Taaskin Australian automies leimattiin: mt-tapaus

Kuka hullu näitä oikeasti uskoo?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201712212200621094_ul.shtml

...tai sitten hulluja on oikeasti paljon liikkeellä... ja narkkarikin vielä... tottakait poliisinkin vanha tuttu...
1153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Itselle tuli heti mieleen että olisi äärioikeistolainen

Äänestä

Jokainen rättipää on mielenterveys tapaus. Miksi siitä pitää erikseen tiedottaa?

Äänestä

Onko sitten terroriteoksi luokiteltava vain islam-hihhulien tekemiksi todistetut murhat? Eikö jokainen isis-terroristi muka ole myös mt-tapaus? Eikö ääri-islam muka luo mielenvikaisuutta?

Äänestä

Autonkuljettajalla enää oikeutta elää sitä voi miettiä?

Äänestä

Entäs Turun puukkojunkari, joka olikin narkkari ja tietty mt-tapaus etc...

Uskooko julkisen puolen edustajat oikeasti, että kansa uskoo tuollaiseen sumutukseen? Meille valehdellellaan, että koko juttu olikin ns. kännissä ja läpällä eikä ISLAMIN (PERUS)OPPIEN NOUDATTAMISTA.

Ne kuvittelee ettei osata ajatella...

Äänestä

Kuka hullu näitä oikeasti uskoo? Tässäkö nämä oli ne jouluterrori-iskut joista CIA varoitti myös Suomea. Kuka hullu uskoo ja mitä. Ne jotka uskovat kaikkeen mitä valtamedia kirjoittaa ovat mt-tapauksia ja ne jotka mediassa asiasta kitjoittaa uutisen on myös mt-tapauksia. Kohta koko maailma on mt-tapaus.

Äänestä
  • Onneksi meillä on tervejärkinen porvarihallitus!

    Äänestä

  • Monta iskua on joulun alla pystytty estämään viime hetkillä. Turhaan ei siis varoiteltu. Mutta jossain ne terroristit ovat onnistuneet kun pitävät koko eurooppaa hälytystilassa. Ja kuinka paljon valtiot joutuvat käyttämään varoja näiden iskujen estämisiin.

    Äänestä

  • LissääLakuva kirjoitti:

    Onneksi meillä on tervejärkinen porvarihallitus!

    Fantsuu, fantsuu ja kansanedustajat suutelevat toisiaan pikku hiprakassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


CaseClosetti kirjoitti:

Kuka hullu näitä oikeasti uskoo?

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201712212200621094_ul.shtml

...tai sitten hulluja on oikeasti paljon liikkeellä... ja narkkarikin vielä... tottakait poliisinkin vanha tuttu...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu