyä työkielen opiskeluun.
Onko Callella valtaa puuttua RKP:n asioihin?
En osaa ruotsia, joten kysymys meni ohi.- regeringen
DonaldTruth kirjoitti:
Voisitteko vihjata Callelle, että alkaa vapauttamaan suomalaiset ruotsin opiskelusta, jos ruotsia tarvitaan vain seurustelussa. Suomalaisten olisi hyvä keskittyä työkielen opiskeluun.
Onko Callella valtaa puuttua RKP:n asioihin?
En osaa ruotsia, joten kysymys meni ohi.SFP kan inte heller blanda sig i språkundervisningen.De sitter i oppositionen, andra partier har nu beslutandemakt.
Surt sade fennon om rönnbären. . . . . . . . .
En del kan, andra härjar på SFP spalten.- dkkfhlv
Enda platsen där de får vara "stora och duktiga " !.Suomi24karriär.
- oma.napaisuus
Millähän meriiteillä Pikku-Kalle postin sai, ai niin, hyvävelijärjestön tuella
- lyckatillbara
Stora stövlar för Haglund att fylla.
- pelle.svanslös
Kalle haluaa enemmän rahaa högklassiga hiusgeeleihinsä, toivottavasti sivarinuha on poissa jo, vieläkö lienee ilmainen konstamfundetin asunto alla?
- skrattretande
Vad svårt det är att glädjas över någons framgång om personen ifråga är svenskspråkig.
- calleärduktig
skrattretande kirjoitti:
Vad svårt det är att glädjas över någons framgång om personen ifråga är svenskspråkig.
Dessutom i firmor där SFP inte har något att säga till om.
- 0909876
skrattretande kirjoitti:
Vad svårt det är att glädjas över någons framgång om personen ifråga är svenskspråkig.
Vissa personer kan endast känna skadeglädje , äkta glädje är ett okänt fenomen.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061