YLE on kuin onkin, suvakki kanava

Tätä tapaa millä joka ohjelmaan sijoitetaan , joku maahanmuuttaja,sitä
voi verrata vuosien takaiseen tilanteeseen Amerikassa johon saapui
Afrikkalaisia .Heillä tämä suvakkitouhu ,alkoi poliisisarjoista ja aina joskus
yksi erivärinen otettiin joukkoon. Mutta meillähän näille idänihmeille
tarjotaan omaa ohjelma aikaa, kutenAli Show,ja tyhjänpäiväisempää
ohjelmaa ei ole.
161191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Noinhan se on.
Mutta minkäs teet.
Vituttaa maksaa Yle-veroa.
Ylestä ja Yle-verosta pitäisi voida erota niinkuin kirkosta.
Harmi ettei kansalaisaloite vuosi/pari sitten Ylen rahoituksesta tullut täyteen, taisi jäädä vain muutamaa tuhatta vaille alle 50.000.

Äänestä
  • Peyton pleisikin pilattiin aivan lopussa kiintiökeenereillä

    Äänestä

Yle tuputtaa matuja, Kuin jehovat jeesusta.

Äänestä
  • Jos uutisissa tulee juttu esim. päivähoidosta tai koulusta tai vaikka mistä tahansa tavallisten ihmisten elosta, varmasti ekana ruutuun pamahtaa mamu. Ohje tästä lienee tullut ylempää. Ihan kuin kantajengi ei olisi enää missään arvossa. Kuvottavaa.

    Äänestä

  • TOTTA ! vaikka juttua tehtäisiin pikku kylässä, jossa ei asu kuin se yksi matu, Niin se on PAKKO raahata kuviin. Näin saadaan syötettyä ja edistettyä aivopesua. Ja tuputettua matuja. Mutta totuutta ei kyllä tuputeta.

    Äänestä

  • Raiskaustilastot.Google kirjoitti:

    TOTTA ! vaikka juttua tehtäisiin pikku kylässä, jossa ei asu kuin se yksi matu, Niin se on PAKKO raahata kuviin. Näin saadaan syötettyä ja edistettyä aivopesua. Ja tuputettua matuja. Mutta totuutta ei kyllä tuputeta.

    70-lukua kuvaaviin lomasarjoihinkin vänkätään matuja väkisin ja historiaa kirjoitetaan uusiksi täysi tunnistamattomaksi

    Äänestä

Jälkiviisaissa jatkuvasti kiintiöpolitiikkaa.

Äänestä
  • Minä ja moni muukin on kanssasi samaa mieltä Jälkiviisaista!

    Äänestä

  • Santavuori sai aikoinaan potkut jälkiviisaista "rasistina".
    Nyt jälkiviisaissa kaapuakkoineen ei enää juuri muuta olekaan kuin rasismia.
    Mutta kun se on sitä oikeata sorttia, eli kantasuomalaisiin kohdistuvaa.

    Äänestä

  • Jälkiviisaat oli aikoinaan aamu-tv:n asioista viikon mielenkiintoisin, kun aikuiset ihmiset puhui.
    Aikoinaan.

    Äänestä

  • LapsiPesuvedenMukana kirjoitti:

    Jälkiviisaat oli aikoinaan aamu-tv:n asioista viikon mielenkiintoisin, kun aikuiset ihmiset puhui.
    Aikoinaan.

    lopuksi se ainoakin normaali-ihminen sai jälkiviisaista kenkää nyt on vain "oikeita" mielipiteitä kuin C.C.C.P.:ssä aikoinaan

    Äänestä

Jälkiviisaat on täysin vihreitten politisoima, jos vertaa takavuosien jälkiviisaisiin ero on huomattava. Nykyisin pelkkää vihervasureitten oksennusta. Mistä Yle löytää nämä niin sanotut viisaat? Jälkiviisaat olisi viisasta lopettaa ennenkuin se hukkuu omaan oksennukseensa.

Äänestä

En edes pidä persuista enkä muista "vaihtoehto" puolueista ja silti minusta yle on kyllä mennyt aivan yli tuon mamuihanuuden tuputtamisessa.

Äänestä
  • Ramin azimi on kiva kaveri.

    Äänestä

  • Perussuomalaisten äänestäminen on kuitenkin sinullekin ainoa vaihtoehto, kaikki muut puolueet ihannoivat mamuja.

    Äänestä

Myös pitkään viihde-elämässä olevia konkareita ja sitten mukana aivan tuki tuntematon stand-up koomikko muita mutkitta mukana vaikka edes tuskin missään edes paljon esiintyy kun vain etnisyys täyttyy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennustelija kirjoitti:

Tätä tapaa millä joka ohjelmaan sijoitetaan , joku maahanmuuttaja,sitä
voi verrata vuosien takaiseen tilanteeseen Amerikassa johon saapui
Afrikkalaisia .Heillä tämä suvakkitouhu ,alkoi poliisisarjoista ja aina joskus
yksi erivärinen otettiin joukkoon. Mutta meillähän näille idänihmeille
tarjotaan omaa ohjelma aikaa, kutenAli Show,ja tyhjänpäiväisempää
ohjelmaa ei ole.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu