Nuuskasta valkoinen täplä

Käytin tuossa pari päivää sitten nuuskaa ja oon sitä satunnaisesti vain käyttänyt. Viimeisimmän käyttökerran jälkee ilmesty ikeneen valkoinen täplä joka on todella kipeä. Onko normaalia ja mitä pitäisi tehdä?
4614
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Itse ruottalaista nuuskaa käyttänyt säännöllisesti 16 vuotta, eikä mitää valkoisia täpliä ole näkynyt.

Äänestä

Ruotsalainen nuuska "Ei ole" sama asia kuin amerikkalainen nuuska, eli "chew, dip", joissa jätetään "lämmitys/pästorointi" menetelmät kokonaan pois...

Jenkkinuuskaa jos olet käyttänyt satunnaisesti pitempiäkin aikoja, niin niin suu syöpä vaara on tietysti olemassa.

Äänestä

Voi olla afta. Kipeä mutta paranee itestään

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Satunnaisnuuskaaja kirjoitti:

Käytin tuossa pari päivää sitten nuuskaa ja oon sitä satunnaisesti vain käyttänyt. Viimeisimmän käyttökerran jälkee ilmesty ikeneen valkoinen täplä joka on todella kipeä. Onko normaalia ja mitä pitäisi tehdä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu