Vituttaa armottomasti saatana vittu perkele!

haluanhypätäbenjin

Oli tarkoitus nyt heinäkuussa tehdä reissu Helsinkiin, käydä Linnanmäellä ja hypätä Suomen korkein benjihyppy 150 metrin korkeudesta. Mutta, juuri viikko ennen suunniteltua elämysmatkaa, olin ajamassa polkupyörällä, ohitin koirantaluttajaa, koira hyppäsi eteeni ja ajoin vahingossa koiran päälle, koiralle ei käyny kuinkaan, mutta mun olkapääni murtui niin pahasti että jouduin 5 päiväksi sairaalaan, olkapääni leikattiin ja sen jälkeen jouduin olemaan 4 viikkoa kipsissä enkä voinut tehdä mitään. Vituttaa niin ettei veri kierrä!

Olin odottanut kyseistä reissua lähes puoli vuotta, ja just viikko ennen odotettua reissua käy tällainen onnettomuus! Miksi vitussa onnettomuuden pitää tapahtua aina väärällä hetkellä? Olisi tapahtunut mieluummin vaikka nyt talvella kuin mitä keskellä kauneinta kesää! Seuraavan kerran mahdollisuus Suomen korkeimpaan benjihyppyyn on todennäköisesti taas heinäkuussa, mutta korkeus ei kuitenkaan joka vuosi ole ollut 150 metriä, vaan joskus korkeutta on ollut vain 110 metriä. Toivottavasti ensi kesänä olisi 150 metriä korkeutta, muuten mun elämälläni ei ole mitään tarkoitusta! Miten ihmeessä mä saan ajan kulumaan, että kesä tulisi nopeammin? Vituttaa viettää talvea perseelleen menneen kesän jälkeen!

Varmaan arvaattekin, että kyseisen jutun takia vihaan koiria tällä hetkellä enemmän kuin koskaan, jos koiria ei olisi olemassa, niin mä olisin saanut hypätä Suomen korkeimman benjihypyn!

4

964

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haluanhypätäbenjin

      Asia on niin, että jos ensi kesänä Suomen korkeimman benjihypyn korkeus onkin vain 110 metriä, niin silloin en halua hypätä sitä, koska minulle kelpaa vain korkein mahdollinen! Ja vaikka Suomen korkeimman benjihypyn korkeus olisikin ensi kesänä 150 metriä, niin sinne on vielä 7 kuukautta aikaa, aivan hirveän pitkä aika!

      Mutta miksi, oi miksi mulle pitää käydä näin? Juuri kun on pääsemässä reissuun niin AIVAN VIIME HETKELLÄ tapahtuukin tuollainen onnettomuus ja elämysmatkan sijasta joutuukin sairaalaan! Oi miksi, oi miksi Herra Jumala kohtelee mua näin?

    • Jumalasiolen

      Hi hih hih. Ajattelin tehdä sinulle pienet kiksit. Sain hyvät naurut kun lensit sieltä fillarin päältä. Arkkienkeli Gabrielin kanssa arvosteltiin sinun lento. Kyllä me niin naurettiin.

    • haluanhypätäbenjin

      Toivottavasti viimeistään nyt tämän vuoden kesänä pääsen elämysreissuun tai muuten..........................................

      • tzadilainen

        Saat 10 euroskaa, jos hyppäät stadionin tornista ilman köyttä. 15 jos pääedellä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      67
      768
    2. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      113
      732
    3. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      696
    4. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      129
      649
    5. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      67
      589
    6. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      40
      589
    7. Vasemmiston aloite

      Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja
      Pyhäjärvi
      58
      483
    8. Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?

      Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      469
    9. Onko suhtautuminen kaivattusi

      Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin
      Ikävä
      35
      468
    10. Miltä tuntuu

      olla erossa kaivatustasi?
      Ikävä
      26
      465
    11. Miksi vihainen

      Miksi olet vihainen mulle?
      Ikävä
      41
      432
    12. Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu

      Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i
      Maajussille morsian
      0
      405
    13. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      65
      402
    14. Näyttää siltä ettet edes sinä.

      Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa
      Ikävä
      30
      398
    15. Hei, alettaisko oleen yhdessä?

      Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys
      Sinkut
      64
      384
    16. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      58
      377
    17. Kun asiat pitkittyy niin ne mutkistuu

      Mutkaista jo on, ei nämä enää selviä.
      Ikävä
      29
      374
    18. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      34
      364
    19. 32
      361
    20. Jää tyhjää tila

      Kun ärrä loppuu. Toivottavasti ei kyhätä siihenkin kirppari. Hävettää koko keskusta.
      Ähtäri
      24
      359
    Aihe