Joululahjatoiveeni hallitukselle

Tarvitsemme oikeaa markkinataloutta lisää. Lisäksi työelämän jäykistä rakenteista on päästävä eroon mm. työehtosopimusten yleissitovuudesta luopumisella.
Lisäksi tarvitsemme läntistä integraatiota ja kaikista tärkeimpänä NATO:a.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Tämä onneton trolli se jaksaa.

Äänestä
  • Jokin onneton sivari, se on pelkää omaa armeijaa.
    Jos kaikki nuoret miehet alkaisi laiskotteleen edes oman asunnon edustaa siivoamatta.
    Sossusta toimeentulo. Sossuraha kuussa 50000 €. Missi vaimona. Heilläkin on unelmia, ne ei vaan pankolla makaillen toteudu.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Siksi.natoa.hokee kirjoitti:

    Jokin onneton sivari, se on pelkää omaa armeijaa.
    Jos kaikki nuoret miehet alkaisi laiskotteleen edes oman asunnon edustaa siivoamatta.
    Sossusta toimeentulo. Sossuraha kuussa 50000 €. Missi vaimona. Heilläkin on unelmia, ne ei vaan pankolla makaillen toteudu.

    "Majurilla" pukkaa krapula päälle. Juo lisää kiljua niin helpottaa.

    Äänestä

Nimimerkkisi mukainen puolue vastustaa kaikkea tuota.

Olet siis totaalisen väärässä seurassa, mutta typeryytesi tuntien, eipä tuo mikään ihme ole.

Äänestä
  • Aloittaja

    Olipas taas oleellinen kommentti. En ole koskaan väittänytkään itseäni demariksi. Tollakko.

    Äänestä

  • OikeistoSosDem kirjoitti:

    Olipas taas oleellinen kommentti. En ole koskaan väittänytkään itseäni demariksi. Tollakko.

    Olet sinä demari, ei muissa puolueissa noin suuria typeryksiä ole.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Hohhohohhoooooooo kirjoitti:

    Olet sinä demari, ei muissa puolueissa noin suuria typeryksiä ole.

    Ja sinussa kiteytyy oivallisesti Maalaisliittolaisuus. Sinun on syytä olla ylpeä itsestäsi.

    Äänestä

Niin tuetaan lisää rikkaita ostamaan Teslansa tai paskantoyotahybridin sekö on markkinataloutta että auto saa kulkea sähköllä ja köyhä tukee sitä mutta asunto ei saisi lämmetä edullisesti ainakaan sillä.

Sekään ei ole markkinataloutta että SSSipilän toimesta otettiin työntekijöiden selkänahasta arkipyhä korvauksista pois tai lomarahoja leikattiin rankalla kädellä vaikka sillä ole mitään tekemistä kilpailukyvyn kanssa, siis työpäivä piteni 6 min. naurettavinta ikinä.

Mutta yhtä kaikki kaikki kiteytyy hyvin sisäministeri Paula Risikon sanoihin " kuten lentokoneessakin opastetaan ; laita ensin happinaamari omille kasvoille ja auta vasta sitten muita" on ollut hallituksen ohjeena selkeästi sillä etupiirit , ek , omistavaluokka, tukijat ovat saaneet paljon paljon enemmän kuin läntiseen integraatioon tarvitaan eli työmiehen palkka jäi pieneksi aina.

Natoon ei siis ole varaa koska ja kun isänmaalliset vuorineuvokset ovat veroista vuorotteluvapaalla ainakin Portugalissa ohjeistamassa meille joten maamme on köyhää.
Silti kun asuntovälistävetäjien siis toisen asuntoja myyvien jobbareiden ilmoituksia asuntojen hinnosta katsoo; me olemme varakkaita jos asuntojen hinnat pyörii 250 000 eurossa ja yli on tressitesti mennyt aika lailla vihkoon koska keskipalkka huitelee kuitenkin 30 000 e paikkeilla / vuosi joten markkinataloudessakaan todellakaan ei olla.

Vaan gryndereidensääntelykuplassa ja kansa maksaa kipeesti ollakseen niin amerikkaa ja äänestää jumalauta, kokoomusta, kun on saatu insinöörin pahvit ja lastentarhanmaisterin(pyllynpyyhintätutkinto) läpi velalla ollaan oikeistoa tai persua hiemankaan vasemmistolta haiskahtavaa työväestötaustaa ei tunnusteta,( jotkut jopa vihaavaat ultra brata vieläkin) vaikkei työllään ole kukaan rikastunu, ihan vaan onnella.

Äänestä

Joulupukki pistäköön KMS-hallituksen tiilenpäitä lukemaan loppuiäkseen. Jokaisella rikollisella on vaaleissa vain yksi ääni. Nyt luullaan niillä olevan 3 miljoonaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OikeistoSosDem kirjoitti:

Tarvitsemme oikeaa markkinataloutta lisää. Lisäksi työelämän jäykistä rakenteista on päästävä eroon mm. työehtosopimusten yleissitovuudesta luopumisella.
Lisäksi tarvitsemme läntistä integraatiota ja kaikista tärkeimpänä NATO:a.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu