Onko Unicef:fillä paremmat palkat kuin SPR:llä?
Unicef:fillä paremmat palkat kuin SPR:llä?
3
560
Vastaukset
- palvelupäällikkö
hallinnollisessa työssä on. SPR maksaa hyvin katukerjäämisestä, mutta hallinnollisessa työssä palkka ei ole niin hyvä kuin luulisi
eri asia tietty jos pääset johtoportaaseen- jeesusrahaa
Se raha onkin kristityn pääasia.
- HaitiChildren
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201802112200736825_ul.shtml
Britannian pääministeri Theresa May on määrännyt kiireellisen
tutkimuksen hyväntekeväisyysjärjestöjen työntekijöiden käytöksestä.
Haitin vuonna 2010 tapahtuneen maanjäristyksen jälkeen muun muassa Oxfamin työntekijät järjestivät villejä seksijuhlia alaikäisten tyttöjen kanssa, kirjoittaa Sunday Times.
Sunday Times kertoo, että pelkästään viime vuonna yli 120 hyväntekeväisyysjärjestöjen työntekijää syytettiin avustettavien seksuaalisesta hyväksikäytöstä.
Näistä 87 oli Oxfamin työntekijöitä ja 31 Pelastakaa lapset -järjestön työntekijöitä.
Timesin mukaan järjestöihin on hakeutunut töihin pedofiileja. Järjestöt ovat olleet tästä tietoisia. Osalle on annettu potkut, mutta tapauksista ei ole läheskään aina raportoitu viranomaisille.
Britannian hallitus on uhannut viedä Oxfamilta ja myös muilta järjestöiltä julkisen rahoituksen. Pelkästään Oxfam saa vuodessa 36 miljoonaa euroa tukea Britannian valtiolta.
Vastaavanlaisia seksuaalisen hyväksikäytön tapauksia on raportoitu useista maista, joissa avustustyöntekijät ovat toimineet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p977393Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3636483Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite613834Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293569Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1922041Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os181763- 611501
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps181476Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11370Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11357