Outoja ideoita

Olipas outoa keksiä laittaa, epäsiisti ja taatusti sikalanhajuinen Zak Dingle myymään messuille kasvishampurilaisia ja täsmälleen samoissa kamppeissaan, missä pyörii pihallaankin. Se vegetaristien raivokin oli täysin liioiteltua, kun tajusivat Zakin myyneen heille lihaa. Asiakkaat olivat ihan kuin lauma hulluja anarkisteja,
autoa keikuttamassa ja möykkäämässä. Joita tohelo Dingle pakeni paniikissa ja alueelta kaahatessaan vahingoitti Samin yhtäkkiä hihnasta irti päästämää koiraa.
Jotta Lachlan sai esittää koirauhrin hengenpelastajaa, saadakseen siten Dinglelästä hyväksyntää henkisesti sairaan Bellen poikaystävänä. Koska ei edes laatuautonsa heille antaminen Dinglen porukkaa pehmittänyt.

Grilliautoon olisi myyjäksi sopinut paremmin, joku muu hiukan siistimpi työtön.
Vaikka se komea Carlyn ex heila. Mutta tässä sarjassahan ei hygienian perään kysellä elintarvikkeiden kanssa työskenteleviltä. Vaikka Marlon kyllä vaahtosi, samassa jaksossa, pubin jääkaappiin Charityn unohtamasta pilaantuneesta katkarapukormasta. Jolle ilkeä Debs keksi hyötykäyttöä ja vei sen ylimielisen Chrissien korjattuun autoon lemuamaan.

Yhtä ärsyttävän emmerdalemaista oli, aina niin tökerön Davidin lapsellinen kiukustuminen ja viha nuorta kyläkiusaajaa ja Daniakin kohtaan.
Kömpelösti tehty kohtaus, jos David oli muka löytänyt noin helposti ja heti mukiloitavakseen, sen nurmella tajuttoman maanneen pojan ja se, että poika oli ollut tällä kertaa sopivasti liikkeellä ihan yöpöyksin? Ennenkin tätä olen ihmetellyt miksi Davidin pitääkin olla aina tuollainen pelle ja typeryyden huipentuma? Yhtä typerältä vaikuttaa hänen yleensä mutrunaamainen ja tympeä poikapuolensa. Miksi hänenkin on pitänyt jäädä kaupanväen tärähtäneen porukan määrää lisäämään?
Ainoa täyspäiseltä vaikuttava kaupan tiskin takana olleista, on ollut vain Tracyn isä.

12

239

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • likaisiatemppujaliikaa

      Lyöjä on Tracy. Koko kaupan väki on evvk. Pyörivät siellä niin, että sponsorin pakaste tuotteet näkyvät. Eiväthän ne tympiöt muuta osaa. Tracy suu auki ja tukka väkerrettynä kimittää alaluokkaista slangia. Daavidin rumat tatuoinnit. Pyritään ärsyttämään katsojia.
      Sarjassa esitetään paljon vessaan liityviä asioita jostain syystä tuottajan vaihduttua. Kaupassa on kyltti toilet. Williksen Toiletissa tapahtuu kaikenlaista. Zak ja Lisa heittelivät sian ulostetta. Cain istui pöntöllä asuntovaunussa. Paddy sai mudat,lampaan jätöksiä päälleen. Rhonakin nähdään vielä lehmän ulosteiden sotkemana ja tulee Willapakkaan. Dinglen wc pönttökin hajosi hiljattain. Ällöttävää.
      Moiran farmilla kädet pestään keittiön hanan alla ulkoa tultua ja talon ainoa wc kph on yläkerrassa.
      Katsojan pitää olettaa esim. että Bartonien vuokra-asunnoissa on tilaa yläkerrassa monelle makuuhuoneelle vaikka alakerta on pieni.

    • exexexexoqwxxxzzz

      Kulkukoira teki ison kasan, tortun 💩 Davidin kaupan lattialle ja nosti jalkaa ja kusi Sharman tehtaalla valmiisiin tuote laatikkoihin.
      Nykyisellä IM ex hollyoaks tuottajalla on näköjään tarve keksiä ällöttäviä ja vinksahtaneita ideoita sarjaan.

    • Juhlanpaikka

      Voisivat sen kunniaksi järjestää villapakassa kakka-illan naamiaiset.

    • lkjhgvfbgnhj

      Tracyn isä, eli näyttelijä Michael Praed on näyttelijänä sarjan parhaimmistoa.

      • pppppppppppppppp

        Hän on hyvä, ja hänen suhteensa Meganin kanssa on mielenkiintoista seurattavaa. Näkisin, että he menisivät jonain päivänä naimisiin.


      • Puoliseitsemän

        Ja liittyy ketjun aiheeseen?


      • fghjkhgvf
        Puoliseitsemän kirjoitti:

        Ja liittyy ketjun aiheeseen?

        "Ainoa täyspäiseltä vaikuttava kaupan tiskin takana olleista, on ollut vain Tracyn isä."

        Aloittajan viesti päättyy tällaiseen lauseeseen. Tähän tuon kommenttini heitin. Et sitten viitsinyt tuolta ylempänä olevalta juonenpaljastelijlta kysyä, kuinka hänen paljastuksensa liittyi ketjun aiheeseen, spoilereita varten, kun on omat ketjunsa. Olisiko minun pitänyt oikeasti aloittaa ihan uusi ketju vain ja ainoastaan siksi, että halusin mainita aloittajan mainitseman hahmon näyttelijän olevan hyvä? Sitten taas valitetaan, kun joka asiasta pitää aloittaa uusia ketjuja. Ihme palsta. Tai ei palsta ole ihme, vaan täällä pyörivä porukka. Ja kun joku varmasti taas tämänkin purkauksen kääntää niin, että tässä taas vihataan Roberttia (jonka ylistäminen muuten kummasti aina liittyy aiheeseen kuin aiheeseen), niin sanotaan nyt suoraan, että Hawleyn näyttelijäntaidot eivät vedä vertoja Praedin vastaaville. Praed osaa näytellä vakuuttavasti, kun taas Hawley näyttelee hieman ylinäytellen, ylidramatisoiden.


      • ppppppppppppppppp
        Puoliseitsemän kirjoitti:

        Ja liittyy ketjun aiheeseen?

        Ei kuulu sinulle, miten liittyy aiheeseen. : )


      • batmani
        ppppppppppppppppp kirjoitti:

        Ei kuulu sinulle, miten liittyy aiheeseen. : )

        Sinäkö täällä valitset, mitkä liittyy aiheeseen ja mitä täällä yleensä saa keskustella tai kysellä?


      • VaiLaila
        ppppppppppppppppp kirjoitti:

        Ei kuulu sinulle, miten liittyy aiheeseen. : )

        Leylalla on hyvännäköinen peppu!


      • pppppppppppppppp
        batmani kirjoitti:

        Sinäkö täällä valitset, mitkä liittyy aiheeseen ja mitä täällä yleensä saa keskustella tai kysellä?

        Kyllä. : )


      • pppppppppppppppppp
        batmani kirjoitti:

        Sinäkö täällä valitset, mitkä liittyy aiheeseen ja mitä täällä yleensä saa keskustella tai kysellä?

        Tykkäät minusta salaa kuitenkin : P


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      139
      3877
    2. Näitä venäjä-faneja tuntuu edelleen vaan riittävän - kummallista

      ja lähinnä siis ihan suomalaisia. Mitä hienoa ja hyvää he näkevät maassa joka on diktatuuri, maassa jossa ei ole sananv
      Maailman menoa
      336
      2792
    3. Ulkoistin makuaistini Yleisradiolle

      Nyt voimme luottaa siihen, että Virallinen Totuus tekee maistelutyön puolestamme. Me persulandiassa arvostamme priimaa,
      Maailman menoa
      1
      2219
    4. Sanna on pakottaja, domina

      Pakotti sadistisessti työttömät hakemaan töitä, josta seurasi hirmuinen työttömyys. Näin on asia, jos uskomme Hesarin k
      Maailman menoa
      45
      2073
    5. Skodan hankintaan painostaminen toi potkut

      Kylläpä on kovat keinot käytössä, kun on yritetty pakottaa hankkimaan Skoda painostuskeinoilla. Kyllä valinnan pitää oll
      Skoda
      14
      1803
    6. No onneks ei tartte sit olla

      Mustis ku se ootki sinä itte 😂😂 Oon pelännyt että ehkä teille kehkeytyy jotain enemmän ku niin paljon yhteistä mut....
      Ikävä
      11
      1595
    7. Niinistö neliraajajarrutteli Natoon liittymistä vielä sodan alettua

      Myöntää nyt itsekin, mikä jo aikaisemmin tiedettiin. Marin vei Suomen ja Ruotsin Natoon. "”Myönnän auliisti jarruttelle
      Maailman menoa
      147
      1321
    8. Harmittaa ettei paluuta entiseen enää ole

      Paluuta entiseen ei ole koska pilasit kaiken.
      Ikävä
      93
      1232
    9. Lahden kolarisuma ja automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä

      Olisiko uudehkojen autojen automaattinen hätäjarrutusjärjestelmä vähentänyt kolareiden määrää tuolla Lahden tiellä? Sumu
      Yleistä autoilusta
      90
      1053
    10. Mitä sun päässä oikeen liikkui

      Silloin kun menit laittamaan sille viestiä? Jotenkin tosi outoa?
      Ikävä
      54
      1031
    Aihe