Talvipäivänseisaus

Talvipäivänseisaus on tänä vuonna 21. joulukuuta klo 18.28.

Haen kaupasta perinteisen Havin kynttilän ja sytytän sen parvekkeelle. Jotain maljaakin voisi nostella. Juhlivatko muut ateistit vuoden lyhintä päivää?
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En juhli vuoden lyhyintä päivää. Mutta voin juhlia päivien pidentymisen alkamista. Käytännön syistä pidän juhlan tuossa pidennettynä viikonloppuna. Suomalaisen perinteen mukaiset lahjat jaetaan myös.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yule21121917 kirjoitti:

Talvipäivänseisaus on tänä vuonna 21. joulukuuta klo 18.28.

Haen kaupasta perinteisen Havin kynttilän ja sytytän sen parvekkeelle. Jotain maljaakin voisi nostella. Juhlivatko muut ateistit vuoden lyhintä päivää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu