suomesta tuli koko maailman sossu!

nxmzmmzmz

19

231

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitentäänäinmeni

      sossuun lähtee seuraavaksi lapsiperheet ja eläkeläiset.ja paljo.

    • jep.onhan.se.outoa

      ..meeppäs suomalaisena vaik irakin sossuun.. nuppi putoo heti.

    • Heh suvakki anarkistit maksavat unelma ja rikkaus menot. Onneksi tuo uusi järjestely ajaa roskasakin helsinkiin meidän kunnon suomalaisten kotikulmilta. Mitäs suvakki tähän?

      • taharrusta

        Just Oulussa käytiin ja oikein ihasteltiin ettei näkynyt matuja melkein yhtään. Päiviteltiin sitä niin vanhempi pariskunta sanoi etteivät ole vielä hereillä, kello oli iltaviiden. Asui se pariskunta siinä keskustassa niin kuulemma kuuden jälkeen lonnivat aamiaiselle mäkkäriin ja sitten Valkean kesäkatu-mäkkäri akselilla mölyävät huumeita avoimesti myyden aamuyöhön. Oulussa ei kuulemma enää saa poliisit tulla illalla keskustaan kun joka matu täytyy käyttää putkan kautta huumeiden takia ja kaupunki ei halua tilastoihin. Yläastetytöille puolipakolla kantavat olutta. Taharrusta on illat pitkät. Ei jääty katsomaan. Ei ole Helsingissä käyty pariin vuoteen, tilanne on varmasti hyvin paha siellä. Onko ne kaikki pedofiileja tulee mieleen


      • ei_normi_ihmisille

        Noiden vuoksi kierränkin Valkean kaukaa, vaikka suhteellisen lähellä asunkin.

        En ole käynyt siellä, enkä käy, ennen kuin se lorviminen loppuu siinä paikassa.


    • järkihoi

      Voi että vituttaa elättää näitä elintasosurffaajia ja lisää tulee jatkuvasti kun rajavalvontaa ei ole,, tämä on sitä saatanan eu ihanuutta,, voi helvetti että tässä maassa on tyhmää porukkaa,,

    • JossakinOnRaja

      Katsotaan onko Kelan rahakirstu pohjaton vai maksatetaanko rahat veronmaksajilla ja leikkaamalla suomalaisten tukia

    • valtion_tulot_kasvoi

      Ei se mitään haittaa jos samaan aikaan ulkomaalaisten maksamien verojen määrä on kasvanut 200 kertaisesti verrattuna heidän saamiinsa sosiaalietuuksiin.

    • rajalevällään

      Äänestäkää oikein, niin loppuu tuo rajanylilompsiminen!

    • Ihmis.saastat

      Meidän elätettävinä?

      "joulukuu 18, 201716:19
      Ulko­maa­lai­sissa sosi­aa­lie­tuuk­sien saajissa yli 2 000 prosentin kasvu – Tavio: Näin ei voi jatkua

      LEHTIKUVA/KUVITUSKUVA


      Politiikka

      Sipilän hallituksen ohjelmaan kirjattiin perussuomalaisten aloitteesta, että hallituskaudella laaditaan riippumaton selvitys maahanmuuton kustannuksista. Raportti julkaistiin tänään 18.12.


      Tukia saavien määrä hurjassa kasvussa

      Perussuomalaisten eduskuntaryhmän 1. varapuheenjohtaja, kansanedustaja Ville Tavio näkee kehityksen haitallisena ja vaatii hallitusta ryhtymään ei-työperäisen maahanmuuton tiukennuksiin.

      – Kelan tukiin oikeutetut EU-alueen ulkopuolelta pakolaisina tai muina ei-työperäisinä maahan tulleet ovat kasvaneet vuodesta 2004 vuoteen 2016 määrältään 125 334 henkilöllä. Kasvua on tapahtunut yli 2 000 prosenttia.

      – Peruspäivärahalla ja työmarkkinatuella olevien ulkomaalaisten määrä oli 2 146 henkilöä vuonna 2004 ja 50 379 henkilöä vuonna 2016, Tavio listaa.

      Osa tilastoissa suomalaisina

      Vuosien 2010 ja 2016 välillä peruspäivärahan ja työmarkkinatuen kustannukset ovat kasvaneet noin miljardista eurosta 2,17 miljardiin euroon. Ulkomaalaisten osuus vuotuisista menoista on kasvanut jatkuvasti ja oli vuonna 2016 jo 16,6 prosenttia näistä etuusmenoista.

      Yleisen asumistuen osalta kasvua oli vuosien 2010 ja 2016 välillä 500 miljoonasta eurosta 1,08 miljardiin euroon. Kasvua tapahtui 117 prosenttia.

      Tavio huomauttaa, että Suomen kansalaisuus myönnetään usealle jo neljän vuoden jälkeen ja näin maahanmuuttaja siirtyy monissa tilastoissa suomalaiseksi.

      Maahanmuuttopolitiikkaan kokonaisuudistus

      Hän toivoo, että ei-työperäisestä maahanmuutosta aloitetaan raportin myötä tosiasioihin pohjautuva keskustelu ja hallittuun maahanmuuttopolitiikkaan tähtäävä päätöksenteko.

      – Maahanmuuton muuttaminen Suomea hyödyttäväksi edellyttää maahanmuuttopoliittista kokonaisuudistusta, Tavio huomauttaa.

      SUOMEN UUTISET"

    • Olkaa.ahkeria

      Muistakaahan köyhät ahkerasti puurtaa siellä kuntouttavassa työtoiminnassa jotta virkanaisten lähi-itäläiset hovihässijät saavat elantoa.

    • Veronmaksajienpiikkiin

      Yksi matu oli Kelan toimistossa inisemässä Kelan maksamia taksikyytejä, kun ei voinut istua bussissa paniikkikohtausten takia. Nykyään sillä näyttää olevan oma auto.

    • ghghjghjghj

      No onpa uutinen, jota kukaan ei osannutkaan odottaa! Olemme shokissa!

    • Kyllä matut töissä käy, tuossakin ovat työmatkalla? http://aijaa.com/gZcrvV

      Eikä se Afrikka kovin kaukana ole kun meidänkin lähikaupassa käy "mustamies" ostoksilla polkupyörällä?

      • musta.suomalia

        sehän se vasta matulle työstä käy. lisääntyä vrk ympäri, ,siinä sivussa harjoittelee kantaväestön kanssa vaikka väkisin . muusta työstä kun ei mitään tiedä. suomikin voi kohta muuttaa nimensä suomaliaksi.


    • NYYYYYHHHHHHH

      Nii mut ku me ei voida olla huononpia kuin Ruotsalaiset. Jos Ruotsi ei ottaisi niitä niin sit ei kai mekään.

    • KokoMaailmanKela
    • iMatu

      Olkaa hiljaa ja maksakaa kun siniset, Kepu ja Kokoomus ottavat köyhiltä ja antavat matuille.

      Ei Sipilä lopulta omaa huvilaansa antanut matuille, petoskepulainen houkutteli sillä vain elättejä suomalaisten pöytään syömään ja verorahoja vokkibisnekselle ansaitsemaan.

    • iMatu

      Olkaa hiljaa ja maksakaa kun siniset, Kepu ja Kokoomus ottavat köyhiltä ja antavat matuille.

      Ei Sipilä lopulta omaa huvilaansa antanut matuille, petoskepulainen houkutteli sillä vain elättejä suomalaisten pöytään syömään ja verorahoja vokkibisnekselle ansaitsemaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      116
      2406
    2. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      38
      1471
    3. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      642
      1004
    4. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      106
      993
    5. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      71
      962
    6. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      97
      888
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      875
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      700
    9. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      70
      696
    10. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      31
      686
    Aihe