Voi tätä epätasa-arvoa. Valitaan Lucia-neito. Aina neito. Kyllä meitä koiraspuolisia syrjitään. Tasa-arvon vuoksi vaadin Lucia-neidon valtsemisen lopettamista. Haluan, että olisi mahdolista valita Lucia-henkilö. Epistä
Vastaukset 8
- luciferusjuhla
Pahan sukupuolesta voidaan valita Lucifer-poika, joka kruunataan sarvipääkruunulla. Feministit voivat toimia raatina. Valinnan jälkeen Lucifer kastroidaan ja tapetaan (vain symbolisesti tietenkin) ja iloitaan, kun paha on poistunut maailmasta.
- enkeleitäonkoheitä
Älkääs nyt kehdatko. Seurakunnassa, jossa käyn, on ihmisiä monista maailman kolkista. Eräs arabitaustainen mies on niin kaunis, että olen monesti ajatellut, että jos Taivaaseen valitaan enkeleitä, niin hän voisi olla yksi heistä. Tummahiuksinen sellainen. Harppua siellä soittamassa. Tämä ei ole irvailua eikä vitsi.
- Valkoinen_enkeli
Ja harpun sijaan osaan hänen kantavan konepistoolia.
- ihaniapoikia
Niin homolucia löytyy. Ehkä myös translucia.
Sitä ei kukaan ole epäillytkään.
- kgdjjg
Ruotsissakin valittiin luciaksi poika
RKP:n hymypoikatriosta löytyy varmasti joku ihan ihana håmå luciaksi :-)
- ooppelimies
Lucialle pitäisi ostaa OOPPELI...
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791366
- 851263
- 1021003
- 48849
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40743Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Leski ja Volvomies
Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..7546Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44512