Trumpilla olisi kyky halutessaan tehdä Pohjois-Koreasta ystävä ja liittolainen, sekä nouseva talousmahti Kiinanmerellä. Veikkaan, että tosi helppo sauma, rento Trumpin tyylinen neuvottelu Kim-il- Sungin kanssa Pohjois-Korealaisessa saunassa ja ilta päättyisi ystävyyteen, allekirjoituksiin molempien valtioiden hyväksi. Väitän, että vain Trumpilla olisi nyt "munaa" järkyttää (=vakauttaa) maailmaa.
Tee se Trump ! Pohjois-Korean ja USA:n välinen kauppa ym. vain hyödyttää molempia kansoja ja rauha_vakaus saadaan palautumaan Kiinan vesille.
Trump, taitava Presidentti
Nonuclearwar
1
57
Vastaukset
- lorppa
Toisessa puheessa vaatii rauhaa ja toisessa lupaa aseita Ukrainalle. Taitavaako?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1252049
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301533En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k931376- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1381176The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121101Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall223922- 155881
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57813Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20779