Puhos Kirkuk ravintola

Ensöisi

https://www.mtv.fi/uutiset/rikos/artikkeli/nuori-nainen-raiskattiin-ravintolassa-sulkemisajan-jalkeen-tekija-pyysi-koko-ajan-anteeksi/6698054

Hesarissakin viiden tähden arvostelu kokonaisesta lampaanpäästä . Toimittelija hakenut hyväksyntää?

Huutanut ja kirkunut apua mutta raiskaaja tiennyt ettei omistaja tule häiritsemään. Raiskaajakokki ollut laittomasti Suomessa.
Pahalta tuntuu. Moniko on joutunut uhriksi ohikulkiessaan kuten jutun nuori nainen, hyvä kun ei joutunut Hesarin hehkuttamaan aitoon hiiligrilliin raiskauksen jälkeen. Onko joku joutunutkin, me emme tiedä kun laittomat puuhailee keittiössä, kokit vaihtuneet tiuhaan,. Mitä tänään lounaslistalla? Todisteet...

23

2120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pohdittavaksi

      Monet paikalla olleet maahanmuuttajamiehet kuulivat raiskauksen, eivät puuttuneet asiaan. Missä syyte esim. heitteillejätöstä viipyy?

      • kjhkjkjhj

        Eivät puuttuneet kun ei itsellä tehnyt sillä kertaa mieli.


    • Sori_vaan

      On raiskatessaan pyytänyt koko ajan anteeksi.

      UUuh Aah anteeksi, UUuh Aaah anteeksi, UUuh Aah anteeksi, anteeksi
      multa tulee.

      Sori siitä.

    • Kiinnijakotiinsa

      Kaikille kuuluu tuomio. Varmaan korkein oikeus kartoittaa koko porukan mutta nuori nainen joutuu taas kantamaan tätä loppuelämänsä. Varmaan raskasta kulkea ohi tuosta raiskausluolasta kotimatkalla. Verorahoilla pyörii raiskausluola, 20 % prosenttia toimeentulotuesta maksetaan näille lorvi joille ja joku ahkerampi yksilö perustaa starttirahalla raiskausravintolan johon palkkaa laittoman oleskelijan yöpaikkapalkalla kokiksi ja muu sakki kantaa sinne sosiaalituen. Nämähän ei osaa uuneja ja hilloja käyttää ja kun yksi on oppinut niin perustaa ”ravintolan”. Helsingin sanomissa paikkaa tosiaan hehkutetaan puhoksen paremman väen ravintolana joka toimittajan mukaan näyttää hyvin epäilyttävältä mutta sunnuntaiaamuna maistuu puolikas lampaanpää karvoineen paistettuna. Toimittaja ois varmaan kirjoittanut samoin vaikka ois ollut keittopäällä vielä korvikset korvissa. Hesarin jutussa oli hyvin apinamaisen näköinen tarjoilijakokki, juttu keväältä joten sama varmaan. Mahtanut katsella toimittajan seuralaista että vessassa nähdään ja seuraava ruokalaji on suomalaisen koipea tai päätä... kauhea paikka ja hirveä ajatella että tämmöistä Suomessa nykyään tapahtuu.

    • rgfdtggh

      Kokki toisti tuleeko kaikilla mausteilla.

    • 5465y

      Ai täällä se tapahtu.

      https://www.hs.fi/nyt/art-2000005186274.html

    • anteeksivitusti

      Kirkukissa rohkeille on tarjolla myös lampaanpäätä
      Kirkukista saa yksinkertaisuudessaan täydellistä lampaanlihavarrasta.
      Ja voi siellä olla tarjolla paimensauvaakin.

    • Vankilaanoleskelemaan

      Siinä on taharrettu pussinsuuta myöten. Mut suvakki täytyy olla että tuommoiseen luolaan menee yksin yöllä, jotkut ei ymmärrä näiden lampaannusijoiden tapoja että himo voi ottaa valtaansa eikä nainen saa sanoa ei- tunsi entuudestaan tai ei

    • joutaispois

      Tyypillinen stubbilainen rikastuttaja... miks muslujen annetaan olla Suomessa? Ne pitää karkottaa armotta pois.

    • Yllärijälkkäriä

      "Raiskaus tuli yllättäen" Oikeuslaitos vitsikkäällä päällä.
      Luulisi että hieman asiakaskunta vähenee...
      Voi olla että huomenna asiakkaina on Stubbia Sipilää ja muita suvaisevia...

    • Hygieniaasinne

      Kirkukissa ei auttanut vaikka uhri kuinka kirkui.
      Muut vaan vaivasivat taikinaa saastaisilla käsillään.

      Onkohan näillä paperittomilla kokeilla hygieniapasseja?

    • Aghmedlikakäsi

      Tottakai heillä on hygieniapassi kuten kaikilla ravintoloissa työskentelevillä.
      Se on vain jäänyt kotimaahan. "Siihen se jäi kun halalteurastin lammasta ja panin kortin syrjään ettei likaantuisi".

    • Parempiraiskaus

      Toivottavasti muisti pestä kätensä raiskauksen jälkeen. Muutoin en mene enää sinne syömään.

    • ärsyyynnyin

      Raiskaa ne suomalaisetkin kokit!

      • Öyhöthhhh

        Linkki tai mutua tuo?


    • Kamelinkalu

      Onni ettei joutunut lihamyllyyn! Tanskassa joukko raiskauksen jälkeen tappoivat ja myivät jauhelihana asiakkaille,on kova Pokka kyömyillä.

    • oksettavaa

      Eipä ole vaaraa, että tuohon raiskausraflaan eksyisin. Minä kun en käy koskaan Lähi-itä-keskuksessa.

      • TyömiesLeiffii

        Voisit kyllä käydä tarkotuksella huutamassa jotain ovelta


    • oksuajatus

      Minä en astu jalallani muslimien ravintoloihin. Saati, että ruokailisin niissä.

    • parasta_salaattikastiket

      Tapahtui mitä tapahtui, niin voit silti luottaa, että keittiössä ajatellaan vain asiakkaan parasta. Ei tulisi mieleenkään tarjota asiakkaalle jotain epäkuranttia tavaraa.

      • kirkukcook

        No kukas se siellä mainostaa? Raiskuukokkiko? V-ttu tollasessa ravintolassa voidaan asiakkaalle tarjota mitä skeidaa tahansa. Etenkin jos asiakas on "vääräuskoinen".


    • osujaupposi

      Akka suvaitsee varmaan vähemmän nytten. Itsehän oli mennyt sinne keskellä yötä.

    • AinaVonkaamassa

      Raiskaa ne omat ukotkin, jos ei ole kirjallista sopimusta tai yhtesymmärrystä kerran kuukaudessa tapahtuvasta yhdynnästä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      40
      2989
    2. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      33
      2807
    3. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      48
      2443
    4. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      45
      2111
    5. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      21
      2024
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      58
      1790
    7. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      44
      1697
    8. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      37
      1550
    9. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      45
      1473
    10. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      26
      1321
    Aihe