Olisihan se ollut melko noloa jos Teukka olisi mojauttanut kuonoon työttömyysministeriä joka on fyysiseltä kunnoltaan kuin pierun jälki eduskunnan saunan lauteilla.
https://www.satakunnankansa.fi/kotimaa/kansanedustaja-teuvo-hakkarainen-tunkeutui-eduskunnassa-sinisten-ryhmahuoneeseen-viskoi-alkoholijuomia-lattialle-eika-totellut-ministerin-poistumispyyntoa-200613662
Työttömien kiusaajalle olisi silti ollut pikku tillikka paikallaan?
Linströmmille tuli löysät lahkeeseen
5
<50
Vastaukset
- Eduskunnan-tahtotila
Minusta tällainen ryhmien lähentyminen toinen toisiansa kohtaan joulun alla, se on lämminhenkinen, toimiva ja sopuisa perinne jo vuosien takaa.
Joskus vähän viinakin läikkyy. Mutta hei, just sitä vartenhan Eduskunta on olemassa. Eduskunnan tehtävänä on laajentaa myös vahvemman viinan jakelu ruokakauuppoihin.
Kun viinaa on saatavana, niin viinaa myös käytetään, ja silloin vähän yhteiskunnassa roiskuu. - Viisas-Hakkarainen
Hakkarainen kävi varmistamassa selustansa. Nyt hän ei voi kännissa vahingossa loikata Sinisiiin. Ne ei enää ota miestä vastaan, ei tämän pikkujoulun onnittelureissun jälkeen.
Minä pelkään teuvoa mutta Audin nahkapenkistä en luovu millään koska se on saavutettu etu
- Ggffhh
Tukka on elukka. Suomen huonoimman persuj en roskakasa
- efwefewfewfwefwef
Lisää kiljua vaan kun otat niin hyvä tulloo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen
Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.1712606Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin222254kukaan ei pakota kasteeseen..
Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot4001065Mari Rantanen eroa! Lausunnot vapun pahoinpitelystä ovat järkyttäviä!
Poliisiministerin, eli sisäministeri Mari Rantasen on syytä erota!152962- 67878
Anabaptismin kirous
Uudestikastetut lahkolaiset joutuvat valheen kierteeseen. He joutuvat herjaamaan lapsena saamaanssa kastetta nimeen Isä391877- 60803
- 101742
Rakas, haluan sut niin hulluna kuin olet, tiedän jo sun pakkomielteet ja muut jutut, ihana naiseni
Kunhan et minun takia satuta itseäsi tai muita, minulla nyt ole niin väliä. Rakas mä ymmärrän ja näen kaiken, sun suure48694Euroviisuhuitelua
En ole koko viisuista kiinnostunut enkä aio edes katsoa kisoja. Ihmetyttää tämä vouhkaaminen laulaja pariskunnasta joka34672