Outoja ideoita

Olipas outoa keksiä laittaa, epäsiisti ja taatusti sikalanhajuinen Zak Dingle myymään messuille kasvishampurilaisia ja täsmälleen samoissa kamppeissaan, missä pyörii pihallaankin. Se vegetaristien raivokin oli täysin liioiteltua, kun tajusivat Zakin myyneen heille lihaa. Asiakkaat olivat ihan kuin lauma hulluja anarkisteja,
autoa keikuttamassa ja möykkäämässä. Joita tohelo Dingle pakeni paniikissa ja alueelta kaahatessaan vahingoitti Samin yhtäkkiä hihnasta irti päästämää koiraa.
Jotta Lachlan sai esittää koirauhrin hengenpelastajaa, saadakseen siten Dinglelästä hyväksyntää henkisesti sairaan Bellen poikaystävänä. Koska ei edes laatuautonsa heille antaminen Dinglen porukkaa pehmittänyt.

Grilliautoon olisi myyjäksi sopinut paremmin, joku muu hiukan siistimpi työtön.
Vaikka se komea Carlyn ex heila. Mutta tässä sarjassahan ei hygienian perään kysellä elintarvikkeiden kanssa työskenteleviltä. Vaikka Marlon kyllä vaahtosi, samassa jaksossa, pubin jääkaappiin Charityn unohtamasta pilaantuneesta katkarapukormasta. Jolle ilkeä Debs keksi hyötykäyttöä ja vei sen ylimielisen Chrissien korjattuun autoon lemuamaan.

Yhtä ärsyttävän emmerdalemaista oli, aina niin tökerön Davidin lapsellinen kiukustuminen ja viha nuorta kyläkiusaajaa ja Daniakin kohtaan.
Kömpelösti tehty kohtaus, jos David oli muka löytänyt noin helposti ja heti mukiloitavakseen, sen nurmella tajuttoman maanneen pojan ja se, että poika oli ollut tällä kertaa sopivasti liikkeellä ihan yöpöyksin? Ennenkin tätä olen ihmetellyt miksi Davidin pitääkin olla aina tuollainen pelle ja typeryyden huipentuma? Yhtä typerältä vaikuttaa hänen yleensä mutrunaamainen ja tympeä poikapuolensa. Miksi hänenkin on pitänyt jäädä kaupanväen tärähtäneen porukan määrää lisäämään?
Ainoa täyspäiseltä vaikuttava kaupan tiskin takana olleista, on ollut vain Tracyn isä.

12

255

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • likaisiatemppujaliikaa

      Lyöjä on Tracy. Koko kaupan väki on evvk. Pyörivät siellä niin, että sponsorin pakaste tuotteet näkyvät. Eiväthän ne tympiöt muuta osaa. Tracy suu auki ja tukka väkerrettynä kimittää alaluokkaista slangia. Daavidin rumat tatuoinnit. Pyritään ärsyttämään katsojia.
      Sarjassa esitetään paljon vessaan liityviä asioita jostain syystä tuottajan vaihduttua. Kaupassa on kyltti toilet. Williksen Toiletissa tapahtuu kaikenlaista. Zak ja Lisa heittelivät sian ulostetta. Cain istui pöntöllä asuntovaunussa. Paddy sai mudat,lampaan jätöksiä päälleen. Rhonakin nähdään vielä lehmän ulosteiden sotkemana ja tulee Willapakkaan. Dinglen wc pönttökin hajosi hiljattain. Ällöttävää.
      Moiran farmilla kädet pestään keittiön hanan alla ulkoa tultua ja talon ainoa wc kph on yläkerrassa.
      Katsojan pitää olettaa esim. että Bartonien vuokra-asunnoissa on tilaa yläkerrassa monelle makuuhuoneelle vaikka alakerta on pieni.

    • exexexexoqwxxxzzz

      Kulkukoira teki ison kasan, tortun 💩 Davidin kaupan lattialle ja nosti jalkaa ja kusi Sharman tehtaalla valmiisiin tuote laatikkoihin.
      Nykyisellä IM ex hollyoaks tuottajalla on näköjään tarve keksiä ällöttäviä ja vinksahtaneita ideoita sarjaan.

    • Juhlanpaikka

      Voisivat sen kunniaksi järjestää villapakassa kakka-illan naamiaiset.

    • lkjhgvfbgnhj

      Tracyn isä, eli näyttelijä Michael Praed on näyttelijänä sarjan parhaimmistoa.

      • pppppppppppppppp

        Hän on hyvä, ja hänen suhteensa Meganin kanssa on mielenkiintoista seurattavaa. Näkisin, että he menisivät jonain päivänä naimisiin.


      • Puoliseitsemän

        Ja liittyy ketjun aiheeseen?


      • fghjkhgvf
        Puoliseitsemän kirjoitti:

        Ja liittyy ketjun aiheeseen?

        "Ainoa täyspäiseltä vaikuttava kaupan tiskin takana olleista, on ollut vain Tracyn isä."

        Aloittajan viesti päättyy tällaiseen lauseeseen. Tähän tuon kommenttini heitin. Et sitten viitsinyt tuolta ylempänä olevalta juonenpaljastelijlta kysyä, kuinka hänen paljastuksensa liittyi ketjun aiheeseen, spoilereita varten, kun on omat ketjunsa. Olisiko minun pitänyt oikeasti aloittaa ihan uusi ketju vain ja ainoastaan siksi, että halusin mainita aloittajan mainitseman hahmon näyttelijän olevan hyvä? Sitten taas valitetaan, kun joka asiasta pitää aloittaa uusia ketjuja. Ihme palsta. Tai ei palsta ole ihme, vaan täällä pyörivä porukka. Ja kun joku varmasti taas tämänkin purkauksen kääntää niin, että tässä taas vihataan Roberttia (jonka ylistäminen muuten kummasti aina liittyy aiheeseen kuin aiheeseen), niin sanotaan nyt suoraan, että Hawleyn näyttelijäntaidot eivät vedä vertoja Praedin vastaaville. Praed osaa näytellä vakuuttavasti, kun taas Hawley näyttelee hieman ylinäytellen, ylidramatisoiden.


      • ppppppppppppppppp
        Puoliseitsemän kirjoitti:

        Ja liittyy ketjun aiheeseen?

        Ei kuulu sinulle, miten liittyy aiheeseen. : )


      • batmani
        ppppppppppppppppp kirjoitti:

        Ei kuulu sinulle, miten liittyy aiheeseen. : )

        Sinäkö täällä valitset, mitkä liittyy aiheeseen ja mitä täällä yleensä saa keskustella tai kysellä?


      • VaiLaila
        ppppppppppppppppp kirjoitti:

        Ei kuulu sinulle, miten liittyy aiheeseen. : )

        Leylalla on hyvännäköinen peppu!


      • pppppppppppppppp
        batmani kirjoitti:

        Sinäkö täällä valitset, mitkä liittyy aiheeseen ja mitä täällä yleensä saa keskustella tai kysellä?

        Kyllä. : )


      • pppppppppppppppppp
        batmani kirjoitti:

        Sinäkö täällä valitset, mitkä liittyy aiheeseen ja mitä täällä yleensä saa keskustella tai kysellä?

        Tykkäät minusta salaa kuitenkin : P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      178
      3600
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2512
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      121
      1247
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      15
      1220
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1129
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      74
      1070
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      904
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      900
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      825
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      741
    Aihe