Aikooko se kokoomukseen?
Miks Junkkeri eros demareista?
fsdagdfhgjukh
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ihan sama minne se naziman nuolija menee.
Mitä hyötyä tuostakin naisten naurattajasta on maallemme ollut.
Niinpä. Ylekin menetti valtavasti uskottavuuttaan hänen johtajakaudellaan.
Useampi tipu on saanut kunnon moloa.
Jungnerin lähdössä demarit eivät menetä mitään, päinvastoin. Jungner menee kokkareisiin ja ajaa sen-kin alas. Missäänhän tuo ei ole vallattomasta kansansuosiosta nauttinut, saneeraaja-ainesta, ei jatkoon.
Eihän se ole kansanedustaja, joten mitä väliä.
Naurettava Tyrkky ja Pyrkky.
Ei enää ikinä tuota naamaa julkisuuteen, kiitos
Junkkeri menee kokoomukseen varttihullu-Vartiaisen kaveriksi kyykyttämään proleja koska demarien maahanmuutto- ja pakolaispolitiikka oli liian tiukkaa, ja kokoomuksen kielten- ja kansainsekoomusagenda paljon liberaalimpi ja "hei me tienataan sillä".
Demarien oikeistosiiven kevytkokkarista Vartiaisen tapaan kunnon kyykyttäjäkapitalistiksi ihan näkyvästikin. Demuissa joutui esittämään.
Junkkeri oli myyrä. Nyt sillä Junkkerin linjalla jatkaa Natsima. Tosin demareissa aletaan jo herätä tämänkin puuhiin. Oliko tämä järjetön mamukiima demareissa muuten Junkkerin oma idea.