Juha Sipilän johtama lahtarihallitus antoi taas köyhille kuoliniskun. Nyt oli kohteena leipäjonojen apu ja tarkoituksena tappaa huono-osaiset jouluna nälkään.
Millään ei ole rajaa kun lestapääministeri kyykyttää huono-osaisia. Ensin vietiin mahdollisuus saada tarvittavat lääkkeet. Sitten vietiin mahdollisuus saada hoitoa nostamalla poliklinikkamaksuja jopa 42%. Nyt sokerina pohjalla viedään vielä mahdollisuus saada ruoka-avusta ruokaa elämiseen.
Millainen ihminen voi olla näin sydämetön. Itse rypee rahassa valtiolta huijatuilla miljoonillaan ja muille ei suo edes ruokaa. Toivottavasti luoja rankaisee tuota sydämmetöntä ja vie häneltä sekä terveyden, että perheen. sen tuollainen sika on ansainnut.
Millään ei ole rajaa kun lestapääministeri kyykyttää huono-osaisia. Ensin vietiin mahdollisuus saada tarvittavat lääkkeet. Sitten vietiin mahdollisuus saada hoitoa nostamalla poliklinikkamaksuja jopa 42%. Nyt sokerina pohjalla viedään vielä mahdollisuus saada ruoka-avusta ruokaa elämiseen.
Millainen ihminen voi olla näin sydämetön. Itse rypee rahassa valtiolta huijatuilla miljoonillaan ja muille ei suo edes ruokaa. Toivottavasti luoja rankaisee tuota sydämmetöntä ja vie häneltä sekä terveyden, että perheen. sen tuollainen sika on ansainnut.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kymmenen+%+Suomen+parhaiten+ansaitsevista+saavat+enemmän+tulosiirtoja+kuin+heikoimmin+ansaitsevat+kymmenen+%.+Mitä+tuollainen+kertoo+hallituksesta+ja+sen+linjasta?
Hallitus on vankka, kätyrlauma sankka
se kauhun tuskaa levittää yll' onnettoman maan
urhojansa kansanvalta työntää esiin kaikkialta
elämästä kuolemasta kamppaillaan !
Vanha vihtahousu on Sipilälle jo paikan alakerrasta varannut.
Helvetistä ja Taivaasta on varmaan itse kullakin oman mielikuvansa. Minä olen aina mieltänyt, että paikat ovat vierekkäin, vain palomuuriseinä välissä. Käsitykseni on kai muodostunut siitä, kun Pyhän Pietarin sanotaan olevan portinvartijana. Mutta mikäpä estäisi , ettei hän toteaisi joillekin, että "Tuosta vierestä portaat alakertaan, ole hyvä", vaikka se ehkä saapujassa pienen epäilyksen tunteen herättäisikin.
https://youtu.be/Ns4FDprQUcc :)
Työttömät ja työttömyyden uhrity ovat selkeästi tämän hallituksen tulilinjalla
https://www.pam.fi/uutiset/2017/12/tyottomyysturvan-aktiivimalli-on-tyottomyysturvan-leikkausta.html
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3820664-eduskunta-hyvaksyi-tyottomia-rankaisevan-aktiivimallin-uhkana-karenssipaiva-kuukaudessa
https://www.verkkouutiset.fi/eduskunta-hyvaksyi-tyottomien-aktiivimallin-aanin-103-90/
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3742241-eduskunta-hyvaksyi-tyoelamakokeilun-yrityksille-lisaa-ilmaistyovoimaa
https://www.kansanuutiset.fi/artikkeli/3801668-aktiivimalli-on-epareilu
lopulta vielä jos jostain voisi leipää hakea kohdistetaan sitten leikkauksen sinne jotta loppuu sekin viimeinen henkireikä johon vielä vvimeiseksi on turvattava jos syödä mielii.Tämäkö on kohtuullista?
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005497556.html
Toivottavasti päälahtarin pöytään sattuu BRSA kinkkua ja kivulias kuolema koittaa tapaninpäivänä. Me köyhät kuollaan nälkään ja tuo öykkärisika tukehtuu yltäkylläisyyteensä.
Vaikka me ikämme työtätehneet olemme maan vaiva, niin epäilen, että suurempi onni kohtaa maata kun päälahtari vetää viimeisen kivuliaan henkäisyn.
Kannattas lukea enemmän ja viisastua enemmän. Iltalehdessä on juttu että rahaa riittää ja ensi vuonna enemmän kuin koskaan leipäjakeluun. Tähän mennessä Niikko ( ps) on jotenkin saaanut rohmuttua liki 800000 noita rahoja oman intressinsä kohteeseen jollekin Samarialais yhdistykselle. Ei pidä vauhkoontua jos ei ole tietoa tarpeeksi.
http://www.iltalehti.fi/politiikka/201712212200620717_pi.shtml
Niikon hurraauskovaisten taskuihin ne rahat on menneet. Ei niillä ole yhtään leipää hankittu.
Meneekö sääntösuomi EU sääntöjen mukaisesti?
Tasa-arvoa ja demokratiaa pitäisi olla.
sellainen rosvo joka on verorahoilla tullut miljonääriksi.
Ottaako aloittaja "lahtari" Kapin joukkoonsa, kun kapteeni ja vasemmistolainen, ollut sdp ehdokkaanakin. Pistooli onkin omasta takaa jo, joka kuuluu punaisten komentajien varusteisiin.
onko teillä komentajille köyttöön punasilla. Kursseja on Kapi käynyt useita,m ja paras RUK todistus myös löytyy, Myös liukkaankelin kurssi suoritettuna, samoin asbestikurssi, myös Office 1995 kurssi käytynä. On myös rivitalossaan turvallisuuspäällikkönä. Mutta jouluateriasta älä edes kysy, miten katettu..-..